מגלים את סין – המדינה המסתורית בעולם

הסינים כבר מזמן עברו את המיליארד שאינם טועים, ומתקרבים בשעטה לעבר מיליארד וחצי, ומדהים לגלות כיצד מדינה כה גדולה ועם כל-כך הרבה אנשים מצליחה להישאר כה מסתורית וחמקמקה.
שלא כמו בעבר, כיום סין מזמינה תיירים וטיילים לגלות ולחקור, במסגרת המקובל, ולהתרשם מהתרבות העשירה, הארכיטקטורה המרהיבה, הנופים העירוניים והכפריים, והזרות המשונה הזו של המושתתת על קו חשיבה כה שונה מזה של המערבי הממוצע.

הטיול המאורגן לסין מאפשר לכם לחקור את המדינה בסביבה בטוחה, לפגוש את המקומות החשובים ביותר בלי לפספס דבר, ולדלג על קשיי ההתמצאות והשיח הכה מאתגרים שמגיעים לרמות חדשות במדינה זו, הרבה מעבר להבדלי השפות ויכולת התקשורת באירופה. חשוב לא פחות, הטיול המאורגן עוזר לטייל להצליח להתמצא במדינה כה זרה ושונה עד כי רבים פשוט חוששים לטייל בה, ואלו שנוסעים כתיירים בודדים חוזרים מבולבלים ממה שראו.

בייג'ין – והעיר הלא-כל-כך אסורה

קשה לייצר מסלול אחד בעיר כה רחבה ומלאת נקודות חשובות, אך אין ברירה, שכן בייג'ין, עם יותר מעשרים מיליון תושבים, יכולה לבלוע בתיאבון רב טיול שלם, ואנו נתמקד באותם אתרים שאסור להחמיץ בשום פנים ואופן.
כיכר טיאנאמן, כיכר "שער השלום השמיימי", חולשת על לא פחות מ-440 דונם, וקיבלה את שמה מהשער הגדול שבגבולה הצפוני הנושא את שם זה, והוא שער הכניסה אל "העיר האסורה".
בכיכר נמצאים המוזיאון הלאומי של סין, מצבות זיכרון לגיבורי המהפכה בסין, הפרלמנט שבמערב הכיכר, והמוזוליאום של מאו, בו גופתו החנוטה של מאו דזה-דונג מוצגת לראווה.

העיר האסורה, אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמית על-ידי אונסק"ו, ואשר נמצאת מעבר לשער הצפוני של הכיכר היא בעצם הארמון של קיסרי סין לדורותיהם, ובזמנו קיסר סיני נחשב ל"בן השמים", ושליט מכוח הבריאה, כך שאין זה מפתיע שהארמון של הקיסר כה מושקע. מה שכן עלול להפתיע אתכם היא העובדה כי ה"ארמון" הוא בעצם מרחב עם קרוב לאלף מבנים שונים הפרושים על שטח של 720 דונמים, אשר מארחים קרוב לעשרה מיליון תיירים בשנה.
המרחב, האדריכלות, הפסלים. אווירה אחרת. סינית, אך תיירותית. "בלנד" ייחודי כראוי לארמון שהוא עיר, ולסין שפוגשת את המערב. מרתק.

עוצרים בחומה הגדולה

החומה הסינית היא אחד מפלאי עולם, מערכת הביצורים הגדולה בעולם, הכוללת קרוב ל-9,000 קילומטרים. בהחלט גדולה ובהחלט סינית, בהתחשב בכמות האנשים והחומרים שהיו צריכים להשקיע בכדי לבנות אותה.
שלא כמו הביטוי השגור והמזלזל "מייד אין צ'יינה", ביטוי המעורר בימינו מחשבה על מוצרי אלקטרוניקה באיכות ירודה, הרי שבתקופות הקיסרות הסינית מה שנבנה בסין נבנה בכדי לשרוד, וכמו שהארמונות המרשימים של העיר האסורה עומדים על תילם מזה מאות בשנים, הרי שהחומה הסינית החלה להיבנות ולעשות את עבודתה – להגן על גבולותיה של סין מהתקפות, כבר מהמאה החמישית לספירה.
אנו נטפס על מקטע בחומה, בכדי להכיר מקרוב, ולזכות במחזה המרהיב של החומה הנפרשת מצידינו אל-עבר האופק, בכדי לקבל מעט פרספקטיבה על סדר-הגודל שלה, עד כמה שבכלל אפשר בדבר כה גדול, ושלא ממבט הציפור.

החן הבודהיסטי והאסתטיקה של דוב הפנדה

מגלים את סין - המדינה המסתורית בעולםסין היא מדינה דתית, והדת השולטת היא שילוב של "שלושת החוכמות": טאואיזם, בודהיזם וקונפוציוניזם. כל כך הרבה חוכמה הולידה לא מעט דברים, ואחד מהם הוא המקדש המרהיב והיפיפה – "מקדש הלאמה".

שמותיו הרבים מעידים על חשיבותו הגבוהה, ומקדש "ארמון השלום וההרמוניה" הוא פנינת חן מרהיבה בבייג'ינג, בשילוב ארכיטקטוני של שושלת האן (91% מאוכלוסיית סין) וסגנון עיצוב טיבטי, מקדש המשמש כיום, מעבר לאטרקציה תיירותית יוצאת דופן ומפורסמת בעולם כולו, גם בית-ספר ומנזר פעיל של הבודהיזם הטיבטי.
הארכיטקטורה מהדהדת עם יצירות האומנות השזורות במרחב המקדש הייחודי, אשר כוללות, בין היתר, 3 פסלי בודהה מפורסמים מברונזה, את "גבעת 500 המוארים", ופסל בגובה 26 מטרים של הבודהה מייטרייה, עשוי מעץ סנדלווד לבן. ייחודי. מרשים ושווה ביקור.
הסמלים הטיבטיים רבים ומיוחדים, ותרבות סין כולה שזורה בסימבולים וסמלים שונים ומגוונים. אחד מהסמלים הידועים של סין הוא לא אחר מדוב הפנדה, עוד אחד מדייריו הרבים של גן החיות של בייג'ין, הכוללים 15,000 בעלי חיים, בין היתר טיגריסים, פינגווינים, שימפנזות, ואקוואריום ענק הכולל מופעי דולפינים ואריות ים.

טיינג'ין – ההיסטוריה מהדהדת מכל עבר
במאה התשע-עשרה, ולאחר קרב קצר ולא שקול, כוחות המערב השתלטו על העיר, ובהסכם שנחתם ב-1856 לקחו המערביים את הזכות להקים 9 בסיסים דרכם הובילו את סחר האופיום לאירופה. עובדה זו מסבירה את נוכחותם של מבנים צרפתיים קלאסיים במרכז העיר, כנ"ל לגבי האחוזות הבריטיות באזור המזרחי שלה, ורחוק יותר תוכלו למצוא מבנים בארומה של גרמניה הקלאסית, והכול עטוף לגמרי במבנים סיניים לחלוטין.
כמענה לאותה השפעה אירופאית שהונצחה במבנים שעומדים על תילם עד ימינו, דווקא בטייאנג'ין תמצאו את "רחוב התרבות העתיקה", רפרודוקציה מעניינת של רחוב עתיק מסין המסורתית.
טיינג'ין מציעה גם מפגש עם אחד מהפארקים היפים של סין, המהווה מקום מפגש לאלפי סינים, כל אחד עם תחביביו הוא, כולל זמרים על גדות הנהר, דוכנים שונים ומגוונים, ועוברי אורח הלוקחים את ציפור השיר שלהם לטיול בעודה בכלוב.

ביקור באטרקציות מרהיבות, צלילה לתרבות המקומית, ערפול חושים בשווקים השוקקים וטבילה עמוקה בתרבות של סין בכלל ובייג'ין בפרט, כל אלו ועוד הרבה מחכים לכם בטיול ייחודי זה, שנתפר במיוחד על-בסיס ניסיון רב של טיולים במדינה הגדולה.

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם