סקנדינביה
11
10
XSND |
שבדיה, נורבגיה, דנמרק

טיול מאורגן לסקנדינביה לשומרי מסורת

סקנדינביה לשומרי מסורת

חצי פנסיון…

אפשרות להכנת כריכים לצהריים (לחם וממרחים)…

ללא ימים חופשיים

מלווה קבוצה שומר מצוות ומנוסה…

שטוקהולם, קארלשטאט, אוסלו, גיילו, ברגן, צפון סוגנפיורד, פורדה, קרחון בריקסדל, דלסניבה, גיירנגר הללסילט, נורדפיורד, לילהאמר, קופנהגן.

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל אביב - שטוקהולם

  מפגש הקבוצה בנמל התעופה בן-גוריון וטיסה דרך יעד ביניים לשטוקהולם. לאחר הנחיתה נצא לסיור היכרות ראשון עם העיר. בתום הסיור נאכל ארוחת ערב ולאחריו ניסע למלון.

 • 2

  שטוקהולם, קארלשטאט

  הבוקר נערוך סיור בעיר, נטייל בעיר העתיקה (גמלא סטאן) על רחובותיה הצרים מרוצפי האבן ובסמטאותיה הצרות, נבקר בבית העירייה המפורסם בה מתקיים הנשף לזוכי פרס נובל, נראה את ארמון המלוכה ואת העיר החדשה. נבקר גם במוזיאון ואסה ונראה את הספינה שעל שמה קרוי המוזיאון ששהתה במעמקי הים במשך 330 שנה. שעות אחר הצהרים חופשיות להשלמת הביקורים והקניות. המעוניינים יוכלו לצאת לביקור (בתשלום) במוזיאון הפתוח סקאנסן. אחרי כן נמשיך לקארלשטאט לארוחת ערב וללינה.

 • 3

  קארלשטאט, אוסלו

  הבוקר ניפרד מקארלשטאט ונצא מערבה כאשר אנו חולפים ליד אזור האגמים של שוודיה אל עבר גבול נורבגיה. נחצה את הגבול ונשים פעמינו אל העיר אוסלו. בהגיענו נערוך סיור היכרות עם העיר. ארוחת ערב ולינה באוסלו.

 • 4

  אוסלו, גיילו

  אוסלו היא עיר הבירה המאוכלסת ביותר בנורבגיה, שנוסדה בשנת 1040 כ"אנלו ". לאחר שנהרס על ידי שריפה בשנת 1624, בתקופת שלטונו של המלך הנוצרי הרביעי, נבנתה עיר חדשה קרוב יותר למבצר אקרשוס ונקראה כריסטיאניה בכבודו של המלך. בשנת 1925 שמה של העיר היה אוסלו. אוסלו הוא המרכז הכלכלי והממשלתי של נורבגיה. העיר היא גם רכזת של המסחר הנורבגי, הבנקאות, התעשייה והמשלוח. זהו מרכז חשוב לתעשיות הימיות ולמסחר הימי באירופה. אחרי ארוחת בוקר נצא לסיור עומק בבירת נורבגיה. במשך הסיור נבקר בשני מוזיאונים חשובים: מוזיאון הויקינגים ומוזיאון קון-טיקי. בשעות הצהריים המאוחרות נצא אל כיוון גיילו. ארוחת ערב ולינה בגיילו.

 • 5

  גיילו, ברגן

  בפנינו יום של נופים מדהימים בארץ הרים ובקעות שיאפשרו לנו תצפיות מרהיבות על כל האזור. ניסע מהמלון בדרכינו אל עבר העיר ברגן. בדרך נחצה את גשר הרדנגר מעל האיידפיורד. נעצור להתפעל ממפלי וורינגבוסן. למפל Vøringsfossen יש נפילה חופשית של 145 מטרים ובסך הכל של 182 מטרים, והוא אחד האטרקציות המתוירות ביותר בנורווגיה. כדי לחזות את כמויות הענק של מים שיורדים מרמת Hardangervidda אל עמק Måbødalen הינו מראה טבעי מרשים ביותר. עמק Måbødalen היפה הוא צר ותלול, ונמתח מ Eidfjord עד Hardangervidda, שם ניתן לראות את המפל מעומק העמק. נגיע לברגן בזמן להכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

 • 6

  ברגן

  לאחר התפילה וסעודת השבת, נצא לטייל ברגל עם מלווה הקבוצה.

 • 7

  ברגן, צפון סוגנפיורד, פורדה

  הבוקר נסייר בברגן היפה והציורית. ברגן (היא עיר הנמל השנייה בגודלה בנורווגיה, והיא בירת חבל הפיורדים. העיר שוכנת על שפת האוקיינוס האטלנטי הצפוני ומוקפת שבעה הרים, כשהגבוה ביניהם הוא הר אולריקן המתנשא לגובה 642 מ' מעל פני הים. והיא ידועה גם כעיר הגשומה ביותר בעולם עם כ-235 ימי גשם בשנה. העיר נוסדה בשנת 1070 על ידי המלך אולף קיר, ובמהלך המאה ה-13 הייתה לבירתה של נורווגיה. מאוחר יותר הפכה להיות אחד מנמלי הסחר המרכזיים של ברית ערי הנזה אשר שלטה בנתיבי הסחר של צפון אירופה בתקופת ימי הביניים המאוחרים. נבקר בשוק הדייגים הידוע של ברגן וברובע בריגן שבו בתי עץ ציוריים עתיקים. נמשיך ונעלה על רכגת\רקבל הפלויבאנן לנסיעה חוייתית ונופית ואחרי כן ניסע לעיירה ווס. שם נעלה על רכבת שתעביא אותנו דרך הרים נישאים ובקעות עמוקים אל מירדל ומשם נמשיך גם אל פלאם. מפלאם ניסע אל גודבנגן ושם נעלה על מעבורת להפלגה על הפיורד לקראת ערב נגיע אל פורדה לארוחת ערב ולינה.

 • 8

  פורדה, קרחון בריקסדל, דלסניבה, גיירנגר הללסילט, נורדפיורד

  הבוקר ניסע לצפות בקרחון בריקסדל (קטע מהדרך כולל הליכה נעימה) מראה טבעי מהפנט. משם נמשיך בנסיעה בעליה לפסגת דלסניבה (מותנה במזג האוויר) ממנה נשקף נוף מרהיב על הפיורדים. אחרי כן נפליג במעבורת באחד הפיורדים היפים ביותר בנורבגיה ה"גריינגר" עד שנגיע לעיירה הלסילט. אחרי שנעגון נמשיך בנסיעה עד שנגיע לנורדפיורד לארוחת ערב ולינה.

 • 9

  נורדפיורד, לילהאמר

  אחרי ארוחת בוקר נתחיל את נסיעתנו דרומה אל עבר העיר לילהאמר. בדרך נעבור בעיירה סטרנדה שמשם נחצה את הפיורק אל ליאביגדה. נמשיך בדרך הטרולים המפורסם, דרך הרים ובקעות אל העיר לילהאמר. פירוש השם לילהאמר: "הסלע הקטן", כלומר שאליו נקשרות הסירות. זוהי העיר הגדולה במחוז אופלנד. תושביה הראשונים הגיעו בתקופת הברזל, ובמאה ה-19 שימשה כמרכז מסחר אזורי. עיריית לילהאמר פעילה משנת 1838. לעיר נוף ציורי המורכב מבתי עץ ישנים על רקע הררי, המשקיפים על גדות אגם המיוסה ונהר הגודברנדסדלסלאגן. העיר אירחה את אולימפיאדת החורף ב-1994 ואת תחרות האירוויזיון בשנת 2004. ארוחת ערב ולינה בלילהאנר.

 • 10

  לילהאמר, אוסלו, קופנהגן

  הבוקר נשלים את סיורנו בעיר ואחר ניסע דרך אגמים, נהרות, מפלים ויערות בחזרה לאוסלו הבירה. נגיע לאוסלו בשעות הצהריים ונעלה על מעבורת לילה לקופנהגן. ארוחת ערב ולינה במעבורת.

 • 11

  קופנהגן, תל אביב

  הבוקר נעגון בנמל קופנהגן ולאחר הירידה מהמעבורת נצא לסיור בעיר, נראה את מזרקת גפיון, ופסל בתולת הים הקטנה המפורסם. נעבור על פני ארמון קריסטיאנבורג – מקום מושב הפרלמנט, ארמון אמליינבורג – משכן המלכה, מוזיאון הגליפטוטק שנוסד ע"י משפחת קרלסברג – יצרני הבירה הידועים, וגני הבורסה העתיקה. נבקר בבית הכנסת, במידה ויתאפשר. לאחר הסיור נוכל לשוטט במדרחוב המפורסם של העיר הנחשב לארוך ביותר בעולם. בשעות אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה ונטוס דרך יעד ביניים חזרה ארצה.

 • מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי
 • ייתכנו מקרים בהם האכסון יהיה מחוץ לערים הראשיות, עקב תערוכות, ירידים וכנסים.
 • יתכנו שנויים בסדר הביקורים ובסיורים.

הערות ומידע כללי

המחיר כולל

סיורי היכרות:

שטוקהולם, אוסלו, ברגן

 

ביקורים ואירועים מיוחדים

שטוקהולם-מוזיאון ואסה.
אוסלו -מוזיאון הויקינגים ומוזיאון קון-טיקי.

ברגן- מפלי וורינגבוסן.

ברגן- רכבל\רכבת.

צפון סוגנפיורד –מעבורת .

קרחון בריקסדל .

"גריינגר" – מעבורת לפיורדים.

לילהאמר – דרך הטרולים.

קופנהגן- סיור בעיר.

המחיר אינו כולל

 ביטוח רפואי/מטען.

 הוצאות אישיות שונות.

 תשר למדריך הישראלי.

מידע כללי

טיסות סדירות .

בית מלון -אכסון בבית מלון דרגה ראשונה או תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים  צמודים.

כלכלה – חצי פנסיון כדלהלן:

ארוחות בוקר – ארוחות קונטיננטליות הכוללות מצרכים מותרים ומוגשות בכלים חד פעמיים.

 אפשרות להכנת כריכים לצהריים (לחם וממרחים).

טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות ).

תחבורה – אוטובוס תיירים נוח וממוזג .

מלווה קבוצה שומר מצוות ומנוסה.

מה עושה את ההבדל

בית העירייה בשטוקהולם.

שייט מרהיב בגיירנגר בשטוקהולם.

מוזיאון קונטיקי באוסלו.

מעבורת לילה

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון:

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם