מונטריאול

קנדה היפה, על שלל המחוזות שבה, השוני התרבותי והנופים המדהימים היא מדינה מרתקת לביקור. שמורות טבע מרהיבות, קרחונים עצומים, ערים מודרניות ויפות כמו אוטווה, ונקובר ומונטריאול, גיוון תרבותי במחוז קוויבק הצרפתי ושפע רב מצוי בקנדה – מדינה גדולה ויש הרבה מה לראות בה!

מונטריאול היא העיר השנייה בגודלה בקנדה אחרי טורונטו.  זוהי העיר הגדולה בפרובינציית קוויבק, והעיר דוברת הצרפתית השנייה בגודלה בעולם, אחרי פריז.  רק כחמישית מתושבי העיר דוברים אנגלית כשפת-אם. העיר שוכנת על אי במפגש הנהרות סנט לורנס ואוטאווה. 74  איים נוספים נמצאים בתחום השיפוט של העיר. העיר בנויה סביב להר שעל שמו היא נקראת  Mont Royal. יש מקומות רבים הראויים לביקור בעיר יש מקומות רבים הראויים לביקור בעיר כמו למשל: Biodome de Montreal, הפלנטריום של מונטריאול (Planetarium de Montreal) –, האיצטדיון האולימפי ועוד מקומות עליהם נפרט בכתבה זו:

כנסיית נוטרה דאם:
הכנסייה הגותית המרשימה תוכננה על ידי ארכיטקט בריטי בשם ג'יימס או'דונל ונבנתה בשנים 1824 עד 1829. לכנסייה יש סגנון ימי ביניים, עם חלונות ויטראז' מרשימים ותקרה כחולה כמו גם אחד האורגנים הגדולים ביותר בצפון אמריקה. אל תפספסו את הציורים היפים הממוקמים מאחורי המזבח.

פארק מונט – רויאל:
המדרונות החלקלקים של הר רויאל, שסביבו בנויה העיר הם ללא ספק אחת האטרקציות המפורסמות של העיר. פארק מונט רויאל משתרע על פני שטח גדול מאד ומספק ריאה ירוקה ומרשימה לתושבי העיר ולמבקרים בה, מקום משכן למאות זנים של ציפורים ושל צמחים שונים. הפארק תוכנן ב 1876 ומאז שהוקם משמש מוקד להנאה לתושבי העיר באמצעו של המטרופולין. כתלות בעונות השנה, יש בפארק פעילויות שונות כמו החלקה, שייט על סירות פדלים ועוד.

Laurentians:
זוהי אחתהפסגות המקיפות את מונטריאול ומשמש גם כאתר סקי, צפונית לעיר. יש עדויות לקיומה של התיישבות במקום כבר לפני 4000 שנים ומאז המאה ה 19 היה המקום אזור חקלאי בו התקיים צייד ודייג, באחד מ 6000 האגמים באזור. בחודשי הקיץ ניתן לטייל באזור בשבילי ההליכה הרבים או לעשת סקי בחודשי החורף.

מוזיאון האמנות:
אחד המוזיאונים המרשימים ביותר בצפון אמריקה  הוא מוזיאון האמנות המצוי במונטיראול.המוזיאון הוקם ב 1860 ועד היום מוצגות בו תערוכות מרשימות, יש בו בית ספר לאמנות, אוסף מרשים ביותר של ציורים ועוד.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם