• תל אביב - לונדון, סטרטפורד נמריא מנתב"ג בטיסת בוקר ללונדון. עם הנחיתה ניסע לסטרטפורד שעל נהר האייבון. העיר, המהווה כמרכז מסחר אזורי למעלה מ-800 שנה, ידועה כעיר הולדתו של וויליאם שייקספיר. נבקר בביתו של שייקספיר, אחד מגדולי המחזאים שכתב בין היתר את רומיאו ויוליה, המלט, המלך ליר ועוד. נבקר גם בביתה של אשתו אן הת'וואי ונטייל במדרחוב המקסים. לקראת ערב נגיע למלון באזור יורק, בירת חבל יורקשייר.
 • יורק, דרהאם, אדינבורו סיור בוקר ביורק, אחת הערים העתיקות באנגליה, שנוסדה ע"י הויקינגים. נתרשם מהקתדראלה היפה, נראה את חומותיה של העיר - הניצבות על יסודות הביצורים הרומיים, את מצודת יורק והאנדרטה לזכר תושביה היהודים בתקופתו ריצ'רד לב הארי בשנת 1190, שמרביתם העדיפו התאבדות במצודה על פני התנצרות. נשים פעמינו לעיר דרהאם - בה קתדראלה רומנסקית, אחת המרשימות והעתיקות באירופה. לינה באזור אדינבורו/פאלקירק.
 • אדינבורו נצא לסיור באדינבורו ונתרשם מסגנון הבנייה המודרני של העיר החדשה לעומת סגנון ימי הביניים המאפיין את האזור העתיק. נבקר בטירה המרשימה, נצעד ב"רויאל מייל" - רחוב עתיק תלול ומרוצף באבן, המחבר את הטירה אל ארמון הולירוד, בו התגוררה מרי, מלכת סקוטלנד. נמשיך לרחוב פרינסס, החוצץ בין העיר העתיקה לחדשה. נטייל בגני פרינסס סטריט ונתרשם מהמבנים בסגנון נאו קלאסי, ביניהם גם הגלריה לאמנות, המציגה שלל יצירות מופת. חזרה למלון.
 • מזקקת וויסקי, ה"היילנדס" (הרמה הסקוטית) לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בשני אתרים מפתיעים בעיירה פאלקירק, המציגים את החיבור של סקוטלנד למורשת הטכנולוגית והתעשייתית וכן לשורשים הקלטיים. נשים פעמינו צפונה לעבר ה"היילנדס". נחלוף על פני קינרוס, בה חתמה מרי סטיוארט על ויתור המלוכה ונגיע לפיטלוכרי, שם נבקר במזקקת וויסקי ונתרשם מתהליכי ייצור הוויסקי. נמשיך לתצפית הקווינס, נקודת תצפית מרהיבה. לינה באזור ה"היילנדס".
 • ה"היילנדס" (הרמה הסקוטית) - אינברנס, חבל האגמים, גלזגו נפתח את היום בהיכרות עם העיר אינברנס, בירת הצפון. ניסע לאורכו של הארוך והמסתורי באגמי סקוטלנד, לוך נס. נמשיך דרך העיירה הציורית פורט אוגוסטוס למונומנט חיילי הקומנדו הבריטים שהתאמנו לפלישה לאירופה בתקופת מלה"ע ה-2. ניסע לפורט וויליאם, השוכנת למרגלות בן נוויס, ההר הגבוה ביותר בסקוטלנד. נעבור בעמק גלן קו הידוע גם כעמק הדמעות, זכר לטבח הגדול ביותר בהיסטוריה הסקוטית שהתרחש ב-1692, בו נטבחו בני שבט המקדונלד. בדרכנו ניסע לאורכו של לוך לומונד, גדול אגמי סקוטלנד ונעצור לביקור בכפר לוס. בסיום היום נגיע ללינה באזור גלזגו.
 • גרטנה גרין, אזור האגמים, ליברפול לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו אל גרטנה גרין, עיירת הגבול עם אנגליה בה נהגו לחתן קטינים מסורבי חיתון ונצפה ב"טקס החתונה", בו הנפח הינו המחתן הראשי. נמשיך לאזור האגמים היפהפה, שנתן השראה לגדולי המשוררים בבריטניה ונצא לשייט מהנה באגם ווינדרמיר. נסיים את היום בליברפול, עירם של להקת "החיפושיות", לינה באזור.
 • צ'סטר, דבלין עם בוקר ניסע לצ'סטר, מהיפות בערי בריטניה, בה נראה את שרידי החומה הרומית ונתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת לבית טיודור. נמשיך להוליהד, ממנה נצא בהפלגה בים האירי בדרכנו לדבלין, בירת אירלנד. לינה באזור.
 • דבלין נצא לסיור בעיר, בה התרבות האירית המיוחדת מורגשת בכל פינה בעיר - טירות, ארכיטקטורה, פאבים אירים, מאכלים אירים ובירה איכותית. נראה את הכיכרות האלגנטיות מתקופת המלך ג'ורג', את  ה"דויל" -  בית הפרלמנט האירי ופארק פניקס. נערוך תצפית על קתדראלת סנט פטריק בה קבור גם ג'ונתן סוויפט, סופר "מסעות גוליבר". נראה את טריניטי קולג', האוניברסיטה החשובה בדבלין. נבקר במבשלת גינס הרשמית ונטעם מהבירה הטרייה ונסייר ברחוב אוקונול, בו נמצא בית הדואר שהיה מוקד המרד נגד הבריטים בפסחא 1916.
 • גלוואי, צוקי מוהר, לימריק לאחר ארוחת הבוקר ניסע לגלוואי, כפר דייגים שצמח והתפתח לעיר אוניברסיטאית ומרכז תוסס. נטייל בסמטאות הכיר העתיקה, בכיכר איירה הצבעונית ונראה את מצודת לינץ', ואת כנסיית סנט ניקולאס בה - כך גורסת המסורת - נשא כריסטופר קולומבוס תפילה טרם הפלגתו לאמריקה. נמשיך לצוקי מוהר- צוקים ייחודיים בשיפוע חד אל הים. אזור זה נחשב לאחד המקומות היפים ביותר באירלנד. נסיים את היום במלון באזור לימריק, עיר השוכנת על גדות נהר שאנון שהיוותה צומת דרכים מרכזי זה מאות בשנים, בייחוד בתקופת מלחמת האזרחים במאה ה-17.
 • טבעת קרי יום זה יוקדש לביקורים באזור טבעת קרי המפורסמת. ניסע בכבישים פתלתלים ונהנה מתצפיות נוף שונות, נסייר בנופים, במפרצים החבויים, בשדות הירוקים של האזור. נבקר בווטרוויל, עיירה שהתחבבה במיוחד על צ'רלי צ'פלין, שנהג לבלות בה את חופשותיו. נבקר בחווה אירית, בה נראה את אימון כלבי הבורדר-קולי לאיסוף והנחיית הכבשים באזורים ההרריים. לקראת ערב נגיע למלון באזור קילארני.
 • קוב, ווטרפורד נפתח את היום בביקור בבית מקרוס, בית לורדים לשעבר ונבקר גם בגניו המרהיבים המשתרעים לחוף האגם. נצא דרומה עד הגעתנו לעיירה הציורית קינסייל הממוקמת בפתחו של נהר בנדון. ממנה נמשיך לקוב, נבקר במרכז המורשת האירית ונלמד אודות הרעב הגדול באירלנד שבעקבותיו החלה ההגירה לארה"ב. כמו כן, נשמע את סיפור הטראגי של אניית הטיטאניק שיצאה מנמל קוב הסמוך. לינה באזור ווטרפורד.
 • שייט בים האירי לאנגליה, בריסטול ניסע לנמל ונחצה בשייט את הים האירי. נמשיך בנופיה הדרומיים של וויילס עד הגיענו ללינה באזור בריסטול.
 • באת', אוקספורד, לונדון פנינו מועדות ללונדון. בדרכנו נבקר בבאת', עיר אלגנטית בת אלפי שנים על שלל מבניה המפוארים, האדריכלות הייחודית וסמטאותיה הציוריות. נמשיך לאוקספורד - עיר הקולג'ים והאוניברסיטאות, הידועה במוניטין העולמי שלה, במסורת העתיקה ובהיסטוריה העשירה. נערוך סיור היכרות ובמידת האפשר נבקר באחד הקולג'ים. לקראת ערב נגיע ללונדון.
 • לונדון סיור בוקר מודרך בלונדון בו נבקר ב"סיטי" - המרכז הפיננסי של לונדון, נצפה בגשר לונדון המרשים ובמצודה המפורסמת. ניסע לאורך נהר התמזה עד לבתי הפרלמנט ומגדל השעון, ה"ביג בן". נמשיך לכיכר טרפלגר, המנציחה את ניצחונה של בריטניה על צרפת בקרב טרפלגר בשנת 1805. במרכז הכיכר ניצב עמוד נלסון, שעליו פסלו של הלורד אדמירל נלסון, מפקד הצי הבריטי בקרב טרפלגר. נראה את רחוב דאונינג 10 - מקום מושבו של ראש הממשלה, נמשיך דרך כיכר פיקדילי ונראה את ארמון בקינגהם - מקום מגוריה של משפחת המלוכה הבריטית. נסיים את הסיור באזור הייד פארק ומרבל ארץ'. אחה"צ – נהנה מחגיגת קניות ברחובות אוקספורד וריג'נט סטריט.
 • גריניץ', לונדון - תל אביב בוקר אחרון בלונדון לסיום הקניות והמזכרות. בהמשך ניסע לקובנט גארדן עם האווירה המיוחדת שבו כולל מופעי הרחוב. נבקר ברובע גריניץ', בו עובר קו האורך 0 ובו נקבעה נקודת ההתחלה של כל אזורי הזמן בעולם. נצפה בנוף המרהיב ובנהר התמזה, החוצה את לונדון, אשר על גדותיו נוסדה העיר. נתרשם מקאטי-סארק, סירת המפרשים האחרונה שנבנתה במאה ה-19. בערב העברה לנמל התעופה וטיסת לילה בחזרה ארצה.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם