• תל אביב - רומא, נאפולי ניפגש בנתב"ג ונמריא בטיסת בוקר לרומא. עם הנחיתה ניסע לנאפולי, בירת חבל קמפניה. עיר צבעונית ומרתקת בעלת אופי ייחודי משלה. סמטאות ציוריות ושווקים, כיכרות מרשימות, מבצרים, ארמונות וכנסיות. המרכז ההיסטורי מכיל מבנים עתיקים מתקופות הרנסאנס והבארוק. נסייר ברחובות התוססים של רובע ספאקנאפולי העתיק, נראה את מצודת קסטל נואובו המרשימה הצופה אל הים, גלריית אומברטו האלגנטית ופיאצה דל פלבישיטו, נטעם  ספוליאטלה, המאפה המקומי הממולא גבינת ריקוטה במגוון טעמים. לעת ערב, העברה למלון בחבל קמפניה, ארוחת ערב.
  • דרך אמלפי (קוסטיירה אמלפיטנה) - מערת האזמרגד, אמלפי, וייטרי סול מארה נצא ליום טיול בדרך אמלפי, הנחשבת לאחת הדרכים היפות בעולם. נעצור לתצפית על פוזיטאנו הציורית, שבתיה בצבעי פסטל נאחזים במדרונות התלולים היורדים אל הים. נבקר במערת האזמרגד, המפורסמת בצבע הטורקיז של מי הים שבתוכה (מותנה במזג האוויר). נמשיך לביקור בעיירה אמלפי, הגדולה מבין עיירות החוף. נתרשם מחזית הדואומו המרשימה ונשוטט להנאתנו בסמטאות העיירה שהייתה פעם בירת רפובליקה עצמאית ומעצמה ימית. נסיים את היום בוייטרי סול מארה, פנינה נוספת על חוף אמלפי המפורסמת ביצירות הקרמיקה המצוירות. חזרה למלון, ארוחת ערב.
  • האי קאפרי לאחר ארוחת הבוקר ניסע לנמל ונצא בהפלגה אל האי קאפרי. נסיעה קצרה תביאנו אל עיירה אנאקפרי, המשקיפה לנוף פסטורלי ממרפסת שלצד וילה סן מיקלה- ביתו של הרופא השבדי שחי במקום וכתב את ספרו האוטוביוגרפי "מגילת סן מיקלה". ברכבל כסאות נעפיל לפסגת הר השמש "מונטה סולארו", נקודת תצפית על הנוף הייחודי של האי (מותנה במזג האוויר). נאכל ארוחת צהריים וניסע לביקור בעיירה קאפרי ובגני וילה אוגוסטוס. נסיים בשיט חזרה לנאפולי ומשם חזרה למלון.
  • סורנטו, פומפיי עם בוקר נצא לסיור בעיירת הנופש הרומנטית סורנטו השוכנת על מצוק בקצה הדרומי של מפרץ נאפולי. בעיירה מדרחוב רחב ידיים לצד סמטאות ציוריות, פיאצה טאסו שבמרכז ההיסטורי מוקפת במבנים יפים. באזור זה מגדלים לימונים המהווים חלק בלתי נפרד מהמטבח הדרום איטלקי. תרכיזם משמש כבסיס לליקר הפופולארי- הלימונצ'לו. נהנה מהאווירה ומנופי מפרץ נאפולי והר הגעש וזוב. נמשיך צפונה ונצא לסיור מרתק בפומפיי, העיר הרומית העתיקה שכוסתה באפר וולקני בהתפרצות הר הגעש וזוב בשנת 79 לספירה. הביקור מאפשר הצצה לאורח החיים באותה העת. נראה את התיאטרון העתיק, את הווילות של עשירי העיר, את הקירות המעוטרים, את מבני הציבור - כל זאת על רקע הר הוזוב הניצב מנגד. ארוחת ערב.
  • הארמון המלכותי והגנים בקזרטה, מונטה קסינו לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בארמון המלכותי של קזרטה, שנבנה במאה ה-18 ע"י בית בורבון כמקום מגורים של מלכי נאפולי. הארמון שהינו אחד הגדולים בעולם הוכר כאתר מורשת עולם ע"י אונסק"ו. סגנון הבנייה והפאר של הארמון והגנים המטופחים על פסליו, מזרקות המים ומפל המים מזכירים את ורסאי והוא נחשב ליצירה הגדולה האחרונה של הבארוק האיטלקי. נמשיך למונטה קסינו, עיר עתיקה אשר נוסדה ע"י הוולשים. נבקר במנזר הבנדיקטי, שהיה יעד מבוצר של הגרמנים בתקופת מלחמת העולם השנייה. העברה למלון, ארוחת ערב.
  • חבל אברוצו, הפארק הלאומי אברוצו, סקאנו, רומא הבוקר נשים פעמינו אל מחוז אברוצו המשלב טבע מרהיב משובץ הרים, אגמים, גבעות ועמקים. נצא לטיול בפארק הלאומי אברוצו המשלב הליכה עם נסיעה בקרוניות. נמשיך בנופי האזור דרך קניון סג'יטאריו המרהיב עד לעיירת ימי הביניים סקאנו שנראה כי הזמן עצר בה מלכת. נסיים באגם סקאנו, נמשיך למלון באזור רומא, ארוחת ערב ולינה.
  • רומא כיכרותיה ואתריה של רומא יהיו במוקד הסיור שלנו. נראה את הקולוסאום, את הפורום הרומי, שער טיטוס וקשת קוסטנטין. בהמשך נבקר בבזיליקה הגדולה ביותר בעולם – הבזילקה ע"ש פטרוס במדינת הוותיקן (במידה ויתאפשר). נתפעל מהעושר וההדר שבה ומיצירותיהם של גדולי אומני הרנסנס ובהם פסל "הפייטה" של מיכאלאנג'לו. נמשיך לטייל בעיר הנצח המופלאה, נראה את פיאצה נבונה, פונטנה די טרווי, מזרקת המשאלות ואת הפנתאון מקדש האלים, אחד המבנים המרשימים ביותר ברומא הנשתמר בשלמותו. חזרה למלון, ארוחת ערב.
  • גני טיבולי, קסטלי רומני עם בוקר נצא לביקור בגני טיבולי (וילה ד'אסטה). טיבולי הייתה עיירת הקיט של הקיסרים הרומאים ושל אצילים מתקופת הרנסנס. וילה ד'אסטה הינה יצירת מופת אדריכלית בעלת גנים אלגנטיים, חמש מאות מזרקות מים המעוטרות בדרקונים, אלים, חיות ופסלים מרחבי רומא. במתחם נמצא ארמון המעוטר בציורי קיר. נשים פעמינו לקסטלי רומני- אזור הררי וולקני במרכזו שני אגמים יפהפיים וסביבם עיירות שוקקות חיים. החל מימי הביניים הפך האזור ליעד מבוקש ע"י אצילי רומא, דבר שהוביל לפיתוחן של 13 עיירות באזור. נבקר בנמי, עיירה רגועה וציורית המפורסמת בתותי הבר הטעימים הגדלים בשטחה. נמשיך לביקור בקסטל גנדולפו, אחת העיירות המתויירות ביותר במחוז בה שוכן גם מעון הקיץ של האפיפיור. העברה לנמל התעופה וטיסה ישירה לנתב"ג.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם