10 מקומות שחייבים לראות בהודו

חצי האי העצום – הודו, טומן בחובו מקומות רבים הראויים לביקור. הודו מציעה לתייר את כל מה שמטייל מבקש – מערים עצומות מימדים ואוכלוסיה ועד לכפרים קטנים, מחופים מדהימים עם עצי דקל ועד פסגות הרים מושלגות. קשה מאד לרכז 10 מקומות אותם חייבים לראות. ריכזנו עבורכם ניסיון כזה:

1. דלהי:

בירתה של הודו – דלהי , היא בדרך כלל העיר הראשונה והמראה הראשון אותו רואים ואליו נחשפים התיירים המגיעים להודו. המראות יכולים לגרום להלם..
דלהי ידועה בכך שהיא המונית, רועשת ומלוכלכת – הרעש בעיר לא דומה לשום דבר אחר שהכרתם עד כה.
למרות מראות העוני הקשים, בדלהי קיימים מקומות רבים אותם כדאי מאד לראות כמו: מסגדים יפים ועתיקים, מבצרים ומצודות אשר נשארו מהשליטים המוסלמים ששלטו בדלהי בעבר. רבים מהמקומות מכילים גם גנים יפים ומטופחים המתאימים למנוחה ורגיעה. המבצר האדום, המקדש הבהאי.
דלהי נחלקת לעיר העתיקה הכאוטית והעיר החדשה המתוכננת והמודרנית.
העיר העתיקה בדלהי מרתקת ומסעירה ומומלץ לבקר בה. בעיר קיימים גם מרכזי קניות מודרניים, מסעדות רבות וחיי לילה עשירים. מומלץ לערוך סיור בעיר ולהתרשם מכל מה שיש לה להציע.
בעיר המודרנית (ניו דלהי) מומלץ לבקר במוזיאון הלאומי, מוזיאון האמנות, כותאב מינאר, מקדש הלוטוס, שער הודו ועוד. אלו הם רק חלק מהמקומות הפופולארים ביותר לביקור בעיר. הבאזאר בדלהי הוא אחד הבאזארים המפורסמים ביותר בהודו בו ניתן לערוך קניות. אין ספק שזהו יעד מיוחד במינו!

2. אגרא – טאג' מאהל:

כחלק ממשולש הזהב, העיר אגרא היא למעשה ביתו של הטאג' מאהל. זהו המונומנט המפורסם ביותר בהודו והאטרקציה התיירותית הידועה ביותר. ברור שלא יכולה להיות רשימה מעין זו מבלי לכלול את אגרא והטאג' מאהל בתוכה. אגרא ממוקמת על חופו של נהר יאמונה. הטאג' מאהל מהווה סמל לאהבה אינסופית של שאה ג'האן לאישתו האהובה מומתז. במשך 22 שנים נבנה המקום והוא נחשב למקום היפה ביותר בהודו כיום.
הטאג' מאהל הוא אחד משלושת אתרי מורשת באגרא וכאחד משבעת פלאי עולם.
מלבד הטאג' מאהל גם ג'מה מסג'יד ופטיפור סיקרי (העיר האבודה) הם אתרי חובה למטייל באגרא.

3. מקדש הזהב:

אמריסטאר – ביתו של מקדש הזהב, נוסדה ב 1577 על ידי גורו רם דאס. זוהי בירתם הרוחנית של הסיקיים ופירוש שמה הוא בריכת הנקטר הקדושה. מקדש הזהב מושך אליו עולים לרגל מכל רחבי העולם ומספר המבקרים בה משתווה לזה של הטאג' מאהל!

4. אודאיפור:

אודאיפור! עיר האגמים והארמונות. זוהי העיר הרומנטית ביותר בהודו ואין ספק שזוהי עיר שחייבים לבקר בה במהלך ביקור בהודו. העיר בנויה מסביב לאגם אשר במרכזו מצוי ארמון המאהראג'ה אשר שלט בעבר על העיר ועל שטחים רבים סביב לה. בעיר ארמונות רבים, סדנאות אומנות רבות ומקדש האל וישנו.

5. ואראנסי:

ואראנסי נחשבת לעיר העתיקה ביותר בעולם והיא אחד המקומות הרוחניים ביותר בהודו ואינה דומה לשום עיר אחרת. העיר המיסטית והקדושה חושפת טקסים הינדואים המתקיימים לאורך גדותיו של נהר הגנגס, המשמש לכל דבר: החל מרחצה ועד לשריפת גופות המתים. אנשים מכל רחבי העולם מגיעים במיוחד לרחוץ ולהתפלל במימי נהר הגנגס, עם אלפי אחרים המגיעים לרחוץ רחצה דתית במימיו של הנהר בכדי להיטהר. ההינדים מאמינים שלמות בואראנסי או לפזר את האפר בנהר הגנגס מביא לישועה.

6. קאג'ראהו:

קאג'ורהאו היא המקום השני במספר הביקורים של תיירים זרים בהודו אחרי הטאג' מאהל.  במקום מקדשים הינואים רבים המפורסמים בפיסול האירוטי שבהם המתארים את אמנות האהבה ההודית – הקאמא סוטרה. ריכוז הפסלים זכה להיות אתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. העיר ממוקמת מרחק של 620 ק"מ מדלהי.

7. האמפי:

האמפי הוא כפר מהמאה ה 15.  תמצאו בו אנרגיה עצומה והיא ממש פנינה של ארכיאולוגיה ושל טבע מדהים. הבירה האחרונה של ויג'נאגר, אחת מהממלכות ההינדיות הגדולות ביותר בהיסטוריה ההודית, זוכה לביקורים היום ולשיקום ושימור הריסותיה. בהאמפי סלעים ענקיים המצויים בכל המרחב שלה כמו גם מקדשים עתיקים. בקרו במקדש מתחת למים וטפסו 570 מדרגות למקדש האנומן.

8. מאדוראי:

מאדוראי העתיקה בטאמיל נאדו היא ביתו של המקדש המרשים ביותר בדרומה של הודו – מקדש מינאקשי. העיר מאדוראי היא בת יותר מ 4000 שנים ונשארה מרכז לתרבות הטאמילית כמו גם מרכז למידה.  זוהי עיר פעילה ותוססת בכל שעות היממה. אלפי אנשים מסתובבים ברחובות, מכוניות, ריקשות, רוכבי אופניים וכולם בערבוביה אחת גדולה. אלפי מאמינים מגיעים למקדש מכל רחבי הודו ומקדשים את הפולחן הדתי.

9. קראלה:

אחת האטרקציות המפורסמות בהודו הוא שיט לאיזור מימי קראלה, מהאקזוטיות במדינות הודו. זהו שייט שלו ומרגיע. האקלים הטרופי, המרחבים הירוקים, החופים הזהובים, הטבע המגוון, הבתים והכפרים באזור גורמים לשייט להיראות כמו שייט בעולם אחר. אוכל הודי מתובל ובירה קרה מוגשים במהלך השייט גורמים להנאה יותר גדולה אפילו. אל תחמיצו!

10. גואה:

חוף הים הפופולארי ביותר בכל הודו הוא חוף גואה הממוקם במערבה של הודו. זוהי המדינה הקטנה ביותר בהודו וחוף הים שלה עמוס במבקרים ומבטיח להם מסיבות חוף בלילה וימי רביצה בשמש. מזג אויר טרופי, מסעדות מגוונות בשפע רב, אפשרויות לינה מגוונות בכל הרמות, אמצעי תחבורה רבים ואפשרויות לבילויים רבים. אולם, בגואה יש יותר מאשר נהנתנות לשמה. המדינה מציעה ערוב של היסטוריה, טבע, תרבות ופעילויות פנאי הרפתקניות.

כתבה וערכה:  סיגל ריקלין, יועצת ומתכננת טיולים ומרצה בבית הספר לתיירות

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם