צ'ינקווה טרה למטייל

צ'ינקווה טרה – אתר מורשת

אזור צ'ינקווה טרה הוא אזור הכולל 5 עיירות קטנות בחופה המערבי של איטליה במחוז ליגוריה, ממש מעל טוסקנה. העיירות מצויות בליבו של פארק לאומי והן מאופיינות בבנייה ארכיטקטונית צבעונית על המצוקים שכאילו צצים מתוך הים התיכון. בעיירות אלו מתגוררים כ 4000 תושבים והוא מושך אליו מליוני תיירים מדי שנה. בכל שנה מגיעים לאזור צ'ינקווה טרה כ 2.4 מיליון תיירים.

רבים מהתיירים מגיעים בשייט לאחד משני הנמלים הקרובים. זהו אזור מרהיב ביופיו וביחוד שלו. נוף דרמטי, בתים צבעוניים, עליות תלולות – כל אלו הם מבחינת מקום חובה לביקור.

במסגרת המדריך לצ'ינקווה טרה למטייל, אפשר להגיע גם בטיול של יום מפירנצה. אבל העיירות המקסימות, שבילי ההליכה המחברים בינהן והנוף המדהים מצדיקים בילוי של יותר מיום אחד באזור.

 

עונה מומלצת לביקור בצ'ינקווה טרה

למטייל אחד הגורמים המפיעים על ההחלטה אם ומתי לצאת לטיול לצ'ינקווה טרה הוא מזג האוויר.

העונה החמה בצ'ינקווה טרה היא מלאחר חג הפסחא ועד חודש אוקטובר. החודשים העמוסים ביותר הם מאי עד אוגוסט. בתקופה זו המקום צפוף ביותר…
מחוץ לעונה החמה, יורד הרבה גשם באזור. החודש הגשום ביותר הוא חודש נובמבר. בימים גשומים לא ניתן כל כך לטייל בעיירות ולכן זה לא זמן טוב להגיע לאזור כי אז שבילי ההליכה נסגרים מסיבות בטיחותיות.

כמו מרבית האזורים באיטליה, במקום נערכים פסטיבלי אוכל ודת רבחם. מלבד יריד הלימון בחודש מאי ויריד האנשובי באמצע ספטמבר, שניהם נערכים במונטרוסו אל מארה, יש בכל עיירה חגיגות שונות לקדושים שונים כל העת.

איך להגיע לצ'ינקווה טרה?

בעוד וחלק מהקסם של צ'ינקווה טרה עבור המטייל הוא העובדה שהאזור לא נגיש במיוחד. רכבות מקומיות משרתות את האזור, בשעה שלא מעודדים שימוש ברכבים פרטיים. תיירים המגיעים בקבוצות מגיעים בדרך כלל באוטובוסים או באוניות. אך הפתרון הפשוט ביותר הוא דרך טיול מאורגן לטוסקנה ורומא ל-7 ימים מבית רימון או טיול לצפון איטליה וטוסקנה ל-7 ימים.

מי שמגיע בטיסה יכול לנחות בנמל התעופה בפיזה ולהגיע לאזור צ'ינקווה טרה ברכבת.
למעשה, הדרך הטובה ביותר להגיע לצ'ינקווה טרה למטייל היא ברכבת. יש רכבת מקומית הנוסעת לאורך החוף ועוברת בין 5 העיירות. יש לה תחנה בכל אחת מהעיירות: מונטורוסו, קורנילגליה, ורנצה, מנארולה, ריומג'ורה, ויש צורך להשתמש בה כשעוברים מעיירה לעיירה, אלא אם אתם ממתכננים ללכת מעיירה לעיירה…

לאלו המבקשים להגיע לאזור ברכב פרטי, יש לחנות באזורי החניה המוצעים ולהשתמש ברכבת.
הדרך המסורתית לעבור בין עיירות צ'ינקווה טרה היא ברגל. יש שבילי הליכה מסודרים לאורך החוף.

צ ינקווה טרה איטליה

טיפים למטייל בצ'ינקווה טרה

אזור צ'ינקווה טרה הומה מטיילים ותיירים וצפוף. קחו זאת בחשבון בעת תכנון הביקור. החדשות הטובות הן שהסיורים הקבוצתיים מתבצעים בעיקר ברחובות המרכזיים של כל עיירה בשעות 10 עד 16 בעונה הבוערת. בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות הערב הקצב יורד טיפה וניתן לחוש באווירת העיירות הקטנות. גם באמצע היום ניתן לחמוק מההמונים על ידי שיטוט ברחובות הצדדיים יותר.

התכוננו ללכת! הולכים הרבה בתוך העיירות ובין העיירות. לא רק שאין אפשרות תחבורה נוספות, אלא גם העיירות בנויות על מצוקים והן תלולות מאד, כך שיש המון מדרגות לעלות ולרדת. אם יש לכם בעיות ניידות, התייעצו עם מקום הלינה שלכם כדי לדעת אלו מקומות יותר נגישים עבורכם.
בשל האופי האנכי של העיירות, קחו בחשבון שיהיה עליכם לסחוב את התיקים מתחנת הרכבת למקום הלינה..

חשוב לארוז היטב, ולקחת תרמילי הליכה ונעלי הליכה נוחות וטובות. הלבוש ספורטיבי במהלך הטיול לצ'ינקווה טרה.
שבילי ההליכה הפתוחים הינם שבילים מאתגרים למבקרים רבים יש אשליה של טיול רומנטי בין עיירה לעיירה… אבל זה לא ממש רומנטי אלא …לא קל (: השבילים יכולים להיות תלולים מאד וצרים. קחו איתכם תמיד מים וכובע…

הפארק הלאומי מוכר כרטיס צ'ינקווה טרה הנותן אפשרות להיכנס למסלול ההליכה הסמוך לחוף, סיורים מודרכים וווי פיי חופשי באזור. השבילים האחרים הם ללא עלות כניסה. המחירים משתנים בהתאם לזמן השהייה והפעילויות.

לא תמיד יש אינטרנט ושירותים סלולאריים באזור. ניתן לקבל ויי פיי דרך כרטיס צ'ינקווה טרה.

חמשת הכפרים סמוכים מאד אחד לשני, כך שלא צריך לעבור וללון במקומות שונים. בחרו את אחת העיירות כנקודה ממנה תצאו לטיולים ולביקור בכפרים/עיירות אחרים. יש במקום מקומות רבים ללינה וארוחת בוקר, חדרים ודירות להשכרה.

בצ'ינקווה טרה בעיקר מטיילים ברגל ובחוץ. יש עשרות מסלולי הליכה בין  הכפרים, כשהמפורסם שבהם הוא המסלול לאורך החוף. אם אתם פחות אוהבים ללכת ברגל, תוכלו לשקול שייט בסירה. יש סיורים שניתן לקחת וניתן לראות את העיירות מהים, לבקר במקומות סודיים, לשחות ועוד…

לפני תיירות, תעשיית ייצור היין היא תעשייה חזקה מאד באזור. יש כרמים רבים ויקבים רבים לאורך החוף. תוכלו כמובן לבקר ביקבים ולטעום יינות.

 
התקשרו עכשיו

03-5260011

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם