מדריך נהר הדואורו בפורטוגל

נהר הדוארו ועמק הדוארו שבפורטוגל. הנהר מצוי בצפונה של פורטוגל, סמוך לעיר פורטו ונמשך עד לגבול המזרחי של פורטוגל לאורך 900 ק"מ, וסביבו, בכל העמק יש תעשיית יין מפוארת. יין הפורט המפורסם בעולם כולו. נהר הדואורו נשפך לאוקיינוס האטלנטי ממש סמוך לפורטו, העיר  עם המרכז ההסטורי שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית והבניינים המרשימים על גדותיו של הנהר.

 

רבים ממבנים אלו קשורים ישירות לתהליך ייצור היין והם משמשים עדות להתפתחות האורבנית שתעשיית היין גרמה לה במהלך השנים. שישה גשרים חוצים את העיר מעל הנהר, המפורסם בהם הוא גשר המלכה מריה, אותו בנה גוסטב אייפל. בצידו השני של הנהר מצויה העיר נובה דה גאיה – עיר המפורסמת אף היא ביקביה.

 

כאשר עוקבים במעלה נהר הדוארו מגיעים לעמק היין אלטו דואורו. זהו אזור עתיק של מסורות עתיקות יומין ושל מיסטיקה בה הטבע משתלב בהרמוניה עם התושבים שהפכו את כל האזור לעמק של כרמים ליין. יש עדות לקיומם של יקבים בני יותר מ 2000 שנים אבל רק בשנת 1756 הוסדר תהליך ייצור היין באזור והוכר על ידי המדינה והעולם. שילוב זה של מסורת ומודרניזציה עדיין קיים באזור וניתן לראות מחד מקומות בהם סוחטים את הענבים בדריכה עליהם כבעבר ומצד שני יקבים חדשניים ומודרניים לחלוטין.

 

אם ממשיכים מזרחה הנהר נפגש עם נהר נוסף – נהר קואה. זהו אתר ארכיאולוגי עם יצירות אמנות שנשתמרו אלפי שנים. יש פה דוגמה ייחודית וסמלית ליצירותיו הראשונות של האדם ותחילתה של תרבות.


למרות השינויים שיין הפורט המפורסם הביא לאזור כולו, עמק הדואורו שמר על אופיו ושורשיו המסורתיים ועל המנהגים הדתיים של תושביו. העמק מפורסם לא רק בשל יופיו אבל גם בשל תושביו החביבים שעובדים את האדמה ומקבלים בסבר פנים יפה את המבקרים באזור.

 

יש באזור שכיות חמדה נוספות מלבד יין. כמו למשל העיירה הציורית לאמאגו או הכפר פיגורה דל קסטלו רודריגו עם רחובות תלולים וצרים שהשתמרו עוד מהמאה ה 16. העיר המפורסמת סלמנקה היא עיר סטודנטיאלית שוקקת ותוססת וגם היא בעמק הדואורו.

 

מרחבים מרהיבים המייצרים יין משובח, אוכל עשיר ושימוש במוצרים תוצרת בית, היסטוריה שגורמת לך לחלום עם ימים עברו ואנשים מסבירי פנים – כל אלו מקבלים אתכם בביקור לאורך נהר הדואורו ועמק הדואורו! טיול לפורטוגל ללא נהר הדואורו הוא בגדר פספוס. בקרו והיווכחו.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם