ברגן – נורבגיה

העיר ברגן במצויה בליבו של אזור הפיורדים בנורבגיה, על חוף הים המשונן המערבי של נורבגיה מוקפת ב 7 גבעות ובשבעה פיורדים מפורסמים. העיר ברגן מכונה: "השער לפיורדים" והיא עיר אטרקטיבית ביותר. העיר מוקפת בהרים גבוהים מחלק עתיק וכמובן נבקר בשוק הדגים המפורסם שבעיר.

בתקופת ימי הביניים העיר ברגן שימשה כעיר נמל מרכזית ושימשה כבירתה של נורבגיה. מסורת זו ניתן עדיין לרארות בעיר היפה, על בתי העץ העתיקים שבה השמורים כל כך יפה ובמיוחד בבריגן המוכר כיום על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.
בתים צבעוניים מקשטים את גבעותיה של ברגן ומוסיפים לה שמחה וצבע, מעבורות שטות מסביב ובתוך הפיורדים ויש בה מגוון מדהים של מוזיאונים לאומנות המספקים זווית אחרת של בילוי למבקרים באזור הפיורדים בנורבגיה. העיר היא עיר סטודנטיאלית ותוססת עם שפע של מקומות בילוי וסצנת לילה עליזה.

שוק הדגים החי, הציורי והססגוני בברגן מושך אליו תיירים מכל רחבי העולם. הוא נמצא במיקום מדהים – בליבה של ברגן בין הפיורדים וכל ההרים שמסביב. ניתן למצוא בשוק, בנוסף לדגים, פירות, ירקות, פרחים, עבודות אמנות יד ומזכרות. עם כל השפע והמגוון זה מקום שחייבים לצלם בו בלי סוף (: ולכן חביב במיוחד על צלמים.
סמוך לברגן קיים הפיורד המפורסם הליסילט הנחשב למלך הפיורדים בנורבגיה. הליסילט  (Hellesylt)הוא אחד הפיורדים בנורבגיה הזוכה לביקורים רבים של תיירים.
הנופים של הפיורד מרהיבים – המים השלווים, עשרות המפלים ובעיקר מפל שבע האחיות ששוטף את קיר הצוק העצום ומפוצל לשבעה מפלי משנה.

הליסילט הוא גם שמו של כפר קטן באותו שם ובאותו מקום. בכפר יש כ 600 איש בסך הכל.
בימי הקיץ, אלפי תיירים המטיילים באזור נשארים ללון בהליסילט בכל יום. מרביתם שטים במעבורת לכפר הסמוך – גיירינגר. בעונה הבוערת המעבורת שטה בכל שעה וחצי. הכפר עצמו מוקף בהרים גבוהיםובעמקים מפוארים וכמובן בפיורדים המפורסמים. הכפר מצוי תחת איום מתמיד של ההר הסמוך אשר עלול להתמוטט לתוך הפיורד, מפולת כזו עלולה ליצור גל צונאמי שיכול להרוס את הכפר עצמו.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם