קטמנדו

קטמנדוקטמנדו היא כמובן עיר הבירה של נפאל. קטמנדו היא עיר צפופה במיוחד, יש בה זיהום אויר כבד, היא מועדת לרעידות אדמה רבות אך למרות כל זאת היא  נחשבת כעיר פופולארית מאד וכל התיירים רבים המגיעים לנפאל מגיעים קודם כל אליה וממנה יוצאים למגוון הטיולים שיש לנפאל להציע.

קטמנדו ידועה כפנינה סודית ומסתורית שכדאי לחקור ולבדוק את כל קסמיה וזה בדיוק מה שמנסים לעשות התיירים הרבים הפוקדים אותה. בקטמנדו לא ניתן לצפות למקומות לינה מפוארים ולשירותי תיירות ברמה גבוהה אולם, אתם תזכו להיחשף לחוויה תרבותית שונה ומיוחדת במינה.

עבור אנשים רבים, הירידה מהמטוס והכניסה לקטמנדו היא חוויה מלמדת וייחודית, הקולות הרבים, המראות הצבעוניים, הריחות היכולים להביא בקלות להצפה חושית הם שונים ממקומות אחרים בעולם. השיטוט ברחובות האבן של קטמנדו יחשפו אתכם לשפע של חנויות, למגוון צבעים מרהיב, לאוכל רחוב ולמקדשים רבים אבל גם לכאוס של תחבורה, מכוניות הנוסעות לכל עבר ופקקי תנועה רבים בתוך רחובות עתיקים,  צרים ומרוצפים. קטמנדו היא עיר רועשת, תוססת וגם…מתישה ומעייפת אך מקסימה!

כמה מהמקדשים החשובים ביותר בנפאל נמצאים בעיר זו והארכיטקטורה של אותם מקדשים ושל מבנים אחרים היא מעניינת ביותר. אנחנו ממליצים לבקר במקדש המוזהב – זהו מקדש בודהיסטי מהמהאה ה 12 ויש בו גם מנזר. יש בקטמנדו מגוון של מקומות קדושים ורבים מהם מקושטים בפסלים של בודהה, בנרות ובפרחים טריים המוחלפים כל העת. ניתן לבקר בשוק במרכזה של העיר ולטעום, להריח ואפילו לרכוש מספר מזכרות יחודיות. ברגע שהחושים שלכם יהיו מוצפים מעודף גירויים, יש אפשרות להגיע לגן החלומות, המעוצב בסגנון נאו קלאסי ולנוח קמעה ואולי גם לזכות בקצת שקט.

רעידת האדמה שהיתה בשנת 2015, פגעה באתרים רבים כולל כיכר דורבאר, שהיתה מקום בו כל תייר היה צריך לבקר כיון שהיא היוותה את ליבה של המדינה כולה ובעלת חשיבות תרבותית רבה. אולם,  אתרים רבים אחרים צצו והנשמה של העיר ממשיכה לחיות בכל פינה בה. טיילו ברחובות הקטנים של העיר, תחזו בתרבות ובמורשת האמנותית הייחודית ותגלו שלל של מקומות חבויים, מקדשים כמוסים, כיכרות מדהימות, אוכל טעים ומיוחד וסדנאות אמנים קטנות ומיוחדות במינן.
בעיר מרתקת זו יש מספיק אטרקציות ומראות שיכולים להעסיק אתכם לפחות שבוע ימים!

טיולים מאורגנים לנפאל >>>

[phone-number]
cal

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם