פואבלו אספניול הכפר הספרדי

פואבלו אספניול שבברצלונה היא כפר ספרדי מיוחד במינו שנוצר כתוצאה מאיסוף וקיבוץ של 117 בתים עתיקים מאזוריה השונים של ספרד. המקום נבנה לקראת תערוכת אקספו שהתקיימה בברצלונה ב 1929. המטרה היתה לרכז את נשמתה של ספרד במקום אחד ואכן – כך היה!

אסופת המבנים  היפים יוצרת רחובות וכיכרות וממש כפר שלם בו נמצא ריכוז של בתים מאזורים שונים של ספרד ומתקופות שונות בהיסטוריה הספרדית. בטיול בפואבלו אספניול מגלים לא רק את המבנים היפים אלא גם אמנים רבים שניתן לצפות בתהליך היצירה שלהם ואף לרכוש מיצירותיהם. כל אומן ממוקם במבנה מאזור אחר ויוצר בסדנה את יצירותיו. ניתן להתבונן בתהליך העבודה וגם לרכוש כמובן.

האמנים מיצרים אמנות עכשווית של אמנים מפורסמים כמו דאלי, פיקאסו, מירו ועוד. אל תחמיצו את החזיון האורקולי החדש על ספרד בו עורכים סיור וירטואלי בספרד ובמחוזותיה השונים וכן צפיה במסורות ספרדיות עתיקות יומין.
הליכה נעימה ברחובות הכפר הספרדי תחשוף אתכם לארכיטקטורה ייחודית, למסורת ארוכת שנים, החל מהרובע האנדלוסי ועד הארכיטקטורה הקטלאנית.

עם מגוון הפעילויות שיש בכפר לילדים ולמבוגרים ועם החנויות, סדנאות האמנים, הברים והמסעדות שיש בפואבלו אספניול תוכלו לבלות שם כמה שעות של הנאה. המקום פתוח בכל יום, 365 ימים בשנה.

עוד כמה דברים שכדאי לדעת:
מקימי הכפר הספרדי ביקרו ב 1600 עיירות בחצי האי האיברי ובדרום פורטוגל כדי לבחור את הבתים שיוצגו בפואבלו אספניול.
לאחר תערוכת האקספו ב 1929 סגרו את הכפר אבל לאחר מכן פתחו אותו לציבור בעקבות הביקורות הטובות שקיבלו. בנוסף, פואבלו אספניול השפיע על הארכיטקטורה של הפארקים של דיסני.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם