פסטיבלים משונים באיטליה

באיטליה מתקיימים פסטיבלים רבים לאורכה של השנה כולה. בין שלל הפסטיבלים מתקיימים מספר פסטיבלים מעניינים, שונים ומשונים. ביקור בפסטיבלים אלו במסגרת טיול לאיטליה, הוא דרך מיוחדת ומקורית להכיר את התרבות האיטלקית ולשדרג את ביקורכם באיטליה היפה. הנה מספר פסטיבלים משונים אותם לא תירצו להחמיץ.

אזור מעלה נהר הטיבר, המצוי בצילם של הרי האפנינים הוא ביתם של מספר פסטיבלים משונים לאורך השנה.  באזור זה נמצאות הערים ביטה דה קסטלו, גוביו, אנג'יארי ועוד. חלק מהחגיגות הן חגיגות דתיות, אחרות שורשיהן בימי הביניים. כל הפסטיבלים מהווים חגיגה גסטרונומית אמיתית.

קורסו די קרי: בכל 15 במאי, רחובותיה של העיירה גוביו מתמלאים באנשים, בצבע ובהתרגשות רבה כאשר אנשים מתחרים ביניהם בנשיאת נר גדול מעץ בסימטאות הצרות של העיר העתיקה על לכיכר המרכזית. לאורכו של כל סוף השבוע יש חגיגות סביב נושא מרוץ הנרות ומצעדים שונים, הנפת דגלים והרבה מאד אוכל!

פאליו דלה בלסטרה: תחרות ירי בקשת  בחודשים מאי וספטמבר. הפסטיבל מתקיים מאז שנת 1594. העיירות גוביו וסן סלפולקרו מתחרות אחת בשנייה באמצעות קשתות. הפגנת מיומנות זו המשלבת ריכוז ושליטה בעצבים מתקיימת בשני שלבים בהם קשתים מתחרים אחד בשני לבושים בתחפושות, נושאים דגלים וזורקים דגלים באוויר וצועדים ברחובות. כמובן שגם בפסטיבל זה אוכלים.

לו ספינו – מרוץ מוטורי במעלה הגבעה: מרוץ זה מתקיים בסן סטפנו בחודש מאי. מתקיימים שלושה ימים של מרוץ במעלה הגבעה בו המתחרים מטפסים 1000 מטרים לאורכו של מסלול בן 7 ק"מ, מפותל ביותר. מאז 1965 יותר ויותר נהגים וקהל צופים מגיעים לתחרות חביבה זו המתרחשת בנופים המרהיבים של איטליה.

ריונה פראטו: בסיטה דל קסטלו – חגיגה של ימי הביניים ב 28 עד ה 30 באוגוסט. תושביו של רובע פראטו בעיירה חוזרים אחורה בזמן לימי הרנסנס האיטלקי. כולם לבושים בלבוש תקופת הרנסנס, קמים דוכנים המשמשים כברים או כטרטוריות המגישים אוכל מבושל טעים במיוחד וכמובן שגם שתיה. ניתן לחזות בהמחזות של תקופת ימי הביניים, אנשים חמושים שנלחמים ב"כאילו" או סתם להסתובב ברחובות וסימטאות העיירה. ההנאה מובטחת!

פסטיבל ימי הביניים: בחודש ספטמבר יש הזדמנות נוספת לחזור לימי הביניים כאשר תושבי העיירה אומרטידה מציגים את פסטיבל ימי הביניים – אנשים שעושים ג'אגלינג, זריקת דגלים באוויר, המחזות קצרות של קרבות עתיקים ועוד.

יריד האווזים בסיטה די קסטלו: יריד זה מקורו בימי הביניים ומתקיים בחודש אוקטובר. כיום, המשתתפים (האווזים) בתחרות נישאים על עגלה, רצים בתוך מים, נתלים כ 2 מטרים מעל הקרקע. האביר הזוכהמקבל פרס על האווז הגדול, היפה והשמן ביותר. יש גם אירועים נוספים כמו טיפוס על מוט המצופה בשמן.

פסטיבל השוקולד בגוביו בחודש אוקטובר: במשך 4 ימים מתקיימות הרצאות, תצוגות ודיונים סביב נושא השוקולד. כמובן שיש טעימות של השוקולטיירים הטובים ביותר וניתן לרכוש את האמנות שלהם.

קרב התפוזים: בכל חודש פברואר מתקיים באיבראה איטליה יום בו תושבי המקום מתפצלים לקבוצות ומשחזרים את המרד נגד המלך שהתקיים ב1194 אבל משתמשים בפירות הדר במקום כלי נשק. התכוננו לקרב האוכל הגדול ביותר!

פסטיבל הקרניים: בכל שנה מתקיים פסטיבל בעיירה ליד רומא. הקרניים הן סמל למי שרומה על ידי שותף/בן זוג. כל מי שנבגד על ידי שותפ/ה שלו יכול להשיג שתי קרניים ולקחת חלק בתהלוכה העוברת בכל העיר כדי לחפש תנחומים מהצופים….מוזר!

פסטיבל הברווז: מתקיים מאז 1982. זהו מרוץ המתקיים בעיירה ליד פיזה ואליו מגיעים ברווזים מארבעה מחוזות שונים וביניהם מתקיים מרוץ כאשר הזוכה הוא הברווז שהגיע ראשון לקו הסיום. כמובן שסביב המרוץ יש יריד אוכל מהנה.

הליכה על חבלים גבוהים בהרי הדולומיטים: פסטיבל זה נוסד ב 2012 אשר המייסדים שלו רצו לשתף את הנוף המדהים הנשקף מהר פיאנה אשר בדולומיטים. מטרתו של אירוע זה היא להזמין אתלטים מקצועיים מכל העולם שרוצים לנסות הליכה על חבלים בגובה רב. המקום נבחר בשל הנוף היפה אבל לא רק. זהו למעשה מוזיאון פתוח לכבודם של 18 אלף חיילים צעירים אשר איבדו את חייהם באזור במלחמת העולם השנייה.

מעוניינים לבקר בקרנבלים באיטליה? רימון מציעה לכם את טיול הקרנבלים המקיף באיטליה – טיול מאורגן לאיטליה הכולל 4 קרנבלים ססגוניים.

התקשרו עכשיו
[phone-number]

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם