פסטיבלים בלפלנד

רבים הפסטיבלים והאירועים בלפלנד. האירועים כוללים מגוון של תחרויות ואירועי תרבות הממלאים את לוח השנה לאורכה של השנה כולה אך מרביתם מתקיימים בחודשי הקיץ.

 

בכתבה זו נביא לידיעתכם חלק מהאירועים ומן הפסטיבלים בהם מתהדרת לפלנד.

 

בלפלנד יש הרבה מאד מוסיקה בערים. בימות הקיץ וגם בערבים החורפיים החשוכים מתקיימים ערבי מוסיקה שונה כמו רוק, ג'אז והבלוז וכמובן שלא נשכח את ערבי המוסיקה הקלאסית.

 

פסטיבלי קולנוע וסרטים פופולאריים מאד בלפלנד: פסטיבל הסרטים  "שמש חצות" הוא אחד הפסטיבלים הוותיקים בלפלנד ומתקיים כבר כ 30 שנים.

 

למקום מגיעים טובי הסרטים ויוצריהם כדי לעבוד וליהנות באווירה הקסומה של האור התמידי בלפלנד.


פסטיבל נוסף שמתקיים בחודשי הקיץ הוא פסטיבל הג'אז והבלוז. אירוע צפוני ייחודי זה מתרחש על הגבול בין פינלנד ושבדיה ומתארגן בשנת 2016 בפעם ה 33!

תרבותן של שתי המדינות הללו באה לידי ביטוי בתכנייה בה יש מוסיקת ג'אז ובלוז, קונצרטים באולמות גדולים, בכנסיות בכיכרות העיר ובמועדונים.

 

פסטיבל למוסיקה קלאסית המתקיים בחודש אוגוסט. פסטיבל זה מביא את האמנים הטובים ביותר ללפלנד.

מעבר לסביבה הטבעית הייחודית, יש הזדמנות נהדרת ליהנות מרמת המוסיקה הגבוהה או מקונצרטים אינטימיים במקומות סגורים.

 

הפסטיבל הארקטי לכדורים פורחים – בכל שנה מתקיים בעיירה לוי פסטיבל כדורים פורחים. זהו על פסטיבל הכדורים הפורחים הצפוני ביותר בעולם. אורחי הפסטיבל שותפים לחווית הטיסה בכל רגע משלב הניפוח ועד שלב הקיפול לאחר הטיסה.

 

בעיר אינארי מתקיים בתחילת אפריל פסטיבל איילי הצפון השנתי – בפסטיבל זה מתקיימים מרוצים שונים בשילוב איילי צפון.

 

פסטיבל הפולקלור מתקיים אף הוא בחודשי הקיץ ומתבסס על ריקודי פולקלור ומוסיקת פולקלור מקומית. הפסטיבל מתקיים בעיר רובניימי מאז 1995. הפסטיבל מציע למבקרים בו הופעות מוסיקה וריקודים לאפים, אמנים פינים ובינלאומיים, עם קרוב ל 1000 מופיעים מדי שנה. כל אחד יוכל ליהנות בפסטיבל זה. לפסטיבל מגיעות גם להקות פולקלור מרחבי העולם. כמה מהרגעים הטובים ביותר בפסטיבל מתרחשים במועדונים השונים.

 

גם לקהל הצופים יש הזדמנות להשתתף בריקודים יחד עם האמנים. לאורכו של היום מוצעות פעילויות בחוצות רובניימי וניתן לומר שבתקופת הפסטיבל העיר אינה ישנה.

 

אין ספק ששפע הפסטיבלים לאורך השנה כולה היא סיבה טובה נוספת להגיע ללפלנד וליהנות גם מהם.


איתנו ברימון טיולים תוכלו להגיע, בליווי מדריך מיומן ומנוסה וליהנות מחופשה קסומה ומיוחדת במינה.

 

למסלול טיול מאורגן ללפלנד לחץ כאן.

 

התקשרו עכשיו
[phone-number]

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם