• תל אביב - ברצלונה נמריא בטיסת בוקר של אל על לברצלונה, בירת קטלוניה. לאחר הנחיתה נצא לסיור פנוראמי במהלכו נבקר בפלאסה אספניה, שנבנתה לרגל התערוכה העולמית שהתקיימה ב-1929. נראה את 2 המגדלים הונציאניים ופארק חואן מירו, נמשיך לתצפית ממונטז'ואיק (הר היהודים) ונראה את האצטדיון האולימפי. נמשיך לפסאו דה גרסיה עד לאזור הנמל ופלאסה קולון ונראה את פסלו של כריסטופר קולומבוס. בתום הסיור העברה למלון באזור ברצלונה. בערב - נצא לסיור בעיר התוססת.
  • ברצלונה לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף. נחלוף על פני השדרה האלגנטית של העיר - פסאו דה גרסיה ונראה מספר מבנים מפורסמים מתקופת המודרניסטה: קאזה מילה וקאזה באטיו. נמשיך לעבר שתיים מיצירות המופת של אנטוניו גאודי, אחד מגדולי האדריכלים במאה ה-19. נראה את  כנסיית המשפחה הקדושה - לה סגרדה פמיליה, אשר בנייתה נמשכת גם כיום ונבקר בפארק גואל, פארק ציבורי מלא חן, מהמקוריים שנוצרו אי פעם. הלאה לפלאסה קטלוניה - ליבה של ברצלונה, לשדרות הרמבלאס התוססות ולביקור בשוק הססגוני "לה בוקריה" (במידה ויתאפשר). אחה"צ - בלוויית מלווה הקבוצה נמשיך לסייר ברבעים העתיקים. נראה את ארמון המוזיקה שנבנה על ידי מונטנר, שוק סנטה קטרינה, בניני מוזיאון פיקסו וכנסיית סנטה מריה דל מר שברובע בורן המתחדש. נמשיך לרובע הגותי בו נבקר גם ברובע היהודי, ה"קל" ובפלאסה נובה.
  • קוסטה ברווה יום טיול מלא ומקיף לקוסטה ברווה ועיירות הנופש המפורסמות. נתחיל בביקור בטוסה דה מאר ונהנה מטיולים ושוטטות בסמטאות הציוריות ותצפית על החופים הסלעיים. הלאה ליורט דה מאר, שם נהנה מהמדרחוב התוסס על חנויותיו הרבות והמגוונות. לסיומו של יום חזרה למלון.
  • קוסטה דוראדה, קוסטה בלאנקה, ולנסיה ניסע דרומה לקוסטה דוראדה ונבקר בסיטג'ס, עיירת הנופש המפורסמת. נסייר ברובע העתיק המשופע סמטאות צרות ובמדרחוב ובו חנויות קטנות המציעות מכל טוב. נמשיך לפניסקולה, בעבר עיר נמל מבוצרת וכיום  עיר חוף פופולארית. העיר העתיקה של פניסקולה בנויה על מצוק בגובה 64 מ' מעל פני הים ומחוברת ליבשה על ידי רצועת חוף צרה. הדרך למצודה במרומי הצוק עוברת בסמטאות ציוריות, בתים לבנים ויפים וחנויות בוטיק קטנות. נהנה מהאווירה המיוחדת ומהנוף המרשים של הים התיכון. נמשיך לולנסיה, השלישית בגודלה בספרד, אליה נגיע לקראת ערב ולינה באזור.
  • ולנסיה נקדיש את היום לולנסיה, עיר שניחנה בשילוב ייחודי בין העולם הקלאסי למודרני. לצד שרידי העיר העתיקה, הרחובות הצרים והחומה הישנה קמה "עיר המדע והאומניות" – מתחם של  מבנים וגשרים מודרני ומרהיב שעיצב האדריכל סנטיאגו קלטרווה, אשר תכנן גם את גשר המיתרים בירושלים. נבקר במוזיאון המדע ונמשיך לביקור ב"לה-לונחה" - מבנה מעניין מאוד בעיצוב חלל הפנים שלו ושימש במאה ה-16 כשוק המשי של ולנסיה. נבקר בשוק המזון המקורה השוכן במבנה יפהפה ונתרשם משלל הדוכנים המציעים את התוצרת של ולנסיה. נראה את הקתדראלה הגותית המרהיבה ובכיכר הקתדראלה נראה את מזרקת נפטון עם תעלות ההשקיה. לסיום נוכל גם להתנסות ב"אגווה דה ולנסיה" (המים של ולנסיה) - הקוקטייל המסורתי של העיר.
  • טולדו, מדריד ניסע בדרך שהיוותה השראה לחלקים מספרו של סרוונטס, דון קישוט. דרך פוארטה לאפיס, עיירה הנראית גם היום כפי שנראתה בימיו של דון קישוט איש אזור לה מאנשה ובהמשך  נראה את טחנות הרוח ליד העיירה קונסואגרה נגיע לטולדו - "ירושלים אשר בספרד", כך קראו לה ביהדות. בעיר זו, בירת ספרד בעבר, ידעה הקהילה היהודית בשלהי המאה ה-11 שגשוג כלכלי, רוחני ותרבותי. נטייל בסמטאות הצרות, נראה את הקתדראלה המפוארת, נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת "אל טרנזיטו" - המשמש כיום כמוזיאון יהודי (במידה ויתאפשר) ונערוך תצפית פנוראמית על העיר ועל הגשרים הנטויים על נהר הטאחו. בתום הסיור נמשיך למדריד, בירת ספרד ומחוז קשטיליה. בערב - אפשרות להצטרף לסיור בעיר המוארת.
  • מדריד לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר. נתרשם מהשדרות הרחבות - הקסטליינה, אלקאלה ופסאו דל פראדו. נראה את כיכר סיבלס היפה ואת הארמון המלכותי, המשמש כיום לטקסים ולקבלות פנים רשמיות. נבקר בפלאסה אספניה, בה נראה את פסלו של מיגל דה סרוונטס, הסופר שהביא לעולם את סיפורו של "דון קישוט" - לוחם טחנות הרוח הספרדי המפורסם ועוזרו הנאמן סנצ'ו פנצ'ו. נראה את אצטדיון הכדורגל של ריאל מדריד - "סנטיאגו ברנבאו" ואת זירת מלחמת השוורים, לאס ונטאס. אחה"צ - זמן פנוי לטייל בפוארטה דל סול, בפלאסה מאיור וגם במרקדו סאן מיגל, השוק הדקורטיבי שהוקם לראשונה ב-1916 ושוכן במבנה מתכת. זהו שוק ססגוני בו ניתן להתכבד בטפאסים שונים, פירות וירקות כמו גם לגימת סנגריה או יין ספרדי מעולה.
  • עמק הנופלים, סגוביה, מדריד - תל אביב ניסע לעמק הנופלים, אתר ההנצחה לקורבנות מלחמת האזרחים הספרדית (1936-1939) - מונומנט עצום שבנה הגנרל פרנקו. נבקר בכנסייה שנחצבה בסלע ונראה את הצלב הגדול והמרשים. נמשיך לסגוביה, שהוכרזה כאתר מורשת של אונסקו והייתה אחד המרכזים היהודיים החשובים עד לגירוש יהודי ספרד. נראה את האקוודוקט (אמת המים) המרשים, אחת מאמות המים הרומיות השמורות. נטייל בסמטאות העיר הציורית, בפלאסה מיור ונתרשם מהקתדראלה מהמאה ה-16, שזכתה לכינוי "גבירת הקתדראלות של ספרד". בערב - ניסע לנמל התעופה של מדריד לטיסת הלילה חזרה ארצה.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם