• תל אביב – שטוקהולם נטוס מנמל התעופה ע"ש בן גוריון דרך ריגה לשטוקהולם, בירת שבדיה. עם ההגעה נצא לסיור במהלכו נראה את הארמון המלכותי ובסמוך לו את הכנסייה הגדולה, בה התקיימו בעבר אירועים חשובים של משפחת המלוכה. כמו כן, נתרשם מהעיר העתיקה והרבעים החדשים של העיר. בהמשך אף נבקר במוזיאון ספינת התותחים "וואסה", שטבעה בהפלגת הבכורה במאה ה-17 ונמשתה מן הים כמעט בשלמותה. בערב - בלוויית מלווה הקבוצה ובתחבורה הציבורית נוכל לצאת לרובע גמלא סטאן שבעיר העתיקה, האזור התוסס והיפה בעיר.
  • שטוקהולם, סיגטונה, אופסלה לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבית העירייה המפורסם, בו מתקיימים הארוחה והנשף לאחר הענקת פרסי נובל השונים (למעט פרס נובל לשלום המוענק באוסלו). בתום הביקור נצא לסיגטונה, עיירה שבדית מקסימה שבתיה צבועים בצבעי פסטל רכים ושוכנת על שפת ימת מלארן. זהו היישוב הויקינגי הראשון ומשמש כאתר מורשת ויקינגית. נמשיך לאופסלה, בירת שבדיה בעבר וכיום עיר אוניברסיטאית מפורסמת. סיור היכרות במהלכו נראה את המבצר, הקתדראלה הגותית ובניין האוניברסיטה. לקראת ערב נגיע ללינה באזור אורברו.
  • לילהאמר נעלה צפון מערבה ו"נחצה" את הגבול לנורבגיה בדרכנו לאגם מיוסה וללילהאמר, עיר משחקי אולימפיאדת החורף בעבר. נבקר במקפצת הסקי המפורסמת ובמוזיאון הפתוח במייהאוגן, בו נכיר ונלמד אודות חיי הכפר הנורבגיים והפולקלור המקומי. ניסע באזור נופי ההרים של דרך פר גינט המפורסמת ונשמע אודות המחזה המספר על בחור נורבגי בן 20 בשם פר גינט, אשר מתמודד עם אירועים והרפתקאות נועזות, מחזה שנכתב במאה ה- 19 על ידי הנריק איבסן ונכתבה עבורו יצירה מוזיקלית על ידי אדוארד גריג, שניהם נורבגים. לינה באזור עמק גודבראנדס, ארוחת ערב.
  • דרך הטרולים, גיירנגרפיורד ניסע צפונה לאנדלסנס שבקצה הרומסדלפיורד. נעלה לדרך הטרולים – כביש מפותל ותלול עם נוף עוצר נשימה, עד שנגיע לשייט בפיורד הנחשב ליפה בעולם - הגיירנגרפיורד. נראה את מפלי "7 האחיות", "צוק השטן" ומפל ה"הינומה" ולסיומו של יום נגיע ללינה באזור, ארוחת ערב.
  • בריקסדאל, ברגן פנינו מועדות לקרחון בריקסדאל, שלוחה של שדה הקרח העצום יוסטדאל והיחיד באירופה המהווה שריד לתקופת הקרחונים הקדומה. נעלה רגלית אל הקרחון או אולי נעדיף לשכור (בתשלום) טרקטורון ממונע. נמשיך לתצפית נופים מדהימה מגינת מלון סטלהיים (הביקור כולל קפה או תה), נקודת תצפית מרהיבה החולשת על העמק הירוק ועל נופי האזור. לסיומו של יום נגיע לבירת ארץ הפיורדים- ברגן, לינה באזור.
  • ברגן, הגשרים באוקיינוס האטלנטי יום נפלא בברגן המקסימה. בהדרכת מלווה הקבוצה נערוך סיור בוקר, בו נבקר בשוק הדגים הססגוני וברובע ההנסיאטי העתיק. בתום הסיור יוכלו המעוניינים להעפיל בפוניקולר לפסגת גבעת הפלויאן, לתצפית על העיר הבנויה על שבע הגבעות המקיפות את הפיורד של ברגן. אחה"צ – נצא לטיול על פני הגשרים שבין האיים באוקיינוס האטלנטי.
  • ברגן - אוסלו יום נפלא בברגן המקסימה. בהדרכת מלווה הקבוצה נערוך סיור בוקר, בו נבקר בשוק הדגים הססגוני וברובע ההנסיאטי העתיק. בתום הסיור יוכלו המעוניינים להעפיל בפוניקולר לפסגת גבעת הפלויאן, לתצפית על העיר הבנויה על שבע הגבעות המקיפות את הפיורד של ברגן. אחה"צ – נצא לטיול על פני הגשרים שבין האיים באוקיינוס האטלנטי.
  • אוסלו, גוטנבורג נצא לסיור בוקר באוסלו בו נראה את הארמון המלכותי, את בית העירייה בו מוענק פרס נובל לשלום ואת מצודת אקרסהוס ועוד. נבקר בפרוגנר פארק, בו כ-200 פסלים של האומן גוסטאב ויגלאנד, במקפצת הסקי הולמנקולן ובמוזיאון רפסודת "קונטיקי" של גדול החוקרים הימיים תור היירדאל. אחה"צ - נפרד מנורבגיה בדרכנו ללינה באזור גוטנבורג, שבדיה (תיתכן לינה בטרולהאטן), ארוחת ערב.
  • צפון זילנד, קופנהאגן וגני טיבולי הבוקר נטייל בצפון האי זילנד, האי הגדול ביותר בדנמרק. נגיע להלסינור, השוכנת על שפת מיצר אורסונד ונבקר במבצר קרוננבורג, הידוע כ"טירת המלט". נבקר בגני טירת פרדריקסבורג, שנבנתה בתחילת המאה ה-17 כמקום מגוריו של המלך כריסטיאן. נמשיך לקופנהאגן, בירת דנמרק, המהווה את המרכז הפיננסי והמסחרי הגדול בצפון אירופה. נתארגן במלון ונצא לביקור בגני טיבולי המפורסמים.
  • קופנהאגן - תל אביב לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בעיר המהווה את המרכז הפיננסי והמסחרי הגדול בצפון אירופה. נראה את ארמון אמיליאנבורג בו מתגוררת משפחת המלוכה הדנית, את מזרקת גפיון - תזכורת לעברה המיתולוגי באמונה הסקנדינבית, את פסל "בת הים הקטנה" שפוסל ב-1913 על ידי האומן אריקסן ומתייחס לסיפור האגדה הידוע של הנס כריסטיאן אנדרסן. נגיע גם לכיכר ישראל, המציינת את יחסה של המחתרת הדנית לקהילה היהודית במלחמת העולם השנייה. נראה גם את קריסטיאנבורג, מקום מושבו של הפרלמנט הדני ואת בית העירייה עם השעון היפה. בתום הסיור זמן לטייל באזור התעלה הצרה ("ה"נמל החדש") ובמדרחוב סטרויט הארוך והתוסס. אחה"צ - ניסע לנמל התעופה של קופנהאגן ונטוס דרך ריגה חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם