• תל אביב-קטניה, נוטו, מודיקה נפגש בנתב"ג ונטוס לקטניה, אשר לחופה המזרחי של סיציליה. עם הגיענו נצא דרומה אל העיר נוטו, המהווה מוזיאון פתוח לאמנות הבארוק מהמאה ה-17. העיר נחרבה ברעידת אדמה ב-1693 ושוקמה מחדש. לעיר יש קסם מיוחד; בתים אציליים הבנויים אבן טוף, רחובות מרוצפי אבן, כנסיות וארמונות, מרפסות בתים עם מעקות ברזל. בתום הסיור העברה למודיקה, ארוחת ערב.
  • הוילה הרומאית, עמק המקדשים, אגריג'נטו ניסע למרכז סיציליה לביקור בווילה הרומאית המפוארת בקאזלה שליד העיירה פיאצה ארמרינה. בווילה נמצא אחד האוספים הגדולים והמרשימים בעולם של פסיפסים. נמשיך לעוד ביקור מרתק – עמק המקדשים, אתר ארכיאולוגי זה מהווה עדות לתפארתה של התרבות היוונית והשפעתה ברחבי הים התיכון. נתפעל ממקדש קונקורדיה, הבנוי על רכס גבוה כסימן היכר מהעבר למלחים שחזרו הביתה מהפלגה ארוכה. העברה למלון באזור אגריג'נטו, ארוחת ערב.
  • טעימות גבינת ריקוטה ויין מרסלה, דרך המלח, אריצ'ה, פלרמו גבינות לשם טעימת גבינת ריקוטה טרייה. נמשיך לעיר הנמל מרסלה בעלת עבר היסטורי עוד מימי הפיניקים. שם העיר מקורו בערבית מרסה אללה – נמל האלהים. נראה את בית השער – פורטה גריבלדי, נעבור כיכר הרפובליקה ונצפה לים. נבקר באחד מהיקבים באזור לטעימת יין מרסלה המפורסם. כטוב לבנו ביין נמשיך צפונה בדרך המלח שבטרפאני. כאן מיוצר מלח בדרך המסורתית. טחנות הרוח, אגני המלח העתיקים וערמות המלח שנערמו וכוסו בקפידה, מספקים נוף ייחודי באמת. דרך פתלתלה תוביל אותנו במעלה צוק לאריצ'ה – עיירת מבצר ברום של כ-750 מטר. לעתים ערפילים המכונים "נשיקות ונוס" יורדים על הצוק ממנו נשקף נוף מרהיב. כל העיירה הקטנה והציורית מרוצפת באופן הרמוני באותו הדפוס. אריצ׳ה הינה יצרנית מרציפן ברמה עולמית המוצע בכל אחת מהקונדיטוריות. העברה למלון באזור פלרמו, ארוחת ערב.
  • מונריאלה, פלרמו, תיאטרון הבובות "אופרה דיי פופי" על גבעה בפאתי פלרמו מתנשאת מונריאלה. זוהי עיירה רבת חן, שבסמטאותיה הצרות חנויות קרמיקה רבות. נבקר בקתדרלה אותה מעטרים פסיפסים באיכות נדירה. נחזור לפלרמו - בירת סיציליה. מטרופולין שוקק עשיר באתרי תרבות והיסטוריה. נראה את ארמון הנורמנים המשמש כיום מקום מושבו של הפרלמנט הסיציליאני. סגנון הארמון הערבי-נורמני-ביזנטי מהווה דוגמא לשילוב התרבויות. נתרשם מהקתדרלה המרשימה, נפקוד את פונטנה פרטוריה המכונה "מזרקת הבושה". נעבור בכיכר ארבע הפינות ונהלך בשוק ויצ'וּרְיָה התוסס - הקסבה של פלרמו והמורשת לתקופת שלטון הערבים. בדוכני הרחוב ובבתי הקפה מציעים את הארנצ'יני- כדורי ריזוטו, ואת הקנולי - המסמל שפע ופריון, וכן מנה מפתיעה של לחמנית גלידה. ניכנס ל"אופרה דיי פופי"- תיאטרון הבובות הסיציליאני ונצפה במופע של מריונטות המציג סיפורים מהעבר, בד"כ על נושאים של כבוד ואבירות. מסורת בידור עממית זו מוכרת מאמצע המאה ה-19, אם כי לה שורשים קודמים יותר. זוהי אמנות ייחודית לסיציליה ובשנת 2011, הוכרזה ע"י אונסק"ו כחלק ממורשת האנושות. חזרה למלון, ארוחת ערב.
  • קורליאונה, צ'פאלו, קטניה עם בוקר ניסע לעיירה ההררית קורליאונה. היא שנתנה את שמה לגיבור הספר והסרט "הסנדק" שהביא לרושם השגוי שסיציליה היא רק מאפיה, או קוזה נוסטרה בסיציליאנית. העיירה מנסה להיפטר מהשם הרע שדבק בה. נעבור בפיאצה פלקונה א בורסלינו, שנבנתה לזכר שני שופטים ששילמו בחייהם על חקירת משפחות שליטי המאפיה המקומית. נמשיך לעיר צ'פאלו השוכנת בנוף שובה לב בין הים לצוק סלע נישא, ובה חוף ים, נמל דייגים מסורתי ומרינה מודרנית, סמטאות ציוריות, חנויות קטנות מעוצבות, גלריות, בתי קפה ומסעדות. ברחובה המרכזי נתרשם מהמכבסה העתיקה מימי הביניים השוכנת במבנה משופץ והיא זכר לעבר וסמל לחיי היומיום הסיציליאניים. העברה למלון באזור קטניה, ארוחת ערב.
  • קטניה, סירקוזה, חצי האי אורטיג'ה קטניה, העיר השנייה בגודלה בסיציליה נוסדה במאה ה-8 לפני הספירה. העיר שוכנת בין הים להר הגעש אטנה. במהלך ההיסטוריה נפגעה מהתפרצות ההר הפעיל אך תמיד הצליחה להשתקם. נעבור בכיכר הדואומו הגדולה של קתדרלת סנט אגטה, לצידה מזרקת הפיל המוזרה – סמלה המפתיע של העיר. נראה את בית העירייה, נבקר בלה פסקריה – שוק דגים צבעוני וסואן. נמשיך לסירקוזה, עירו הולדתו של המתמטיקאי הגאון ארכימדס. נצא לסיור בפארק הארכיאולוגי ניאפוליס. נתמקד ב"אוזנו של דיוניסוס" – צורת האפרכסת של המערה יוצרת אקוסטיקה מופלאה. נבקר בתיאטרון היווני העצום, וכן באמפי-תיאטרון הרומי. נצא בשייט במהלכו נצפה על מערות ים טבעיות מצפון לעיר, עד הגיענו לחלקה העתיק של סירקוזה- חצי האי אורטיג'ה. כאן ניתן להתרשם ממפגש תרבויות במגוון סגנונות אדריכלות ואמנות. נראה בין היתר את מעיין ארטוזה, הכיכר הקטנה ואת פסלו של ארכימדס. חזרה למלון, ארוחת ערב.
  • קטניה, הר הגעש אטנה, טאורמינה הבוקר נעפיל עד לגובה 1800 מטר להר הגעש אטנה ונתרשם מנוף דמוי כוכב מאדים של המכתשים. המדרון הדרומי של ההר מחורץ על מנת לנתב את זרימת הלבה. נרד מההר וניסע לעיירה המקסימה טאורמינה. נטייל דרך הרחוב הראשי, בכיכר הקתדרלה, פיאצה דל דואומו, ממנה נגיע לרובע היהודי לשעבר בו נבחין במגיני דוד על בניין העירייה. נשאיר זמן לשוטט בנחת ולספוג את אווירת הנופש הרגועה בין הסמטאות הציוריות ובתי הקפה הנעימים למראה. חזרה למלון, ארוחת ערב.
  • קטניה-ת"א עם בוקר, העברה לנמל התעופה וטיסה חזרה ארצה.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם