מדריך למטייל ברכבת הטרנס סיבירית

מסע חוויתי ברכבת הטרנס סיבירית הוא אחד מההרפתקאות המרתקות והמהנות הקיימות כיום. דרך החוויה הזו תוכלו לחוות את רוסיה, מונגוליה וסין בדרך בטוחה ונוחה ומרתקת בשונות ובייחודיות שלה.
הרכבת הטרנס סיבירית היא רק חלק ממערכת הרכבות של רוסיה. הרכבת מחברת את מערכת הרכבות האירופאית בקצה אחד עם מערכת הרכבות הסינית בנקודה אחת ועם סיביר בצד השני. ניתן לנסוע ברכבת הטרנס סיבירית בשני הכיוונים בין לונדון, פאריס או כל עיר אחרת באירופה לבין סין, יפן, קוריאה ואפילו עד לדרום מזרח אסיה.

המסלול ממוסקה לולדיווסטוק נוסע בכל יומיים. הרכבת עוזבת את מוסקבה ב 6 בערב והרכבת תיסע במסלול זה 9259 ק"מ!! ברכבת יש מחלקה ראשונה. מולדיווסטוק יש מעבורת לדרום קוריאה וליפן בשייט שנמשך 2 לילות.
מרבית הנוסעים המערביים נוסעים במסלול השני של הרכבת המוביל לסין באחד משני המסלולים: הקו הטרנס מונגולי או הקו הטרנס מנצ'ורי. יש שתי רכבות ישירות בכל שבוע בין מוסקבה לבייג'ין דרך מונגוליה ודרך מנצ'וריה. הנסיעה דרך מונגוליה היא של 7621 ק"מ ואורכת 6 לילות. רכבת זו חוצה את סיביר, את מונגוליה ואת מדבר גובי ואז נכנסת לסין. הנסיעה דרך מנצ'וריה אורכת 6 ימים.

הרכבת הטרנס סיבירית בטוחה לחלוטין, גם למשפחות. ניתן לנסוע בה כל השנה אך באופן טבעי חודשי הקיץ ממאי עד ספטמבר בהם יש מזג אויר טוב הם החודשים הפופולאריים ביותר. בחודשי החורף קל יותר להשיג כרטיסים. הרכבות מחוממות כהלכה והנוף הסיבירי מרהיב ביופיו כמובן אבל.. שעות היום קצרות יותר וגם קשה יותר לרדת בתחנות השונות להתאוורר בשל הקור העז.

הרכבת הטרנס סיבירית אינה מגיעה רק לולדיווסטוק. היא מחברת את אירופה עם סין, עם יפן, עם קוריאה ואפילו עם וייטנאם ומדינות דרום מזרח אסיה. תוכלו להגיע לבייג'ינג, שנחאי, הונג קונג וטוקיו. ולדיווסטוק היא עיר מעניינת לביקור של יום או יומיים אולם לא יותר ולכן ניתן לקחת מעבורת ליפן או לקוריאה ולכן זהו מסלול פחות פופולארי. המסלול המוביל לבייג'ינג פופולארי יותר.

אין אפשרות לעלות ולרדת מהרכבת במהלך הנסיעה להפסקה של יום או יותר… אולם, אם רוצים, ניתן לארגן עצירות לאורך הדרך על ידי רכישת כרטיס נפרד לכל קטע מסלול.
כדי לקבל מושג על העלויות, המסלול הזול ביותר ברכבת הטרנס סיבירית הוא המסלול ממוסקבה לבייג'ינג במחלקה שניה יכול לעלות 590 דולר לאדם.
אין ספק שזוהי חוויה יוצאת דופן ושונה מכל מה שחוויתם. אז אם אתם מחפשים דרך מקורית להגיע לסין – הנה אחת!

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם