ברזיל – 10 מקומות שחייבים לראות

ברזיל היא המדינה הגדולה ביותר במדינות דרום אמריקה והמרתקת שבהן. זוהי מדינה עוצרת נשימה במובנים רבים: חופים מדהימים, יערות גשם ירוקים וערים תוססות ופראיות. האטרקציות בברזיל נעות מערים קולוניאליות שהזמן כמו עצר בהן מלכת ונופים דרמטיים ומרשימים של נופים וקניונים ובכלל טבע מרהיב, מפלים, איים טרופיים ונהרות. הגיוון שבברזיל מדהים ואנחנו מציעים לכם 10 מקומות שכדאי מאד לא לפספס במסגרת טיול לברזיל:

 

1. פסלו של ישו בריו דה ז'נרו:

ברזיל - 10 מקומות שחייבים לראות

הפסל המפורסם, המשקיף על ריו, היה חלק מרשימת שבעת פלאי תבל בשנת 2007. הפסל עומד על פסגת הר קורקובדו אשר ביער טיז'וקה, בגובה 710 מ' ומתנשא לגובה של 38 מ'. הפסל משקיף על ריו דה ז'נרו. הוא עוצב ותוכנן על ידי הברזילאי הייטור דה סילבה קוסטה ונוצר על ידי הפסל הצרפתי לנדובסקי. חמש שנים תמימות נמשכה בנית הפסל והיא הסתיימה ב 1931. הפסל הפך לסימלה של העיר ולחמימותם של הברזילאים, המקבלים את האורחים והתיירים בזרועות פתוחות.

 

2. חופיה והריה של ריו דה ז'נרו:

ברזיל - 10 מקומות שחייבים לראות

לאורכה של ריו דה ז'נרו יש חופים מדהימים ביופים כמו חוף איפנימה וחוף קופקבנה. שמות אלו עטויים בתהילה ובניחוח אגדי. למעשה, ריו דה ז'נרו נאמרת בנשימה אחת יחד עם חופיה המפורסמים. כל מה שיש בריו שייך לחופים, המחבקים את העיר לאורך קו החוף.

 

כמה מבתי המלון הטובים ביותר בריו דה ז'נרו מצויים על קו החוף כמו מלון קופקבנה פאלאס האגדי או מלון וינדזור אקסלסיור.תוכלו לצאת מדלת בית המלון, לחצות את הכביש ולהגיע לחוף הים המדהים.

 

הריה של ריו מפורסמים ומרשימים אף הם. הר הסוכר המפורסם המשקיף על העיר הוא נקודת ציון המזוהה יותר מכל עם תמונות מפרץ ריו. הפסגה המונוליתית של גרניט וקוורץ משקיפה על מפרץ גונאבארה. את שמו קיבל ההר ממלחים פורטוגזים שחשבו שהוא נראה כמו גוש של סוכר. ניתן להגיע לפסגת ההר ברכבל מחוף אורקה לגבעת אורקה ואז ברכבל נוסף לפסגת הר הסוכר – משם ניתן לצפות על העיר כולה. זוהי אחת התצפיות המדהימות בעולם כולו.

קורקובדו והנוף מפסגתו גם הוא מפורסם ומקום שחייבים להיות בו בעת ביקור בריו דה ז'נרו. נוף המפרץ כולו נשקף לנגד עיניכם – נוף שממש אסור להחמיץ!

 

3. מפלי האיגואסו:

ברזיל - 10 מקומות שחייבים לראות 

המפלים האדירים – מפלי האיגואסו הם מראה בלתי נשכח לכל המבקר בהם. הם מספקים הוכחה מוצקה לכוחו העצום של הטבע. ניתן לצפות במפלים הן מארגנטינה והן מברזיל. מהצד הברזילאי ניתן לראות את עוצמתם של המפלים, הנפרסים לרוחב של כ 3 ק"מ והם למעשה המפלים הרחבים ביותר בעולם. כמויות רבות של מים עוברים במפלים בכל שניה והמחזה מרהיב.

 

4. מאנאוס – השער לאמאזונס:ברזיל - 10 מקומות שחייבים לראות

מאנאוס היא עיר קולוניאלית בליבו של ג'ונגל האמאזונס על נהר הנגרו, ממש לפני שהוא מתחבר לנהר האמאזונס העצום. העיר הוקמה ב 1669 כניסיון פורטוגזי לעצור את פלישת הספרדים לברזיל. כאשר גילו את הגומי, הפכה העיר כבסיס למסחר בגומי ובסוף המאה ה 19 הפכה לעיר משגשגת ועשירה. כאשר הומצא הגומי הסינטטי, בראשית שנות ה 20, ירדה העיר מגדולתה והפכה לענייה. העיר כיום שימרה את אופיה הקולוניאלי ויש בה בתים יפים רבים כמו בנין האופרה שנבנה בשנת 1896. כיום משמשת העיר כנקודת מוצא לטיולים בנהר האמאזונס וביערות הגשם.

 

5. סלבדור דה בהיה:ברזיל - 10 מקומות שחייבים לראות
סלבדור היתה הקולוניה הראשונה של הפורטוגזים אשר הוקמה בראשית 1500. זו היתה בירתה הראשונה של ברזיל מ 1549 ועד 1763, אז עברה ריו להיות בירת ברזיל. סלבדור הפכה במהרה להיות הנמל המרכזי של ברזיל ומרכז לסחר בסוכר ובעבדים. כך הפכה העיר להיות אחת הערים הגדולות ב"עולם החדש", גדולה יותר מכל עיר אחרת בצפון אמריקה בזמן המהפכה האמריקאית. העיר עשירה בהיסטוריה קולוניאלית ובארכיטקטורה מרשימה. היא מהווה מרכז לתרבות אפרו ברזילאית וביתו של הקרנבל השני אחרי ריו.

 

6. סאו פאולו:סאו פאולו ברזיל

סאו פאולו היא העיר הגדולה והעשירה ביותר בברזיל. סאו פאולו היא מרכז העסקים של ברזיל והמטרופולין השביעי בגודלו בעולם כולו. בסאו פאולו יש מוזיאונים רבים ומעניינים, פארקים ואנדרטאות, מרכזי תרבות ועוד.

 

7. פאנטאנאל:פנטנל ברזיל
פאנטאנאל הוא אזור ביצות טרופי, הגדול מסוגו בעולם כולו. רוב השטח נמצא בברזיל וחלקו גם בבוליביה ובפאראגווי. האזור הוא אחד האזורים המגוונים בעולם מבחינת המערכת האקולוגית שבו, התומכת במגוון עצום של צמחיה ומיני חיות. ניתן לערוך סיורים באזור בשייט, ברכיבה על גבי סוסים, בהליכה או בספארי ולהתקרב לתנינים, צבאים, אנאקונדות, שועלים וחיות אחרות המצויות באזור.

 

8. מינאס גריאס:ברזיל - 10 מקומות שחייבים לראות

מינאס גריאס היא אחת מ 28 המדינות בתוך ברזיל. זוהי המדינה השניה בעושרה בברזיל והמאוכלסת ביותר. באזור זה מיוצרים החלב והקפה אבל האזור ידוע בעיקר בשל האמנות הקולוניאלית שבו והארכיטקטורה המרשימה בערים כמו אורו פרטו, טיראדנטס, סרו ודיאמנטינה. הערים צמחו כחלק מהבהלה לזהב שהתגלה באזור ב 1693. באזור ניתן היה להפיק גם יהלומים ואבנים יקרות אחרות. מרבצי הזהב התדלדלו במאה ה 19, אולם הזהב השאיר את חותמו באזור. העושר של מינאס גריאס, יחד עם הניתוק מאירופה, הוביל להתפתחות סגנון ייחודי המיוצג בארכיטקטורה של הכנסיות, בציורים ובפסלים ועד היום ראוי לביקור.

 

9. פרננדו דה נורונה: ברזיל - 10 מקומות שחייבים לראות

זהו ארכיפלג של 21 איים, שהם למעשה הרים געשיים באוקיינוס האטלנטי. האזור הוכרז כאתר מורשת עולמי על ידי אונסקו ומוצג לעיתים קרובות כמודל להגנת ולשימור הסביבה. רק 420 מבקרים רשאים לעלות על האי הגדול ביותר בכל פעם. המקום שימש בעבר כבית כלא. כיום הכלכלה מתבססת על תיירות. זהו אתר אהוב על צוללנים.

 

10. פלורינאפוליס:ברזיל - 10 מקומות שחייבים לראות

בירת המדינה סנטה קטרינה בדרומה של ברזיל היא למעשה אי ולצידו חלקה מצוי על היבשה ועל מספר נוסף של איים קטנים יותר. בכל המטרופולין גרים כ 800,000 איש והיא מדורגת כאחת מ 10 הערים הדינמיות ביותר בעולם. האטרקציה המרכזית בעיר היא 42 החופים שבה הפופולרים מאד בקרב גולשים. ניתן גם לדוג, לשוט ועוד. בעיר ארכיטקטורה קולוניאלית, עבודות תחרה וכפרים מסורתיים כמו סנטו אנטוניו דה ליסבואה ועוד.

 

כתבה וערכה:  סיגל ריקלין, יועצת ומתכננת טיולים ומרצה בבית הספר לתיירות

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם