• תל אביב - מדריד תל אביב - מדריד נמריא למדריד, בירת ספרד ועם הנחיתה נצא לסיור מודרך. נתרשם מהשדרות הרחבות - הקסטליינה, אלקאלה, גראן ויה ופסאו דל פראדו. נראה את גני רטירו ואת כיכר סיבלס היפה, כמו גם את הארמון המלכותי, המשמש כיום לטקסים ולקבלות פנים רשמיות. נבקר בפלאסה אספניה, בה נראה את פסלו של מיגל דה סרוונטס - הסופר שהביא לעולם את סיפורו של "דון קישוט" - לוחם טחנות הרוח הספרדי המפורסם ועוזרו הנאמן סנצ'ו פנצ'ו. נטייל רגלית בפוארטה דל סול ("כיכר שער השמש"), נמשיך ונראה את אצטדיון הכדורגל של ריאל מדריד "סנטיאגו ברנבאו" ואת זירת מלחמת השוורים, לאס ונטאס. בתום הסיור נגיע למלון וארוחת ערב.
  • טולדו, מדריד סיור ערב היום ניסע לטולדו - "ירושלים אשר בספרד", כך קראו לה ביהדות. בעיר זו, בירת ספרד בעבר, ידעה הקהילה היהודית בשלהי המאה ה-11 שגשוג כלכלי, רוחני ותרבותי. נטייל בסמטאות הצרות, נראה את הקתדראלה המפוארת, נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת ונערוך תצפית פנוראמית על העיר ועל הגשרים הנטויים על נהר הטאחו. בתום הסיור נחזור למלון במדריד וארוחת ערב. בערב – נצא לסיור בעיר המוארת התוססת.
  • גרנדה היום נערוך סיור בעיר ששימשה כבירת "אמירות גרנדה" במאות 13-15 והינה העיר המוסלמית האחרונה שנכנעה לכוחות ספרד הנוצריים ב-1492. נבקר במתחם ארמון אלהמברה המרהיב, שיא הארכיטקטורה המורית בספרד. שם, באחת החצרות באולם השגרירים ניתן צו הגירוש ליהודי ספרד. נבקר גם בגני ארמון חנרליפה, ארמון הקיץ של שליטי גרנדה על שלל גינותיו ומזרקותיו ונצפה אל גבעת האלבייסין - הרובע המוסלמי של העיר. נבקר גם במרכזה ההיסטורי של העיר, בעלת ההיסטוריה של 800 שנה של שלטון מוסלמי. נמשיך לטייל בלוויית מלווה הקבוצה בסמטאות העתיקות, התוססות והגדושות בחנויות קורצות. נגיע למלון וארוחת ערב. לשימת לב: הביקורים במתחם ארמון אלהמברה וגני חנרליפה מותנים בקבלת האישורים המתאימים. במידה ולא נבצע הביקורים, יינתן ביקור חלופי . בערב – ניתן לצאת לביקור ברובע אלבייסין(בתשלום), לערוך תצפית על ארמון אלהמברה המואר ולבלות במופע פלמנקו בסגנון צועני במערות הצוענים .
  • מיחאס נגיע לביקור במיחאס, עיירה יפה וססגונית הממוקמת על הר ואחת הערים הלבנות המפורסמות של חבל אנדלוסיה. נמשיך באזור ההררי של אנדלוסיה בדרכנו לרונדה, בירת מולדת מלחמות השוורים של ספרד, השוכנת באזור קניונים מרשים. נסייר בעיר היפהפייה, שגשר חדש בה (פונטה נואבו) מחבר את העיר החדשה לעיר העתיקה. נסייר ברובע החדש, נראה את זירת מלחמת השוורים העתיקה ביותר בספרד ונסייר בסבך הסמטאות בעיר העתיקה. בסיום היום נגיע למלון.
  • פוארטו בנוס, גיברלטר, סביליה נתחיל את היום בקוסטה דל סול ונבקר בטיילת היפה של עיירת הנופש היוקרתית, פוארטו באנוס. נמשיך למדינת הצוק - גיברלטר (יש להצטייד בדרכונים), השייכת לבריטניה ושוכנת במיקום אסטרטגי חשוב - מפגש של אפריקה ואירופה ושל הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. נעבור לנסיעה במיניבוסים ונבקר במערת הנטיפים סנט מייקל כמו גם בשמורת הקופים. בסוף הסיור ניסע לסביליה, נגיע למלון. ארוחת ערב
  • סביליה, שייט בנהר הגואדלכביר, מופע פלמנקו אנדלוסי נצא לסיור באחת הערים היפות באנדלוסיה השוכנת על גדת נהר הגואדלכביר. נטייל בעיר העתיקה ונבקר בפלאסה אספניה – כיכר שנבנתה לכבוד התערוכה הבינ"ל בשנת 1929. נמשיך לביקור בקתדראלה העצומה הבנויה בסגנון גותי-בארוקי, אשר לידה ניצב מגדל הפעמונים – החיראלדה, שהיה בעבר מגדל המואזין של המסגד ששכן שם. הקתדראלה היא דוגמה קלאסית לסגנונות השונים באדריכלות הספרדית שמשקפים את שליטי המדינה. נראה את האלקאזר, המשמש עדיין את המשפחה המלכותית - ארמון שנבנה בסגנון מורי. נמשיך לטייל ברובע סנטה קרוז, בו התגוררה בעבר הקהילה היהודית בשל הסמיכות לארמון, ובו סמטאות צרות מעוטרות צמחי גרניום. נטייל במרכזיה התוססים וההומים של העיר ונערוך שייט בנהר הגואדלכביר, ממנו הפליגו בעבר משלחות ליבשת אמריקה. חזרה למלון ארוחת ערב. בערב - נצא לבילוי במופע פלמנקו מרהיב בסגנון אנדלוסי אופייני.
  • קורדובה, מדריד פנינו מועדות לקורדובה, העיר בה חי ופעל הרמב"ם. נערוך סיור ונבקר במסגד המורי העתיק והמרשים - "לה מסקיטה", שהפך עם הכיבוש הנוצרי לקתדראלה. גגו של המסגד נבנה על מאות עמודי שיש מגולפים ובכיפות המסגד פסיפסים משובצים בזהב. נבקר גם ברובע היהודי הישן ("חודריה") ובכיכר טבריה נראה את פסלו של הרמב"ם ("מיימונידס" בספרדית). נבקר בבית הכנסת (במידה ויתאפשר) ונמשיך בסיור בין הסמטאות והכיכרות הקטנות. נציץ אל החצרות הפנימיות ונבקר בסמטת הפרחים ובכיכר ע"ש רבי יהודה הלוי. בתום הסיור נמשיך למדריד. ארוחת ערב.
  • סגוביה, עמק הנופלים, תל אביב ניסע לסגוביה, השוכנת על צוק סלע בלב אזור מיוער בין שני נהרות. עיר מרשימה זו הוכרזה כאתר מורשת של אונסקו והייתה אחד המרכזים היהודיים החשובים עד לגירוש יהודי ספרד. נערוך סיור במהלכו נראה את אמת המים הרומית המרשימה, שהפכה לאחד מסמלי העיר, הנחשבת לאחת מהאמות השמורות שנותרו. נטייל בסמטאות העיר, בפלאסה מאיור ונתרשם מהקתדראלה מהמאה ה-16, שזכתה לכינוי "גבירת הקתדראלות של ספרד". בתום הסיור נמשיך לעמק הנופלים, אתר ההנצחה לקורבנות מלחמת האזרחים הספרדית (1936-1939) - מונומנט עצום שבנה הגנרל פרנקו. נבקר בכנסייה שנחצבה בסלע ונראה את הצלב הגדול והמרשים. הסעה לנמל התעופה וטיסה חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם