צ'אנג מאי – ביקור בצפון התאילנדי

העיר צ'יאנג מאי נמצאת בצפונה של תאילנד וסמוכה לגבולות הצפוניים של המדינה. צ'יאנג מאי היא עיר גדולה ומרכזית באזור ומשמשת מוקד עירוני לאוכלוסיה וכמובן שגם מוקד תיירותי. העיר מוקפת בהרים מסביב לה וי בה ובסביבתה מגוון רב של פעילויות אותן מבצעים התיירים המגיעים לאזור כמו גם בסיס לטיולים בכל צפונה של תאילנד.

צ'יאנג מאי גדולה וחשובה מאד מבחינה תרבותית והיסטורית. יש בה מקדשים רבים, שוקי לילה מיודים ובעיקר שוק הלילה המפורסם המהווה יעד תיירותי פופולארי ביותר. השוק גדול מאד ומשתרע על מספר רחובות. יש בשוק דוכנים רבים למכירת מוצרים שונים, חיקויים לפירמות שונות, בגדים, תיקים, נעליים וכמובן שגם אוכל בצורתם של דוכני ם שונים של מגוון מאכלים ומשקאות מקומיים. כך ניתן לבלות במקום אחר וגם למצוא מציאות!

סביב צ'יאנג מאי קיימות מספר אטרקציות תיירותיות אותן לא מומלץ להחמיץ אם הגעתם כבר לצפון תאילנד. כמו למשל:

דוי סוטפ:

דוי סוטפ הוא מקדש המצוי על פסגתו של הר הסמוך לצ'יאנג מאי. מראש ההר יש נוף מדהים של העיר ושל כל הסביבה. המקדש דוי סוטפ הוא מקדש לכבוד המלך והמלכה ולמעשה מחולק לשני מקדשים נפרדים – אחד למלך ואחד למלכה. סביב המקדשים יש גנים מרהיבים הפורחים בשלל צבעים. כשיש ראות טובה – הנוף מהמם, כאין ראות טובה – עדיין מומלץ לעלות להרכי המקדשים והגנים מרהיבים ביופים. במקדשים ולחוות חוויה יחודית ושונה של הערצה וסגידה למנהיגי המדינה.

הכפרים של שבטי ההר:

בצפון תאילנד מרוכזים מספר שבטים שהגיעו אליה מסיבות שונות תוך מעבר הגבול ממדינות סמוכות. שמות כמו אקהא, ליסו, קארן הם שמות של שבטים שונים וביקור בכפרים שלהם הוא חוויה שונה ומעניינת ביותר, אם כי לעתים ממוסחרת למדי. השבטים הללו הבינו שתיירים נהנים לראות עולם כל כך שונה ומיוחד מהם, מנהגים משונים ומלבושם שונים ולכן הביקור באתרים אלו הפך לביקור תיירותי ביותר, מה שעלול לפגום טיפה באותנטיות ובהנאה. מעניין לראות כיצד הם חיים עד לעצם היום הזה וכמה זה שונה ממה שאנחנו, כמערביים, מכירים ואפילו ממה שקורה בחלקים אחרים של תאילנד כמו – בנגקוק או האיים בדרומה של המדינה.

בשם משולש הזהב  מכנים את משולש הגבולות בין לאוס, בורמה/מיאנמר ותאילנד. הגבול מצוי על נהר המקונג ויוצר מפגש עם נהר הרואק. גם לאזור זה ניתן להגיע מצ'יאנג מאי. אזור זה נחשב בעבר כאזור גידול אופיום ואף מסחר בסם שגידולו בו. בעבר, מרבית ההרואין בעולם הגיע ממשולש הזהב וזאת עד לראשית המאה ה-21. פסל בודהה גדול מוזהב ומרשים יקבל את פניכם עם הגעתכם. ניתן לצאת בסירה לשייט בנהר ולעצור עצירה קצרה לקניות בלאוס. אין ספק שזהו מקום מיוחד בו מתקיים מפגש גבולות בין 3 מדינות כמו גם מפגש תרבויות מיוחד במינו.

 

לחצו כאן לצפייה במסלולי הטיולים שלנו

לשיחה עם מומחי התיירות של רימון:

[phone-number]

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם