קרואטיה – אלף גוונים של ירוק וכחול

קרואטיה - אלף גוונים של ירוק וכחולקרואטיה היפהפיה שוכנת לחופי הים האדריאטי, וקו החוף המפורץ שלה מלא יופי דרמטי ורצוף איים רבים. לאורך קו החוף שוכנות עיירות נופש מוכרות, ולצדן כפרים ציוריים. בפנים הארץ ישנן שמורות טבע עתירות נופים ירוקים ומי אגמים עם נופים מהממים. המיקום הייחודי שלה, בהרי הבלקן ולחוף הים, הופך אותה לבעלת תמהיל ייחודי – אקלים שנע בין אירופאי קר לים תיכוני. המזג הייחודי הזה ניכר גם באנשים ובתרבות המקומית. מה שהופך אותה ליעד נפלא לחופשה קרובה באווירה אירופית ובנופי גן עדן. לפניכם הצעה לביקור בכמה מהאתרים הבולטים של פנינת הבלקן הזו.

מה כדאי לדעת לפני טיול בקרואטיה?

קרואטיה מציעה למבקרים מגוון גדול של אפשרויות תיור וטיול, תשתיות תיירות מפותחות וכבישים נוחים לנהיגה. העונה המומלצת לטיול היא מחודש מאי עד אוקטובר, ובאזורי החוף מזג האויר נעים לטיול החל ממרץ. חברת תעופה מקומית של קרואטיה מפעילה טיסות נוחות וזולות לשני יעדים בולטים – דוברובניק בדרום וזגרב בצפון. משני יעדים אלו ניתן לצאת לטיולים באופנים שונים – טיול עצמאי באמצעות רכב שכור או טיול מאורגן. אפשרות נוספת היא לצאת ל"טיול כוכב" – טיול שבו בוחרים מבעוד מועד מקום לינה קבוע, ממנו יוצאים מדי בוקר, בכל פעם לאתר תיור נפלא אחר. מבקרים רבים בוחרים לערוך טיול משולב בקרואטיה ובשכנתה סלובניה. קרואטיה הפכה בראשית יולי 2013 למדינה ה-28 באיחוד האירופי, כך שלקראת הנסיעה כדאי למלא את הארנק ביורו.

שמורת פליטביצה

שמורת האגמים של פליטביצה (Plitvice) היא אחת המתוירות באירופה, ונחשבת לאחד מאתרי הטבע המוגדרים כאתרי מורשת עולמית של אונסק"ו. בשמורה מצויים ששה עשר אגמי מים, מוקפים יער וצמחיה מוריקה, ומחוברים זה לזה בשרשרת מפלים מרהיבה. לפארק שתי כניסות – צפונית ודרומית, ומומלץ להיכנס בכניסה הדרומית, הגבוהה יותר. בכניסה זו ישנה אפשרות להגיע באמצעות אוטובוס של השמורה לאגם הגבוה ביותר, וממנו להתחיל לצעוד בשביל המסומן היטב, במגמת ירידה. בהגיעכם תוכלו לבחור בין מסלולי טיול של כארבע שעות או שש שעות.

מי האגמים מדהימים את המבקרים בגווני הטורקיז העזים שלהם, וחלק מן ההליכה מתבצעת על גשרי עץ מעל פני המים. המפלים והאגמים המרשימים ביותר מצויים בחלקה התחתון של השמורה, ומהווים סיום מושלם ליום טיול מקסים.

שמורת נהר קרקא

שמורת קרקא קרויה על שם נהר באותו שם, ומצויה כמאה וחמישים קילומטרים דרומית לשמורת פליטוויצה. הכניסה לפארק סמוכה לכפר סקארדין (Skardin), קרוב לעיר שיבניק. מן הכפר יוצאים בהליכה רגלית או בשיט של כרבע שעה במעלה הנהר עד לפתחה של השמורה. מסלול הטיול חולף על גדות הנהר ועל גשרי עץ בנויים, וחוצה את הערוץ השוצף. הנופים דרמטיים ומרשימים מאוד, במיוחד לבאים מישראל השחונה: מפלי מים בגבהים שונים, בריכות תכולות ויפהפיות, וכל אלו טובלים בתוך חופת עצים וצמחיה ירוקה. במרכז השמורה מצוי כפר ייצוגי קטן, שבו מדגימים עובדי השמורה משהו מחיי העבר. העובדים לבושים בבגדים מסורתיים, מנגנים ומראים מיני מלאכות חקלאיות ועבודות יד, ובמקום פועלת טחנת קמח. המעוניינים במנוחה יכולים ליהנות בכפר הקטן מהפסקת קפה וקניית מזכרות.

חבל הארץ דלמטיה

רצועת החוף הייחודית, שבה הרים תלולים צוללים לים האדריאטי קרויה חבל דלמטיה (Dalmacija). בדלמטיה כלולים העיר זאדאר (Zadar) בצפון, החופים המפורצים, חלקים מהאלפים הדינריים ואיים רבים. העיר המקסימה דוברובניק (Dubrovnik) מצויה בדרומו של חבל ארץ זה. זוהי עיר יפהפיה עם סמטאות ציוריות שבהן אפשר לשוטט שעות, בתים בנויי אבן עם גגות רעפים אדומים, עיר עתיקה קסומה ועוד. העיר השניה בגודלה בקרואטיה, ספליט (Split), שוכנת על גבי חצי אי ומצויה גם היא בדלמטיה. ספליט היא עיר עתיקה עם מרפסות קטנות פורחות, נמל גדול, מוזיאון ארכיאולוגי מרשים וארמון המתהדר באדריכלות רומית.

טיול נעים לכם!

 

התקשרו עכשיו
[phone-number]

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם