5 הסודות של לפלנד – מגלים את לפלנד מחדש

בחלקה הצפוני והמרוחק של אירופה – לפלנד, יש נוף בתולי ומדהים, את זה בוודאי כולנו יודעים. מאות קילומטרים של מישורי שלג, יערות של אורנים ואגמים קפואים. מסתבר שבעת חורף קשה במיוחד בלפלנד, מתגלה עולם של סודות עלומים המסתתרים תחת מעטה השלג.

בכתבה זו נספר לכם על חמישה סודות של לפלנד הקסומה:

הצעיף העצום של סנטה

לסנטה קלאוס יש צעיף באורך 27 מ': אתם כבר יודעים שסנטה קלאוס מתגורר בכפרו שברובניימי עם האיילים שלו. אבל האם ידעתם שיש לו את הצעיף הארוך ביותר בעולם? ככל הנראה הוא לובש את הצעיף כשקר במיוחד. אגב, כפרו של סנטה קלאוס נראה קצת כמו הגרסה המושלגת של דיסנילנד ונהדר לבקר בו בטיול משפחות בלפלנד עם הילדים!

מסע מזחלות וכלבי אסקי – כי הם לא רק נראים חמודים

לכלבי האסקי יש עיניים כחולות מדהימות: כלבים אלו חסרי מנוח ומדהימים ביופיים. הם נראים כמו זאבים חמודים ורצים מהר מאד. יש להם עיניים כחולות מדהימות ולחלקם יש עין אחת חומה ועין שניה כחולה – מה שהופך אותם למיוחדים יותר. בעת הביקור בלפלנד מוכרחים לצאת למסע במזחלות הרתומות לכלבים. הנסיעה במזחלות מהירה במיוחד בנוף הקסום ועוצר הנשימה.

את בני השבט הסאמי כבר יצא לכם להכיר?

בתיהם של המקומיים אינם נעולים: בני שבט הסאמי – המקומיים הלאפים הם הילידים של לפלנד. הם מתגוררים באזורים שונים בלפלנד, במספר פארקים. ניתן להיכנס אל הבתים, להדליק אש ולהתחמם כינון שהדלתות אינן נעולות לעולם. לא תקפצו לבקר?

לפלנד בעקבות האיילים

בלפלנד תפגשו יותר איילי צפון מבני אדם: יש יותר מ- 200,000 איילים צפונית לחוג הקוטב ו- 195,000 בני אדם (תושבים). הפינים בלפלנד אוכלים את האיילים הללו כ 6 פעמים בשבוע ויש אותם בכל התפריטים במסעדות השונות.

הזוהר הצפוני מזווית קצת אחרת

ניתן לשבת בג'קוזי ולחזות בזוהר הצפוני: דמיינו מישורי קרח מעוטרים בעצים ומראה הזוהר הצפוני. הסוד הוא שניתן לראות כל זאת מג'קוזי חמים ונעים עם חלונות זכוכית.

בלפלנד ניתן לחוש בטבע הפראי במלוא עוצמתו. אם אתם בוחרים בעונה הנכונה תוכלו (עם קצת מזל) לצפות בזוהר הצפוני ולהפוך את החוויה לקסומה אף יותר. אין ספק שזה פיצוי ראוי למזג האוויר הקר כל כך. האמיצים במיוחד יוכלו להתנסות בשחייה באגמים הקפואים. וכמובן, שכל חוויה קפואה בלפלנד מתאזנת עם בילוי חמים בסאונה או בארוחה נהדרת או בשתיית משקה חם ליד האח הבוערת.

תיהנו!

 
התקשרו עכשיו
[phone-number]

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם