מדריך לים הבלטי

הים הבלטי הוא יעד נפלא לביקור במדינות שסביבו הידועות בשמן – המדינות הבלטיות ( בעיקר – ליטא, לטביה ואסטוניה וכמובן שרוסיה ומדינות סקנדינביה) וגם יש אפשרות לקרוז בים הבלטי הוא חוויה שההנאה בה מובטחת.
זהו ים רגוע ושקט והסיכוי לים סוער או לתחושות בטן לא נעימות נמוך ביותר ולכן מומלץ מאד לצאת לקרוז ראשון בים הבלטי.

המדינות הבלטיות נשלטו בעבר על ידי עמים שונים כמו: הדנים, בגרמנים, הפולנים והרוסים. כולם השאירו בהן את חותמם ואנו נוכל לראות זאת במהלך הטיול שלנו. המדינות הבלטיות גובלות עם פולין ובלרוס מדרום, עם רוסיה במזרח ועם הים הבלטי במערב.

למרות שבעבר היו תחת שלטון אחד, מאז שנות ה- 90 של המאה הקודמת, המדינות הללו עצמאיות ומדגישות את עצמאותן זו.
טיול במדינות הבלטיות טומן בחובו ביקור קסום בבירות המדינות – וילנא בירתה של ליטא, ריגה  – בירתה של לטביה וטאלין- בירתה של אסטוניה. שלוש ערים אלו יפהפיות ומרתקות, בעלות מבנים ארכיטקטוניים עשירים, נופים קסומים, חיי תרבות וחיי לילה תוססים ובכולן משולב פרק עשיר בהיסטוריה היהודית.

הזמן הטוב ביותר לצאת לקרוז בים הבלטי הוא מתחילתו של חודש מאי ועד סוף חודש אוגוסט – זוהי עונה קצרה לשייט חלומי בצפונה של אירופה ובסקנדינביה בו אפשר לחזות בקסמיהן של ערים מיוחדות, במגוון של אוכלוסיות ותרבויות, שפות שונות, מסורות אומנותיות והיסטוריה עתיקה ורבת שנים. קרוז הוא דרך אידאלית לראות את כל זה ולחלוף על פני מספר מדינות במחיר סביר לחלוטין. במהלך שייט וביקור באזור הים הבלטי תגיעו גם לעיר סנט פטרסבורג, אשר ברוסיה.

זוהי עיר יפה מאד ומלאת אטרקציות תיירותיות ואף שוקקת חיים. כמובן שניתן לבקר גם בערים הסקנדינביות, הלסינקי, אוסלו ובעיקר בקופנהאגן במהלכו של קרוז או בכלל.
מלבד מדינות סקנדינביה ורוסיה, בקרוז או בטיול בים הבלטי הספינה עוגנת גם בטאלין, בירתה של אסטוניה ובריגה בירתה של לטביה.
שתי ערים שמתפתחות מאד בשנים האחרונות וזוכות לפופולאריות רבה בקרב תיירים. נמלים אחרים בהם עוגנת אוניית הקרוז כוללים את גדנסק אשר בפולין ואת וורנמונדה שבגרמניה, ממנה ניתן להגיע בקלות לברלין.

חלק מהקרוזים לים הבלטי כוללים עצירה גם באוסלו בירת נורבגיה, כנמל ממנו ניתן לצאת לקרוז בפיורדים של נורבגיה.
כפי שכתבנו לעיל, זמני השייט בים הבלטי מוגבלים והעונה קצרה מאד מרבית הקרוזים יוצאים בחודשים יולי ואוגוסט אבל חלקם יכולים להתחיל כבר במאי ולגלוש קצת לחודש ספטמבר. חודש יוני הוא החודש הטוב ביותר לביקור ברוסיה כיון שבסנט פטרסבורג נחגגים "הלילות הלבנים" בהם יש אור כמעט כל היממה והטמפרטורות נוחות ונעימות.

אין ספק שהבילוי בים הבלטי ובמדינות שסביבו מהנה במיוחד בחודשי הקיץ ואנו ממליצים עליו בחום רב.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם