• ת'א – ניו אורלינס (לואיזיאנה) ניפגש בנתב"ג בשעות הערב של יום 1 ונמריא בטיסת לילה לניו יורק ובטיסת המשך לניו אורלינס, בירת לואיזיאנה. לאחר הנחיתה נצא לסיור היכרות ראשוני ונפגוש בנהר המיסיסיפי, השני בגודלו בארה"ב ונחשב כחלק בלתי נפרד מההיסטוריה והתרבות האמריקאית. נערוך טיול רגלי ראשון ברובע הצרפתי המפורסם, שהוא סימן ההיכר של העיר ונגיע למלון.
 • ת'א – ניו אורלינס (לואיזיאנה)* ת'א – ניו אורלינס (לואיזיאנה)*
 • ניו אורלינס, ביצות לואיזיאנה, בילוי ערב במועדון ג'אז נצא מהעיר בדרכנו לטיול באזור ביצות לואיזיאנה. בדרכנו לאורך נהר המיסיסיפי, נתרשם מהנופים הייחודיים של לואיזיאנה, נלמד את סיפורם של העבדים השחורים שעבדו בשדות הטבק והכותנה ואת סיפורם של ספינות הקיטור ששטו על הנהר. עם ההגעה נראה את הביצות ונערוך בהם שייט ייחודי. נפגוש בתנינים, נלמד על הקייג'ונים - מהגרים צרפתיים שהגיעו ממזרח קנדה, לאחר שגורשו משם במאה ה-18 ע"י הבריטים ונקבל הסברים מהמדריכים המקומיים על האזור. חזרה למלון בניו אורלינס. בערב - נתארגן ליציאה ולביקור במועדון הג'אז הוותיק והאותנטי - "אולד פרזרביישן הול", אחד ממועדוני הג'אז המפורסמים בעולם שהיטיב לשמר את מסורת הג'אז המקומית.
 • ניו אורלינס ושייט על המיסיסיפי סיור בוקר מקיף בניו אורלינס - בירת הג'אז העולמית, אותו נתחיל ב"פינה הצרפתית" של ארה"ב. נבקר ברובע הצרפתי, שהתפרסם ב"חשמלית ושמה תשוקה", על רחובותיו הצרים והססגוניים ועם הבתים הקולוניאליים בסגנון צרפתי וספרדי. נתרשם מרחוב בורבון המפורסם המשופע בבארים ומועדוני ג'אז, נהנה מכיכר ג'קסון התוססת ונראה את קתדראלת סנט לואי המרשימה. נעבור ליד ה"סופר דום" - אולם הספורט הענקי ששימש מקלט לפליטי ההוריקן "קתרינה". נמשיך ל"גארדן דיסטריקט" ונתרשם מהבתים המדהימים והחווילות של ה"גבירים", אשר כאילו נלקחו מתפאורת הסרט "חלף עם הרוח". נמשיך לאגם פונטצ'ארטריין ועוד. בערב – נצא להפלגה על ספינת הנהר "נאצ'ז", בה נהנה משייט לאורך הנהר בליווי מוסיקה חיה של להקת ג'אז וכולל ארוחת ערב.
 • בתי האחוזה, נאצ'ז (מיסיסיפי) ניפרד מניו אורלינס בדרכנו לאזור ה–Plantations - חוות הענק ובתי האחוזה והמטעים של לואיזיאנה. נבקר באחת החוות המרשימות והמפורסמות של משפחה דרומית, נתרשם מהבית ה"גדול" וממגורי ה"עובדים", כמו גם מגני האחוזה המטופחים. נלמד גם על ההיסטוריה של העבדים השחורים ונצפה במבנים השונים שבחלקם נותרו עדין מתקופת העבדות - תקופת גידול הכותנה, הסוכר והטבק. לאחר שלמדנו את העבר והחיים בדרום החקלאי בתקופת העבדות, נמשיך לנאצ'ז, שבמדינת מיסיסיפי השוכנת על מצוק מעל נהר המיסיסיפי. העיירה, השוכנת על כביש 61 המפורסם, מהווה את ההתיישבות הוותיקה ביותר באזור שהוקמה ע"י המתיישבים הראשונים במאה ה-18. עם ההגעה נצא לטייל בעיירה הציורית, המשופעת בבתים ייחודיים מבחינה היסטורית. בערב – נצא לטיול בטיילת שעל מצוק נהר המיסיסיפי ונהנה מתצפיות נוף מהנות.
 • כביש 61, קלרקסדייל, "דרך הבלוז", ממפיס (טנסי) נעלה על כביש 61 המפורסם, באזור בו גדלו גדולי המוזיקאים של הבלוז וזו גם המוסיקה שנשמע היום ואשר העניקה לכביש את שמו – "דרך הבלוז". נבקר במוזיאון הבלוז בעיירה קלארקסדייל ונמשיך צפונה לממפיס, העיר הגדולה בטנסי השוכנת על גדות המיסיסיפי. אם ניו אורלינס היא בירת הג'אז ונאשוויל נחשבת לבירת מוסיקת הקאנטרי, הרי שממפיס היא בירת הבלוז והסול ומקום הולדתו של הרוק האמריקאי – בזכותו של בן העיר המפורסם ביותר, אלביס פרסלי. אחה"צ – עם ההגעה נצא לטייל ולהתוודע לרחוב ביל (Beal St.) בדאון טאון של ממפיס, המלא וגדוש במועדוני בלוז לצד מסעדות המגישות את המנה המיוחדת של ממפיס – צלעות ברוטב ברביקיו.
 • ממפיס, "גרייס לנד" עם בוקר ניסע לאחוזתו המיתולוגית של אלביס פרסלי - "גרייס לנד". אלביס נולד במדינת מיסיסיפי, עבר עם משפחתו לממפיס בגיל 13 וכשהיה בשיא הצלחתו בגיל 22, רכש את האחוזה המפוארת. ה"עליה לרגל" כוללת ביקור בחדרי המגורים, בחדרי ה"ספורט" ("סנוקר") כאשר הכול מעוטר באוספי התקליטים האין סופיים שלו. תצוגת הבגדים לא הייתה מביישת אף אביר ימי-ביניימי... נחלוק לו ולמשפחתו הקרובה כבוד אחרון ליד קבריהם וכמובן איך אפשר בלי לראות את אוסף המכוניות כמו גם את המטוס הפרטי. נמשיך לביקור במוטל בו נרצח ד"ר מרטין לותר קינג, הלוחם המפורסם ביותר למען זכויות השחורים בארה"ב, שהפך למוזיאון הלאומי לזכויות האזרח. נקבל הסברים על המאבק הארוך לשוויון זכויותיהם של השחורים באמריקה. אחה"צ – נסייר בעיר עצמה. ניסע לחופי המיסיסיפי, נבקר במרכז המבקרים היפה (המעוטר כמובן בפסלו של ה"מלך"...) נעצור ליד מרפסת המלון בו נרצח מרטין לותר קינג. נמשיך לרחוב "מיין", בו רצות עדיין החשמליות הישנות כמו גם במלון "פיבודי" הסמוך בו רצים האווזים. בסמוך ול"טורפים" שבינינו, נמצאת מסעדת הצלעות המיתולוגית שאלביס וחבריו נהגו לחגוג בה. לא רחוק משם נמצא "נתיב התהילה" "Walk of Fame", המוקדש לבניה ויקיריה - הלא הם המוזיקאים והזמרים שפעלו בממפיס ומעל כולם  B .B .KING! בערב – נצא לבילוי במועדון מקומי ונהנה מהצלעות ברוטב ברביקיו שהתפרסמו העולם כולו.
 • ממפיס, נאשוויל לפני שניפרד מממפיס נבקר ב"Sun Studio", אולפן ההקלטות בו הוקלט לראשונה הרוק-נ-רול, שם גם הקליט אלביס במיקרופון האישי שלו ושם נולדה גם ה"רביעייה" האגדית One Million Dollar Quartet - ג'רי לואיס, קארל פרקינס, ג'והני קש ואלביס פרסלי. נמשיך לביקור ב-"Rock'n Soul Museum", המספר את סיפור המוסיקה של הדרום. אחה"צ - נעזוב את ממפיס בדרכנו לנאשוויל, בירת מדינת טנסי ובירת הקאנטרי העולמית. עם ההגעה נצא לטייל ב"בברודוויי" של נאשוויל - מרכז מועדוני מוזיקת הקאנטרי
 • נאשוויל נצא לסיור אותו נתחיל במצודת "נאשבורו" השוכנת ליד נהר ה"קאמברלנד". נתרשם ממפת מדינת טנסי המשתרעת על כמה מאות מטרים רבועים ויצוקה מבטון. נמשיך לשוק האיכרים ומשם ניסע ל"קפיטול", מבנה הממשל של המדינה. סגנון הבניה הניאו-קלאסי של בתיה הישנים העניק לנאשוויל את הכינוי "אתונה של הדרום", ולפיכך גם נבנה במרכז פארק הסנטניאל - מבנה תואם ותאום לפרתנון האתונאי! ועכשיו מוסיקה - "נאשוויל הול אוף פם" הוא כשמו, מזמור תהילה לזמרי הקאנטרי והרוק למיניהם - 3 קומות גדושות שלא נוותר על אף אחת מהן! לא הרחק משם נמצא ה- "Walk Of Fame", שביל המציין את כל גדולי המוסיקה שעברו כאן. משם לעוד אתר מוסיקה ייחודי - סטודיו "B"  של חברת R.C.A , מקום בו הקליטו כל ה"גדולים" וה"גדולות", כולל דולי פרטון האגדתית. בערב - בערב נצא לבלות במועדון "Wildhorse Saloon", בו מתקיימים מופעי מוסיקת קאנטרי מלווים בריקודי שורות.
 • נאשוויל, לינצ'ברג, מופע הקאנטרי היוקרתי ב"גרנד אוליי אופריי" הבוקר ניסע למזקקת הוויסקי האותנטית הנמצאת בעיירה לינצ'ברג, מרחק כשעה נסיעה מנאשוויל, בנופיה החקלאים של מדינת טנסי. הסיור מתחיל במעיין (אולי היקר בעולם...), השופע מים בהם מתסיסים את הדגנים (שיפון!) ומייצרים את המשקה הכל כך מבוקש. נלווה את תהליכי הייצור ו... לא, לא נקבל טעימות כי באזור לינצ'ברג אסורה מכירת אלכוהול. איזור "יבש", תרתי משמע... מקסימום לימונדה... בערב – נצא למופע הגדול, מופע הקאנטרי היוקרתי באולם הענק - ה"גרנד אוליי אופריי", המארח את אמני הקאנטרי הנחשבים ביותר, ושההופעה בו נחשבת לפסגת שאיפותיהם של זמרי הקאנטרי.
 • סנט לואיס (מיזורי) ניפרד ממדינת טנסי בדרכנו צפונה לנקודת המפגש של נהר המיזורי עם המיסיסיפי. נגיע לשם לא לפני שנחצה עוד אחד מנהרותיה הגדולים של ארה"ב: אוהיו. סנט לואיס אינה הגדולה בערי מיזורי וגם לא עיר הבירה אבל היא המיתוס! העיר מזוהה עם "הפריצה הגדולה מערבה" - ההתיישבות האמריקאית וגילוי הנתיבים לאוקיינוס השקט. בעיר. ליד נהר המיסיסיפי ניצבת לה הקשת הגדולה, 192 מ' גובהה (ובתוכה מעלית), המסמלת את המבט לאופק והחזון. למטה נמצא מוזיאון מרתק המספר את סיפור הגילויים והמסעות מערבה. גם סנט לואיס לא מתנזרת ממוסיקה: ג'וספין בייקר, טינה טרנר ועוד גדלו והתפתחו כאן וגם הפילהרמונית של סנט לואיס הינה אחת המפורסמות בארה"ב. עם ההגעה נצא לסיור שיכלול עלייה לקשת וביקור במוזיאון, נטייל בעיר ככל שהזמן יאפשר - בית המשפט, הגשרים, מרקט סטריט, ה-"Landing" ועוד.
 • שיקגו (אילינוי) נחצה את מדינת אילינוי, לאורך המישורים ושדות התירס האין סופיים, החוות החקלאיות הענקיות ותחנות הדרכים. בערבו של יום נגיע לשיקגו, הגדולה בערי אילינוי השוכנת לחופו של אגם מישיגן. עם ההגעה נתמקם במלון ונצא לטיול לאורכו של ה"מייל המופלא", כפי שמכונה חלקה הצפוני של שדרת מישיגן, מפגן בן 1.6 קילומטר של קפיטליזם אמריקאי במלוא עוצמתו.
 • שיקגו שיקגו מתהדרת בפארקים רבים מחד ומשלל מבנים ארכיטקטוניים מרהיבים מאידך. גורדי שחקים מהגבוהים בעולם, רכבת עילית מיתולוגית, אבל מעל לכל זוהי עיר חייה ותוססת הגאה במורשת תרבותית - מוסדות אוניברסיטאיים מפוארים, מוזיאונים מפורסמים וכמובן מוסיקה. נערוך סיור פנורמי בעיר, נעצור במספר נקודות ביניהן פארק ה"מילניום" החדשני עם מזרקות הכתר, "שער העננים" ונטייל בצפון העיר ובדרומה. אחה"צ - נצא לשייט על נהר שיקגו, הדרך המרתקת ביותר להכיר עוד פיסה של העיר. בערב – נעלה לתצפית ממגדל ג'ון הנקוק, ממנו תצפית נפלאה על כל שיקגו והאזור.
 • שיקגו – ניו יורק הסעה לנמל התעופה ונמריא לניו יורק. עם הנחיתה ניסע לביקור בשכונת הארלם השחורה. נראה את תיאטרון אפולו, שגדולי המוסיקה האמריקאית הופיעו בו- ארתה פרנקלין, אלה פיצ'רלד, בילי הולידיי, נט קינג קול ואחרים. הגעה למלון.
 • ניו יורק נצא ליום סיור מקיף וייחודי. נגיע למרכז המדהים של פרויקט Hudson Yard – פסל סביבתי מעניין במיוחד עם אדריכלות מרהיבה, המגיע לגובה של כ-45 מטרים, בנוי מ-80 גרמי מדרגות היוצרים ספירלה ומאפשרים נקודות תצפית שונות ומעניינות על מנהטן. נמשיך לצ'לסי מרקט, שוק אוכל מקורה ומעוצב, המציע למבקריו חוויה קולינארית - מסעדות, מאפיות, מאכלי ים, ירקות, פירות ועוד. נטייל בטיילת ההיי ליין המיוחדת, אשר בנויה על פסי רכבת היסטוריים, שהובילו בשר מאזור ה-Meat Packing. נמשיך לטיול בסנטראל פארק ונראה כמה מבנייניה המפורסמים של ניו יורק – קרייזלר, טראמפ, תחנת גרנד סנטראל כמו גם הOne World Observatory- (מגדלי התאומים לשעבר).
 • ניו יורק - תל אביב יום נוסף ומלא בניו יורק לסיום הביקורים, ההיכרויות והקניות. פינוי חדרים בשעות הצהריים ובערב ניסע לנמל התעופה ונמריא בטיסת לילה חזרה ארצה.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם