מדריך אתונה יוון למטיילים

אתונה נחשבת לערש הציוילזציה. העיר העתיקה הזו, עם היסטוריה בת 3400 שנים אשר העניקה לעולם את אריסטו, אפלטון ועוד תרומות אדירות רבות, היא בהחלט עיר מרתקת הראויה לביקור, טיול והנאה!

האקרופוליס המשקיף על כל העיר, מהווה תזכורת מתמדת למורשת המפוארת של יוון העתיקה והעיר אתונה ולמעשה בכל פניה שתעשו, תזכו לתזכורת למורשת זו.

כל מי שמבקר באתונה מבקר כמובן במקדשים השונים, המוקדשים לאלים הקדומים של יוון העתיקה.

בעיר כמו אתונה, עם היסטוריה כל כך מפוארת, יש מגוון רחב ביותר של מוזיאונים אשר כולל אוצרות יוונים מהתקופה העתיקה, דרך תקופת הברונזה ועד מלחמת העולם השניה. מוזיאונים המתעדים את התקופה הביזנטית והנוצרית המראות אמנות יוונית מתקופות שונות והם מעניינים ביותר לביקור. לאורך השנים כבשו את יוון עמים שונים ומצביאים שונים והכל בא לידי הביטוי בממצאים ארכיאולוגים ובאומנות המצויה במוזיאונים השונים.

טיול לאתונה המודרנית

אתונה המודרנית הפכה לבירתה של יוון ב 1834 ומאז הפכה למטרופולין חי ותוסס.
חלק גדול ממרכזה של העיר, סביב האקרופוליס נחסם למכוניות וניתן ללכת בו רק ברגל. יש במקום פארק ארכיאולוגי. פסלו של זאוס, אבי האלים ממוקם ממש במרכז ההיסטורי. במקום נמצאים אתרים נוספים כמו רחוב דיוניסוס, שרידים ארכיאולוגים נוספים.

ניתן לטפס ברגל לאקרופוליס, האתר ההיסטורי, האריטקטוני והאומנותי החשוב ביותר שביוון כולה. בסמוך לסלע האקרופוליס נמצא גם מוזיאון האקרופוליס הראוי לביקור גם הוא. מסביב יש רחובות קטנים, מרוצפים ויפים והמוניומנטים היסטוריים בכל פינה.

סביב המרכז ההיסטורי נמצאת שכונת פלאקה, בה אחוזות גדולות מתקופת הכיבוש הטורקי ומהתקופה הנאו קלאסית. הליכה בשכונה זו נותנת תחושה של "נסיעה בזמן".  בשכונה זו יש טברנות רבות, בתי קפה, ברים וגם חנויות מזכרות ומוצרים יוונים מסורתיים.

בהמשך לשכונת פלאקה מגיעים למונסטריאקי, אזור המאפיין את אתונה העתיקה, עם רחובות צרים ובניינים קטנים ובו נמצא הבאזאר העירוני.

וגם כאן שפע של ברים, טברנות, מועדונים וכד'.

ליבו של המרכז ההיסטורי באתונה היא שכונת המסחר שמכילה כ 2500 חנויות של מוצרים שונים המפוזרות ברחובות רבים המקיפים את רחוב ארמו.

שווה לבקר במקום ולרכוש מציאות..

 

לטיולים מאורגנים של רימון ליוון לחצו כאן

 

ביקור באתונה מהווה כמו צעידה בנתיבי ההיסטוריה והוא מומלץ לחובבי ארכיאולוגיה, היסטוריה ותרבות.

 

 

התקשרו עכשיו
[phone-number]

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם