מקדשים בהודו – טיול מאורגן למקדשים שבהודו

בין אם מדובר בטיול להודו והמזרח הרחוק לאחר הצבא, מסע לחיפוש עצמי או כל סיבה אחרת שהיא, אי אפשר לומר שהייתם בהודו מבלי לבקר בלב הפועם שברחבי הודו -המקדשים הרבים שבה החוצים את גבולות הזמן ומשמשים את תושביה המאמנים כבר מאות שנים.

עדויות לציוויליזציה בהודו ניתן לראות כבר לפני אלפי שנים. מגוון הדתות, השפות, הדיאלקטים, המסורות והמנהגים הופכים את הודו למדינה מגוונת ומיוחדת ומלאה הוד והדר.
בהודו כיום יש סימני קדושה לאורכה ולרוחבה של המדינה, הבאים לידי ביטוי בדמות מקדשים שונים, גדולים וקטנים, מפוארים יותר ופחות.

מקדשים בהודו

מקדש קאשי וישואנאט

מקדש זה ממוקם בעיר הקדושה והעתיקה ואראנסי והוא מוקדש לאל שיווה – קיסר העולם. העיר וראנאסי ידועה גם בשם קאשי ולכן המקדש נקרא כך. המקדש זכה לביקור ש אנשים קדושים רבים . ביקור במקדש הקדוש של שיווה הוא אחת הדרכים בהם אדם יכול להגיע לשחרור מלא של הנפש.

מקדש קאג'ראו

קאג'ראו היא עיר שיש בה מספר מקדשים שנבנו במאות ה 10 עד ה 12 ומפוזרים בשטח של כ 20 קמ"ר. המקדשים מוכרים כאתרי מורשת עולמיים. המקדשים בנויים מאבן חול (כורכר). מקדשים אלו מפורסמים בכל העולם בשל הארוטיקה והתשוקה שבהם. מאמינים שהיו יותר מ 75 מקדשים באזור אולם כיום יש 20. המקדשים חולקו לשלושה איזורים – מזרחי, מערבי ודרומי. האזור המערבי מכיל את המקדשים המפורסמים ביותר: המקדש הגדול של קג'ראו, מקדש קאנדריה מהאדבה ועוד. פסטיבל הריקוד השני של קג'ראו, החוגג ריקודים קלאסיים מהודו מתקיים באזור המקדשים בחודש פברואר.

מקדש לוטוס

מקדש לוטוס נמצא בניו דלהי. המקדש נפתח לציבור ב 1986 והוא מעניין מאד בצורתו  – הוא נבנה בצורת פרח הלוטוס. זהו מקדש בהאי ולפי האמונה הבהאית: אחדות האל, אחדות הדתות ואחדות האנושות – מקדש הלוטוס מקבל אליו את בני כל הדתות. בנוסף, אסור לתת דרשות במקדש. מקדש הלוטוס הוא גם ממתק ארכיטקטוני – המבנה המיוחד בנוי מ 27 עלי כותרת משיש היוצרים יחדיו את צורתו של פרח הלוטוס.

מקדש הזהב באמריצר

המקדש המדהים הזה, העשוי כולו מזהב, נמצא בליבו של אגם קטן וקדוש – הוא המקום הקדוש ביותר לסיקים. המקדש כולו מצופה בזהב מבחוץ וגם הכיפה שלו ולכ קיבל את שמו. מקדש הזהב נמצא באמריצר ויש לו סיפור מעניין. אומרים שבודהה בילה זמן במקום זה ואז, 2000 שנה לאחר מכן הגורו נאנאק, אשר היה המייסד של הדת הסיקית חי ממש ליד האגם. בסופו של דבר, המאמינים שהלכו אחריו, בנו את המקדש. אם אתם מגיעים לבקר במקדש, נסו להגיע בזמן הטקס שנערך בכל בוקר – הכנסתו של גורו גרנאט סהיב – כתבי הקודש של הסיקים לתוך המקדש.

מקדש מינקאשי אמאן

מרבית המקדשים בהודו פשוטים בצבעם אולם לא המקדש הזה – מקדש מינקאשי אמאן. מקדש זה הוא ממש התפוצצות של צבעים. הוא ממוקם בטאמיל נאדו על גדותיו של נהר וייגאי. יש לו 14 מגדלים ועליהם כ 33 אלף פסלים צבעוניים והוא מוקדש לאל שיווה ולבת זוגו פרוואטי.  היה מקדש באתר זה כבר במאה ה 6 לפני הספירה אבל הוא נחרב ב 1300 על ידי המוסלמי גנרל מאליק קאפורכחלק ממשימתו להפוך את האזור למוסלמי. המקדש נבנה מחדש ב 1559, המגדלים נצבעו ובמהלך השנים התקיימו שם פסטיבלים שונים.

לחיבור של הרוח והנפש טיול פשוט אינו מספיק כדי לחוות את מיטב המקדשים בהודו שהם סמל לתרבות עשירה ולתרבות והאמונה הבודהיסטית. בדיוק בשביל זה רימון טיולים מאורגנים מספקת מגוון טיולים מאורגנים להודו ובייחוד במקרה הזה – טיול למקדשים בהודו עם צוות מדריכים מנוסים מהוותיקים בישראל שהבית השני שלהם הוא הודו.

התקשרו עכשיו
[phone-number]

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם