• תל אביב - פרנקפורט, באד הומבורג ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא לפרנקפורט. עם הנחיתה ניסע לעיירה הציורית באד הומבורג, המשלבת בתוכה היסטוריה עשירה וסגנון חיים תוסס ומפורסמת במרחצאות מעיינות המים המינרלים והספא. נטייל בסמטאות הפתלתלות, במדרחוב השוקק עם בתי הקפה והחנויות ונהנה מאווירת המקום. נסיים את היום בפרנקפורט, המכונה "מנהטן של גרמניה", הודות למאות גורדי השחקים ולהיותה העיר שמרכזת את הפעילות הפיננסית של גרמניה. נערוך סיור היכרות במרכזה המשוחזר של העיר העתיקה של פרנקפורט. נראה את בית העירייה, כנסיית ניקולאי ואולם הבחירה של קיסרי האימפריה הרומית הקדושה. נגיע למלון באזור פרנקפורט. ארוחת ערב.
  • קובלנץ, שייט בנהר הריין, רכבל ברודסהיים הבוקר ניסע דרומה לקובלנץ, אחת הערים היפות והעתיקות בגרמניה, השוכנת על מפגש נהרות המוזל והריין, מוקפת בארבעה רכסי הרים ושטחים נרחבים של יערות היוצרים תפאורה ייחודית סביבה. נערוך סיור בו נראה את המבנים המרשימים, המעידים על היסטוריה בת ה-2000 שנה - כנסיות, טירות, חצרות אצילים ונטייל אל הפארק השוכן ב"פינה הגרמנית", הלשון היבשתית בין שני הנהרות. נמשיך לאורך הריין בין מבצרים וכרמים לתצפית אל צוק לורלי, הידוע בשל האגדה על לורלי שבורת הלב, בקטע הצר והמתפתל ביותר של הריין. בהמשך מצפה לנו שייט בנהר הריין, הארוך ביותר באירופה המערבית (1,320 ק"מ) אשר יוביל אותנו אל רודסהיים הקסומה שם נעלה ברכבל לתצפית מהפסל המרכזי על הריין "נידרוואלד". נטייל בעיירה הקסומה ונחזור למלון, ארוחת ערב.
  • חלונות שאגאל במיינץ, היידלברג היום נבקר באחת  מעיירות שו"מ, אשר היו במשך שנים רבות הערים המרכזיות של קהילת יהודי אשכנז. ניסע למיינץ, עיר הבירה של המחוז, ומקום הולדתו של גוטנברג, ממציא הדפוס היא "מגנצא" היהודית. נסייר בעיר העתיקה ונבקר בכנסייה בה מותקנים חלונות שאגאל, אותם עיצב האומן היהודי בשנותיו האחרונות. מכאן נעשה דרכנו להיידלברג, פנינת ימי הביניים השוכנת על גדות נהר הנאקאר. נסייר בעיר העתיקה, נראה את הגשר העתיק והמפורסם מהמאה ה-18 ונבקר בטירת היידלברג, ממנה נשקף נוף פנוראמי מרהיב ובה מצויים מוזיאון הרוקחות המרשים וחבית היין הגדולה בעולם, המופיעה בספר השיאים של גינס. לעת ערב נגיע למלון וארוחת ערב.
  • שטרסבורג, מומלזיי, באדן-באדן זה לצד זה שוכנים חבל אלזאס הצרפתי ומערב היער השחור. נתחיל את היום בביקור בשטרסבורג, אחת משלוש הבירות של האיחוד האירופי. נערוך סיור בעיר. נתרשם מקתדראלת נוטרדאם היפהפייה, מבנה גותי מרהיב וענק מאבן אדומה שנחצבה בהרי הווג' הסמוכים ומעוטרת בדמויות מהתנ"ך ומהברית החדשה. נבקר ברובע "צרפת הקטנה" - הרובע המקסים בו תעלות מים, בתים ציוריים, בתי קפה וחנויות מזכרות. נמשיך בנופי הטבע הנפלאים של היער השחור לביקור במומלזיי, פנינת גן עדן בה אגם מתקופת הקרחונים. מכאן תיקחנו דרכנו לבאדן באדן היוקרתית, השוכנת בפאתי היער השחור, עיר מרחצאות מרפא עוד מתקופת האימפריה הרומית ועד היום. נראה את ארמון הקורהאוס המרשים, נטייל במדרחוב ליאופולד המפואר ונראה גם את בית הקזינו הראשון באירופה. נחזור למלון וארוחת ערב.
  • היער השחור - פרייבורג, שייט באגם טיטיזי, טריברג נצא ליום טיול ליער השחור. תחילה ניסע לפרייבורג, בירת היער השחור - עיר אוניברסיטאית יפה ותוססת עם שפע של בתי קפה, מסעדות ומקומות בילוי. נראה את בית הכנסת עם האנדרטה המעניינת שבחזיתו, את הקתדראלה הגותית המרשימה בגודלה ואת כיכרות ראטהאוז ומינסטר. נמשיך לטיטיזי, עיירת הנופש שקיבלה את שמה מהאגדה המספרת כי טיטוס טבל באגם, כאשר שימש בתפקיד המושל הצבאי של האימפריה הרומית. נטייל לאורך האגם ובין חנויות המזכרות ושעוני הקוקייה, נערוך שייט חוויתי באגם ונהנה מזמן חופשי. בהמשך נצא לטריברג, עיירה אופיינית ליער השחור – מפלי מים, עבודות עץ, מזכרות וכמובן שעוני קוקייה מהגדולים והיפים בעולם. הלאה למפלי טריברג לביקור במפלי המים הגבוהים בגרמניה. לקראת ערב נגיע למלון באזור שטוטגארט. ארוחת ערב.
  • הדרך הרומנטית פנינו מועדות לטיול בדרך הרומנטית המפורסמת, דרך נופית הנחשבת ליפה ביותר בגרמניה בין וירצבורג לפוסן, המתפתלת בין כפרים צבעוניים, עיירות קסומות וערים עתיקות. ניסע תחילה לביקור בדינקלסבול, עיירה קסומה קטנת מידות אשר היוותה אתר צילומים לסרט "העולם המופלא של האחים גרים". נשוטט בין סמטאותיה. נשמע את אגדת הצלת העיר מפני השבדים במאה ה-17 ונוכל ליהנות באחד מבתי הקפה הציוריים. נמשיך אל רוטנבורג, עיר מימי הביניים המוקפת חומה ומגדלי שמירה וגולת הכותרת של הדרך הרומנטית, שהמטייל מרגיש בה כאילו הזמן עצר מלכת. נראה את הבתים הציוריים שנשתמרו ואת רחוב היהודים, בו התנהלו חיי הקהילה היהודית במאות ה-13 וה-14. לקראת ערב נחזור למלון. ארוחת ערב.
  • טובינגו, שטוטגארט - מוזיאון מרצדס בנץ את היום נתחיל בסיור בטובינגן, עיר אוניברסיטאית השוכנת על גדות נהר הנקר, יובל של נהר הריין. נסייר ונטייל בעיר העתיקה, ששמרה על אופייה וצביונה ולא נהרסה במלחמת העולם השנייה. נמשיך ונגיע למרכזה של העיר שטוטגארט. נראה את המבנים המרשימים ובהם בית האופרה והארמון העתיק .נבקר במוזיאון מרצדס-בנץ. במוזיאון מוצג אוסף של מכוניות עתיקות וכן אוסף של מכוניות מרצדס שהיו ברשותם של מפורסמים כמו מכוניתה של הנסיכה דיאנה וה"פופ מובּיל" הממוגן, ששימש את האפיפיור. חזרה למלון וארוחת ערב.
  • אולם, מינכן - תל אביב ניפרד משטוטגארט ונגיע לעיר המפורסמת אולם אשר משלבת מסורת עם מודרנה. נראה את צריח הקתדרלה הגבוה בעולם , נטייל ברובע הדייגים הציורי ונמשיך למינכן לסיור בבירת בוואריה. נסייר בכיכר מריאן, המהווה את לב העיר העתיקה והמרכז ההיסטורי שלה. נראה את "בית העירייה החדש" הבנוי בסגנון ניאו גותי מרהיב ומפורסם במשחק הפעמונים (קלוקן שפיל) הנערך במרפסתו. נמשיך לכיכר קארל (שטאכוס), מהמפורסמות בעיר עם מזרקה במרכזה, נעבור ברחוב מקסימיליאן האלגנטי ונבלה את זמננו במדרחוב הגדול והמפורסם של מינכן. בערב - ניסע לנמל התעופה של מינכן, לטיסתנו חזרה ארצה.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם