המאיה וקוסטה ריקה
12
10
דצמבר
XCRG |
גואטמלה, קוסטה ריקה
 • ללא סיורי בחירה ללא סיורי בחירה
 • חצי פנסיון חצי פנסיון
 • ארוחות כשרות ארוחות כשרות

המאיה וקוסטה ריקה – לשומרי מסורת

המאיה וקוסטה ריקה

אנטיגואה, אטיטלן, צ'יצ'יקסטננגו, גווטאמלה סיטי, לנדס אין לאב, ארנל, מונטה וורדה, מנואל אנטוניו, סאן חוזה

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  יום א' - תל אביב - גווטאמלה

  ניפגש בנמל התעופה בן גוריון, ונטוס דרך יעד ביניים לגואטמלה. עם הנחיתה נסע אל מלוננו שבאנטיגואה לקבלת חדרים וארוחת ערב בבית חב”ד.

 • 2

  יום ב' - אנטיגואה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר אנטיגואה שמחזירה את המבקר לאחור בזמן, רחובותיה מרוצפי אבן ושיחי בגונויליה בוקעים מבין החורבות, חזיתות הבתים הצבועות פסטל תחת גגות הטרה-קוטה, גנים ציבוריים עשירים,  מעיינות ונוף דרמטי הנוצר מהיותה מוקפת בשלושה הרי הגעש – אגוואה, פוואגו, ואקאטנאנגו. לכן אנטיגואה נחשבת אחת הערים הקולוניאליות היפות ביותר באמריקה ונושאת בתואר יונסקו כאתר היסטורי תרבותי של האנושות. נתחיל בביקור למרכז ההיסטורי של אנטיגואה החל מהכיכר המרכזית נמשיך לביקור בכל המונומנטים של העיר, כולל: מנזר לה מרסד, נראה את הריסות הקתדרלה. נמשיך לביקור במרכז התרבות "לה אזוטאה"  LA AZOTEA  סיור מודרך בחוות קפה ולביקור במוזיאון המוסיקה המסורתית של שבט המאיה – קאסה קוחום CASA KOJOM   משם נמשיך לנקודת  התצפית Cerro de La Cruz על ראש ההר הסמוך לעיר אנטיגואה. זו נקודת תצפית מרהיבה ממנה ניתן לראות את  מבנה העיר הקולוניאלית הזו על בנייניה ורחובותיה.

  ארוחת ערב בבית חב"ד.

 • 3

  יום ג' - סוסים להר געש פקאייה - ביקור בכפרים שליד אנטיגווה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לכפר סאן פרנסיסקו עם ההגעה לכפר נעלה על גבי הסוסים ונצא ברכיבה בהר הגעש פקאיה שגובהו כ- 2500 מ' מעל פני הים. זהו הר פעיל ומרשים ביותר. בסיום נצא לביקור אל הכפרים הסובבים את אנטיגואה ונתחיל בכפר סיאודד ויאחה CIUDAD VIEJA בו נחזה בכנסייה המרשימה, ונלמד על ההיסטוריה של העיר שנוסדה ב-1527, ונחרבה 14 שנים לאחר מכן בהתפרצות של הר הגעש אגואה שממנו פרץ שטף אדיר של מים שהיו כלואים במכתש שלו, והציפו את העיר בטונות של סלעים ובוץ. נמשיך לביקור בעיירה סאן אנטוניו אגואס קליאנטס. עיירה קטנה המתהדרת באומנות עבודות הטקסטיל של נשות העיירה הלבושות בבגדים צבעוניים מלאכה עתיקה ומסורתית. משם נמשיך לכפר סאן חואן אל אוביספו שלמרגלותיו הר הגעש אגואה. האטרקציה בעיר זו היא הטירה של הבישוף הראשון של אוביספו והכנסיה בסגנון הבארוק. חזרה למלון.

  ארוחת ערב בבית חב"ד.

 • 4

  יום ד' - שייט באגם אטיטלן – סנטיאגו דה אטיטלן – הכפר צוטוהיל סן חואן לה לגונה

  לאחר ארוחת הבוקר נסע אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן, ממנו נצא לשייט באגם אטיטלן. אגם אטיטלן נוצר ממפולת של הר געש והוא מוקף בשלושה הרי געש מרשימים (סאן פדרו, אטיטלן וטומילן) וב-12 כפרי מאיה שבחלקם נבקר ונתרשם מאורחות חייהם של אנשי הכפר, מהאריגים המיוחדים, חפצי האומנות, תגליפי העץ המאפיינים כל כפר. נבקר בכפר המאיה הציורי צוטוהיל סאן חואן לה לגונה, בו נחשף אל המסורות והמנהגים, התלבושות והצבעים המיוחדים רק לו. מלאי חוויות נסע אל מלוננו שבאיזור אטיטלן ללינה וארוחת ערב דגים במלון.

 • 5

  יום ה' - אגם אטיטלן צ'יצ'יקסטנאנגו - פסקואל אבאך - גווטאמלה סיטי

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא לעיירה צ'יצ'יקסטננגו, לביקור בשוק הססגוני והמיוחד שלה. נשוטט בשוק הנפלא הנשלט ע"י גווני הבד האדום, נהנה משפע הפירות הטרופיים ומתושבי צ'יצ'י הלבביים. בהמשך נלמד על שיטת הקבורה בתרבות הגואטמלית אמונתם בגלגול נשמות נבקר בבית הקברות הצבעוני שהפך למוקד תיירותי. נבקר  בכנסיית סנטו תומאס המפורסמת בזכות התפילות לאלוהי המאיה הקדמונים והפולחנים המסורתיים שמקיימים בה של בני שבט הקיצ'ה בסיום נמשיך.  לפסקואל אבאך מזבח הנמצא על ראש הר טוראך, – "ההר המקודש" והינו אתר פולחני היסטורי מהחשובים ביותר במסורת המאיה. והפך למוקד עלייה לרגל של שמאנים מכל רחבי גואטמלה לחניכה בטקסים ובפולחנים. בתום הסיור נסע אל מלוננו שבגואטמלה סיטי. ארוחת ערב בבית חב"ד.

 • 6

  יום ו' - גוואטמלה סיטי - סאן חוזה – סארצ'י – סיור קפה - לנדס אין לאב

  היום נפרד מגואטמלה. לאחר ארוחת הבוקר נסע אל שדה התעופה של גואטמלה סיטי ונטוס אל סאן חוסהבירתה של קוסטה ריקה. לאחר הנחיתה נבקר בעיירה הציורית סארצ'י, שמוכרת בזכות הצבעוניות החדה והעשירה של הבתים, העגלות הצבעוניות מעץ והרהיטים שהתושבים מייצרים. נצא לסיור במטעי הקפה של "אספיריטו סאנטו" ונלמד על  תהליך הכנת הקפה הקוסטה-ריקני המפורסם, לאחר הפסקת קפה ניסע למלון לנדס אין לאב שבמרכז יער עננים. בזמן  להכנות לשבת תפילה וסעודת שבת ייחודית וטבעונית עשירה.

 • 7

  יום שבת - קנופי - סיור לילי

  לאחר תפילה וארוחת הבוקר נצא לסיור באזור המלון המיוער. בגשרים מעל צמרות העצים  לאורך 500 אקרים מהן נשקף נוף נפלא של היער ארוחת צהריים מיוחדת ועשירה על טהרת הטבעוניות, לאחר סעודה שלישית והבדלה.

  בערב: נצא לסיור  רגלי במעבה יער העננים. נהלך לצד הצמחייה הסבוכה והעבותה והשעה מאפשרת לצפות בבעלי הכנף בשנתם, בעכבישים וטרנטולות, מיני חרקים, לטאות, צפרדעים, עצלנים, נחשים ועוד. בשביליו של יער העננים. בציפורים הנמות, בטרנטולות, בצרצרים, בלטאות, בצפרדעים, בקיפודים, בנחשים ועוד.

 • 8

  יום א' - הר הגעש ארנל - החווה של דון חואן - סיור שוקולד - מעיינות חמים

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לאזור הר הגעש ארנל בגבול ניקרגואה. האזור מאופיין בשטחים ירוקים ולחים המלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות וחיות בר. עם ההגעה נערוך סיור רגלי בפארק הלאומי של ארנל, ונסיים בנקודת תצפית מרהיבה על הר הגעש האגם והמעיינות החמים. משם נמשיך לביקור בחווה מקומית אותנטית. בבעלותו של  דון חואן חקלאי קוסטה-ריקני שמגדל בשיטות מסורתיות ומתמחה בגידולים אורגניים, נלמד על הגידולים ויתרונותיהם הבריאותיים. נחזה בתהליך המרתק של הכנת ה"גוארו", משקה חריף המופק מקני סוכר, ונטעם ממשקה הדולסה המקומי. נלמד הסודות העתיקים של ייצור השוקולד. עץ הקקאו נחשב לקדוש בתרבויות העתיקות וכ"מתנה מהאלים", לקראת ערב נהנה מהמעיינות החמים בקרבת המלון ארוחת ערב במלון (דגים).

 • 9

  יום ב' - מונטה ורדה – יער העננים והגשרים התלויים - ג'ונגל העטלפים

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור ביער העננים של מונטה ורדה. יער עננים הוא יער טרופי המצוי באזורים הרריים גבוהים. הגובה הממוצע של יער מונטה ורדה הוא 1500 מטרים. בין עצי השמורה הגבוהים נבנתה מערכת שבילים התלויה על גשרי חבלים בין צמרות העצים. הליכה על הגשרים התלויים מאפשרת הזדמנות לצפייה מקרוב בחי ובצומח ולאחר טיול הגשרים נמשיך לנסיעה קצרה ברכבל העובר גם הוא בין צמרות העצים ומספק עוד הזדמנות לצפייה מקרוב בבעלי חיים ובמערכת האקולוגית המדהימה. נמשיך לביקור בחוות העטלפים של דר' ריצ'רד, זואולוג בכיר בתחום העטלפים. נערוך סיור מודרך שיפגיש אותנו בעולמם המיוחד של היונקים המעופפים וצפייה בהאכלתם חזרה למלון ארוחת ערב במלון (דגים).

 • 10

  יום ג' - מנואל אנטוניו - שייט קאטאמרן

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. עם ההגעה נצא לשייט במימיו הצלולים של הים הפתוח לאורך חופיו הציוריים של פארק מנואל אנטוניו. דולפינים השוחים סמוך לחרטום, לווייתנים, צבי ים, קופים ושפע ציפורים הינם חלק מהנוף. בעת השייט נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בצורות ייחודיות המהווים בית לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו פליקנים, מגלנים ועוד. ארוחת צהריים (דגים) במהלך השייט. העברה למלון.

  ארוחת ערב בשרית.

 • 11

  יום ד' - שמורת מנואל אנטוניו, טיסה דרך יעד ביניים

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בפארק מנואל אנטוניו הכולל: חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי ואת קתדרלת פונטה אובה PUNTA UVA בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מהם מאפיינים מיוחדים. הסיור עם מדריך מקצועי המסביר על המגוון הרב של הפרפרים, קופים, דביבונים, נחשים, חיות מים, אורכידאות ועוד. בתום הסיור העברה לשדה התעופה לטיסה דרך יעד ביניים לישראל.

 • 12

  יום ה' - יעד ביניים - טיסה לישראל

  נחיתה ביעד ביניים, המשך טיסה לישראל. נחיתה בנתב"ג  בשעות הערב.

  תם טיולינו המרתק לגואטמלה וקוסטה ריקה.

  ניפגש בטיול הבא.

תאריכי יציאה קרובים

XCRG - המאיה וקוסטה ריקה – לשומרי מסורת

יציאה חזרה מדריך סטטוס הערות הורד מסלול הזמן טיול
01/12/2024 11/12/2024 יובל שי חוברי
12/01/2025 22/01/2025 מדריך רימון
26/01/2025 05/02/2025 מדריך רימון
02/02/2025 12/02/2025 מדריך רימון
 • מסלול עדכני יתקבל בעת הרישום
 • בתקופת תערוכות, ירידים, אירועים מיוחדים וכנסים בערים השונות, תיתכן לינה מחוץ לעיר ו/או בעיר סמוכה, תוך שמירה על ביצוע מלא של תכנית הטיול הכלולה במחיר.
 • בהתאם ללוח זמני הטיסות, ימי ושעות הפתיחה והסגירה של האתרים במהלך המסלול, ייתכנו שינויים (גם לאחר יציאת הקבוצה מהארץ) בסדר הביקורים.
 • מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי
 •  הנוסעים יוזמנו למפגש היכרות בזום עם מלווה הקבוצה כשבוע לפני מועד היציאה. פרטים מלאים יעודכנו בסמוך למועד המפגש.

הערות ומידע כללי

מידע כללי

*טיסות סדירות הלוך ושוב דרך יעד ביניים

*טיסה מגואטמלה לסאן חוסה קוסטה ריקה 

*בתי מלון – מדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.

כלכלה חצי פנסיון כשר הכולל ארוחות בוקר/ערב ע"ב מוצרים מותרים וארוחות במסעדות חב"ד + ארוחת צהרים דגים בשייט.

*סיורים וביקורים ודמי כניסה לאתרים בהתאם לתוכנית הטיול המפורטת.

*מלווה קבוצה מצוות רימון מסורת

*מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
*תחבורה – אוטובוס תיירים נוח וממוזג צמוד לקבוצה לביצוע תכנית הטיול והעברות.

*טיפים לנותני השירותים השונים בחו"ל. (כולל סבלות).

*מפגש קבוצה בזום לפני הנסיעה.

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי/מטען

הוצאות אישיות שונות

תשר למדריך הישראלי 5 $ ליום לנוסע

מה עושה את ההבדל

אנטיגואה – ביקורים במרכז התרבות "לה אזוטאה", מוזיאון המוזיקה

ביקור בחוות הקפה

רכיבה על סוסים להר געש פקאיה

סיור כפרים ייחודי

אגם אטיטלן- שייט הכולל ביקור בכפרי המאיה על האגם

צ'יצ'יקסטננגו -ביקור בשוק הססגוני

ביקור בעיירה הציורית סארצ'י

שבת פעילות ייחודית הכוללת הליכה על גשרים תלויים ואומגות

סיור לילי ביער הגשם

גשרים תלויים ויער העטלפים

ביקור בחווה מקומית – גידולים אקולוגים

סיור שוקולד – מהגידול ועד לשוקולד

סיור במטע קפה

ארנל – סיור בשמורת הר הגעש

ביקור במרחצאות חמים

מונטה ורדה – "טיול צמרות" על הגשרים התלויים

מנואל אנטוניו – שייט מיוחד, כולל ארוחת צהרים

מנואל אנטוניו – סיור בשמורה.

בתי מלון

בתי מלון:

*בתי מלון או דומים להם ברמתם וחלוקת לילות של טיולכם:

עיר מס לילות שם המלון
אנטיגואה 3 SOLEIL ANTIGUA

http://hotelsoleillaantigua.com

אטיטלן 1 VILLA SANTA CATARINA

http://www.villasdeguatemala.com/en/villa-santa-catarina

גואטמלה סיטי 1 BARCELO GUATEMALA CITY

http://www.barcelo.com/es/barcelo-guatemala-city

"לנדס אין לאב" 2 LANDS IN LOVE

www.landsinlove.com

ארנל 1 LAVAS TACOTAL

https://www.tacotal.com/

מונטה ורדה 1 BURBI LAKE LODGE MONTE VERDE

https://www.burbilakelodge.com/en/

מנואל אנטוניו 1 LA FORESTA HOTEL NATURE RESORT

https://www.laforestahotel.com/

*רשימה זו אינה מהווה התחייבות למלון מסוים.

רשימה עדכנית וסופית תימסר לנוסעים לפני מועד היציאה לטיול.

 

כשרות בטיול:

גואטמלה:

ארוחות בוקר על בסיס מוצרים מותרים וכלים חד פעמיים.

ארוחות ערב מבית חב"ד.

קוסטה ריקה:

ארוחות בוקר על בסיס מוצרים מותרים וכלים חד פעמיים.

ארוחות ערב על בסיס דגים כשרים ו/או טבעוניות ותגבור של בשר מבית חב"ד במידה ויתאפשר.

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון:

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם