• תל אביב – זאגרב, וראז'דין, טירת טרקושצ'אן ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא לזאגרב, בירת קרואטיה. עם הנחיתה ניסע צפונה לביקור בוראז'דין, השוכנת בסמוך לנהר הדראווה. העיר הייתה בעבר בירת קרואטיה ומפורסמת במבני הבארוק המיוחדים שבה. נטייל בעיר העתיקה, בכיכר המרכזית ונראה את בית העיריה. מכאן נמשיך לביקור בטירת טרקושצ'אן, השוכנת באזור קסום עם אגם גדול ובטבע ירוק. במהלך הביקור נראה מוצגים שונים ובהם ריהוט, כלי בית, תמונות וריהוט המעידים על צורת החיים של שוכני הטירה בימי הביניים. לסיומו של יום נגיע למלון באזור עיירות הנופש והספא של סלובניה וקרואטיה, מלון בו נשהה ב-3 הלילות הבאים. ארוחת ערב.
  • שמורת פליטביצה, ראסטוקה פנינו מועדות לשמורת פליטביצה. שם נטייל בין האגמים במפלסים השונים לצד המפלים השופעים והנהרות הזורמים ביניהם. כל זאת בנוף הירוק של יער העד בו שוכנת השמורה ונהנה מצמחייה עבותה, נוף קסום ושלווה אינסופית. בדרכנו חזרה, נעצור לביקור בראסטוקה, כפר קטן וציורי השוכן בסמוך לסלוני. לאחר שנטייל בין בתי הכפר הבנויים בין מפלי מים, נמשיך צפונה עד שנגיע חזרה למלון וארוחת ערב.
  • פטוי, מריבור, אולימיה ניסע. לפטוי, עיירה ציורית מימי הביניים בסלובניה. נטייל במרכזה העתיק ונבקר בטירה המרשימה. בהמשך נגיע לביקור במריבור, השוכנת לגדות נהר דראווה ובירת חבל ארץ עשיר בגידולי גפנים. אחה"צ – נגיע לאולימיה שבמזרח סלובניה. נבקר בטירה העתיקה שהפכה למנזר מיוחד, השוכנת בתפאורת טבע ירוק ונראית הלקוחה מסיפורי האגדות. נראה את הכנסייה בסגנון הבארוק, נתרשם מציורי הקיר בהשראת סיפורי התנ"ך ונבקר בבית מרקחת המיוחד של הנזירים המתמחים במרקחות מקומיות. חזרה למלון וארוחת ערב .
  • פוסטוינה, לובליאנה נעשה דרכנו לסיור מרתק במערת הנטיפים הגדולה ביותר בסלובניה, השוכנת ליד העיירה פוסטוינה. זוהי מערכת מערות, אשר בהיווצרותן נוצר נוף קרסטי מופלא של זקיפים ונטיפים מרהיבים. ניסע ברכבת קרוניות אל תוך המערות ואח"כ נמשיך רגלית בסיור. בהמשך נגיע לתצפית על מצודת פרדיאמה, הבנויה על צוק בגובה 123 מטרים מעל נחל לקווה ומערת פרדיאמה. נסיים את היום במלון באזור לובליאנה וארוחת ערב.
  • טרויזיו, דרום אוסטריה (ולדן, קלגנפורט) לאחר ארוחת הבוקר פנינו מועדות אל נופי הרי האלפים היוליים הסלובניים והאיטלקיים (יש להצטייד בדרכונים). נבקר באגם פוזין באיטליה ומשם לשוק העור בעיירה טרויזיו. נמשיך בטיולנו לאזור האגמים במחוז קרינתיה שבדרום אוסטריה ונבקר ב-ולדן, עיירת הנופש המפורסמת על גדות אגם וורטר ובקלגנפורט – בירת המחוז, עיר אוסטרית טיפוסית השוכנת בינות הרים ואגמים ומוקפת מחרוזת טירות רומנטיות. לקראת ערב חזרה למלון וארוחת ערב .
  • קניון וינטגאר, מצודת בלד, אגם בוהין, בלד נצא לעיירת הנופש הציורית בלד, שעל גדות האגם. נבקר במצודת בלד מהמאה ה-11, השוכנת על צוק גבוה ונהנה מתצפית נוף מרהיבה על האגם וסביבתו. נמשיך לקניון וינטגאר, אחד מאתרי הנוף והטבע היפים בסלובניה. נלך בשביל העץ בערוץ הקניון הצר והשופע מים ונחצה גשרי עץ מעל הנהר. אחה"צ – נגיע לאגם בוהין, השוכן בפארק הלאומי טריגלאב בלב הטירול הסלובני ובאזור האלפים היוליים. חזרה למלון וארוחת ערב.
  • לובליאנה, זאגרב – תל אביב נתחיל את היום בסיור בלובליאנה, השוכנת על גדות נהר. נראה את בנייני הפאר בסגנון בארוק, את הכיכרות הגדולות והרחבות ואת הפסלים והמזרקות. נסייר בעיר העתיקה, נראה את כיכר פרשרן ע"ש המשורר הלאומי, את הגשר המשולש, הקתדראלה, גשר הדרקון ובית העירייה. בתום הסיור נחצה חזרה את הגבול לקרואטיה, בדרכנו חזרה לזאגרב, בה חיים כמיליון תושבים ולה קסם של עיירה קטנה בתוך עיר גדולה. נערוך סיור שיכלול את העיר העליונה והתחתונה. נראה את מגדל לוטרשצ'אק, את שער האבן – שריד מרשים לביצוריה של העיר מהמאה ה-13, את כנסיית מרקוס הקדוש עם הציורים שנשתמרו, הקתדראלה של זאגרב ובית העלמין הייחודי מירוגוי. בתום הסיור זמן לטייל בכיכר באן ילאצ'יץ' המרכזית והסואנת ובשוק דולץ הסמוך. נוכל גם לטייל במדרחוב שברחוב טקלצ'יצבה, בו שפע של מסעדות ובתי קפה. בערב – ניסע לנמל התעופה של זאגרב ונטוס חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון. נחיתה בבוקר יום 8.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם