8 העונות בלפלנד

אזור לפלנד, הנושק לחוץ הים הצפוני וים ברנטס קרוי גם "ארץ 8 העונות". הסיבה לכינוי זה היא העובדה שבלפלנד ניתן להבחין בברור הן בעונות השנה הקלאסיות והן בעונות הביניים שבינהן. ההבדלים בין העונות בלפלנד הם דרמטיים ולא ניתן שלא להבחין בהם.

 

העונות המרכזיות: אביב, קיץ, סתיו וחורף (הנמשך למעלה מחצי שנה). החורף כולל גם את תקופת הדמדומים הנמשכת מספר חודשים – זהו הזמן בו אין ממש אור יום והשמש נשארת כל העת מעבר לקו האופק. חורף בלפלנד הוא חוויה מיוחדת במינה. כל עונה בלפלנד יפה בפני עצמה.

 

8 העונות אותן מתארים הן:
תקופת הכריסמס (חורף עמוק): זו התקופה הקרה והחשוכה ביותר בלפלנד אולם גם המרתקת ביותר:

עונת הדמדומים – הזמן בו השמש אינה עולה מעבר לקו האופק…תקופה זו מסתיימת בסוף חודש פברואר. קיימות פעילויות חורף רבות וכמובן שזהו הזמן הטוב ביותר לזוהר הצפוני.

 

חורף מאוחר (שלהי החורף): שלהי החורף מתחילים בחודש אפריל, בו הימים הופכים לבהירים יותר.


אביב: האביב בלפלנד מסתמן עם הסתלקותו  של הקרח. הציפורים מתעוררות ומתחילות לצייץ, שיחים צהובים צצים. בתקופה זו השלג מתחיל להיעלם אט אט והטבע מתעורר. זהו הזמן בו כמות השלג היא הרבה ביותר – זמן טוב לסקי.

 

קיץ מוקדם: מיד אחרי האביב, סביב חודש יוני, הטמפרטורות רק הן מספר מעלות מתחת לאפס..

 

קיץ (שמש חצות): הקיץ בלפלנד בהיר ביותר, הזמן "ללא לילה" – גם ביום וגם בלילה. הטמפרטורות ברחבי לפלנד יכולה לנוע בין 10 ל 16 מעלות. חודש יולי הוא החודש החמים ביותר בלפלנד. בחודשים אלו, בהם יש כל העת אור, יש אפשרוית והזדמנויות לפעילויות רבות נוספות. קיימים מגוון של אירועים בחודשי הקיץ בלפלנד והשמחה רבה!

 

שלהי הקיץ: בשלהי הקיץ הימים מתחילים להתקצר ומרגישים קרירות רבה יותר.

 

סתיו: ימים בהם מתחילות ההכנות לקראת החורף, העלים משנים את צבעיהם מירוק לשלל גווני הזהב.
לשינוי צבעים זה קוראים: רוסקה. הרוסקה מתחילה בצפון והזמן הטוב ביותר לחזות בה הוא לאחר השבוע הראשון של חודש ספטמבר הרוסקה מגיעה לחלקה הדרומי של לפלנד כשבוע לאחר מכן. הסתיו הוא זמן טוב לחזות בטבע בלפלנד. היערות מלאים בירות יער ובפטריות שממש מחכות שיקטפו אותן!

 

חורף מוקדם (שלג ראשון): השלג הראשון יכול להופיע בלפלנד כבר בשלהי חודש אוגוסט ובחודש ספטמבר.
החורף עצמו מתחיל בחודש נובמבר – קר, חשוך וקודר .

השינויים בעונות גורמים לשינויים מדהימים גם בשגרת החיים של תושבי האזור – המתאימים את חייהם לעונות השנה ולטבע.

 

בואו איתנו לחווית חורף ייחודית ומרגשת !

 

למסלול טיול מאורגן ללפלנד לחץ כאן.

 

לפרטים נוספים התקשרו עכשיו
[phone-number]

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם