• תל אביב - ליסבון ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא בטיסה ישירה לליסבון, בירת פורטוגל. העברה למלון וארוחת ערב.
  • אובידוש, אלקובאסה, נזארה, קואימברה ניסע לאובידוש, עיירת ימי-ביניים מקסימה וציורית, המוקפת חומה שניתנה בעבר כמתנה על ידי מלכי פורטוגל לנשותיהם. נמשיך לאלקובאסה, בה נראה את מנזר מריה דה אלקובסה, מהמונומנטים החשובים בפורטוגל, הקשור לסיפור אהבתם הטראגי של המלך פדרו הראשון ובת האצולה אינס דה קסטרו, שהייתה בת למשפחה יהודית שהתנצרה . הלאה לנזארה, עיירה שהיתה בעבר כפר דייגים קטן היושבת למרגלות צוקים המזדקרים מעל חוף האוקיינוס האטלנטי. אחה"צ – נגיע לקואימברה, בירת פורטוגל בעבר, השוכנת על גדות נהר מונדגו. נערוך סיור היכרות ונבקר באוניברסיטה ובספרייתה המיוחדת (ייתכנו מקרים בהם המקום נסגר ללא הודעה מוקדמת ובמקרים אלו לא יתבצע הביקור). בתום הסיור נגיע למלון בקואימברה לינה וארוחת ערב
  • בוסאקו,אביירו , פורטו היום פנינו מועדות ליער בוסאקו - שמורת הטבע המפורסמת, אשר במרכזה מלון/ארמון מפואר עטור אריחים כחולים ומצויירים, המוקף בגנים בוטניים. נמשיך לביקור באביירו, שזכתה לכינוי "ונציה הקטנה" בזכות הלגונה היפה שלצדה היא בנויה ותעלות המים החוצות אותה. אחר הצהריים נגיע לפורטו. נבקר בעיר התוססת, בירת צפון פורטוגל. נבקר בארמון הבורסה העתיקה, נבקר גם בתחנת הרכבת סאו בנטו - הידועה באריחי הקרמיקה היפהפיים המכסים את קירותיה. נראה את כיכר אליידוש היפה ובית העירייה, נמשיך לעבר כיכר הקתדראלה (סה) ונערוך תצפיות על נהר הדואורו ועל מרכז העיר נצפה על מגדל קלריגוש - מבנה מהמאה ה-18, הבולט בקו הרקיע של העיר. הגעה למלון וארוחת ערב.
  • פורטו כולל שייט בנהר הדואורו, ביקור ביקב יין פורט היום נערוך שייט בנהר הדואורו החוצה את העיר ונצפה על העיר היפה על שלל מבניה. ונמשיך למדרחוב התוסס סנטה קתרינה ושוק בולאו. נסייר ברובע ריביירה הציורי, שלמרגלות גשר דום לואיש ונסיים בגדה הדרומית של נהר הדואורו, ברובע וילה נובה דה גאיה, שבו ממוקמים מרתפי היין שבהם מיוצר יין הפורט המפורסם בעולם כולו. לאחר ארוחת ערב נצא לסיור לילי בעיר העתיקה, כולל תצפית על הגשרים המוארים והמפורסמים של פורטו.
  • עמק הדואורו , לאמגו, גוארדה ובלמונטה יום טיול נפלא מצפה לנו היום . נבקר בעמק הדואורו, שהוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית. נצפה בטרסות העטורות בגפנים בה גדלים הענבים מהם מיוצר יין הפורט הנודע.נמשיך לביקור בלמגו, הידועה בעיקר בזכות מרכזה ההיסטורי היפה ומעליו מתנשאת הכנסיה "גבירתנו של הרפואות" , עם גרם מדרגות מונומנטלי עטור פסלים. נמשיך לגוארדה ובלמונטה , עיירה קטנה בה חיים בין היתר צאצאי האנוסים שחזרו ליהדותם ,נבקר בבית הכנסת שבמקום (במידה וסגור, נבקר במוזיאון היהודי). לינה באזור קובילה.
  • . רכס "הרי הכוכב", טומר, פטימה היום טייל בדרכים היפות של רכס "הרי הכוכב". נהנה מנופי הטבע המרשימים. נבקר בטומר , במבנה בית הכנסת העתיק בפורטוגל (המאה ה-15), המשמש כיום כמוזיאון יהודי (במידה ופתוח). נגיע לפטימה, הנחשבת כמקום הקדוש ביותר בפורטוגל ואחד המקודשים באירופה עבור הנוצרים ללינה. ארוחת ערב במלון. בערב – לאחר ארוחת הערב נצא רגלית לסיור באתר ההתגלות, שעליו נבנו כנסיית וקאפלת ההתגלות ונצפה בכיכר הגדולה בטקסים הדתיים שנערכים לעולי הרגל.
  • סינטרה, קאבו דה רוקה, קשקאייש , אשטוריל, ליסבון היום נצא לעיירת הנופש המלכותית סינטרה ונבקר בארמון המלכותי הלאומי, שימחיש לנו את הפאר וההדר בו חיו שליטי הממלכה ואציליה. הלאה לקאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר באירופה ונערוך תצפית על האוקיינוס האטלנטי. נמשיך לקשקאיש ואשטוריל - עיירות דייגים בעבר, וכיום עיירות נופש. לעת ערב נגיע לליסבון. נצפה ונאזין לפאדו בהופעה חיה ,נגלה את המוזיקה שהיא הנשמה של פורטוגל. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור לילי בעיר המוארת, על כיכרותיה ושדרותיה המוארות.
  • ליסבון – תל אביב יום שמוקדש לעיר הבירה של פורטוגל . בבוקר נבקר ברובע בלם הציורי שבו ריכוז גדול של אתרים מענינים . נבקר בכנסיית מנזר סנט ז'רונימו, הבנויה בסגנון המנואליאני (סמל לתור הזהב של פורטוגל). נצפה על מגדל בלם הניצב לגדות נהר הטז'ו שהיווה מבצר המגן על הכניסה לעיר. נבקר באנדרטת התגליות אשר מנציחה את סיפור התגליות הימיות של פורטוגל אשר הפך אותה לאימפריה במאה ה- 16. נראה את גשר ה-25 באפריל, שנקרא כך לכבוד תאריך סיום הדיקטטורה בשנת 1974 ומזכיר את גשר "שער הזהב" בסאן פרנסיסקו. נצפה על גדת הנהר הנגדית בפסל ענק של ישו כשידיו פרושות המזכיר את פסל הקורקובדו המפורסם שבעיר ריו דה ז'נרו. נבקר ברובע באייש'ה נראה את שלל הכיכרות המרשימות והתוססות – קומרסיו, סאו דומינגו, פיגיירה, ורוסיו . בכיכר רוסיו שכן בעבר מטה האינקויזיציה ובה הועלו יהודים אנוסים על המוקד ע"י האינקוויזיציה במאות ה-16-17. ניסע לאורך שדרות החירות המרשימות עד לכיכר פומבל המרשימה אשר שוכנת למרגלות פארק אדוארדו ה-7. נבקר באזור אקספו 98', שהוקם לרגל התערוכה העולמית של 1998, לציון 500 שנה למסעו של ואשקו דה גמה להודו. נצפה על מבני התערוכה והמרחב הציבורי המקיף אותם, נראה את תחנת הרכבת אוריינטה אשר תוכננה ע"י סנטיגו קלאטרבה, מגדולי האדריכלים במאות 20-21. נראה את גשר ואסקו דה גמא הנטוי על נהר הטז'ו שאורכו כ- 15 ק"מ. בהמשך ניסע לנמל התעופה וטיסה חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם