שבטים ומקדשים ויאטנם, קמבודיה
18
16
XBKC |
וייטנאם וקמבודיה לשומרי מסורת

שבטים ומקדשים – לשומרי מסורת

שבטים-ומקדשים-לשומרי-מסורת

האנוי,  האלונג ביי, סאפא סייגון, מחילות קוצ'י ,האוי אן ,דלתת המקונג, סיאם ריפ, מקדשי אנגקור ואט, ועוד.
תאריך יציאה :  5.2.23  תאריך חזרה : 22.2.23

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל-אביב, בנגקוק , האנוי

   פגישה בנתב"ג ויציאה בטיסת אל-על  ישירה לבנגקוק בירת תאילנד, החלפת מטוס לטיסה להאנוי, נחיתה בשדה התעופה הבינלאומי "נוי באי" של האנוי בירתה של וייטנאם.
  האנוי עיר יפה ועשירה בבניינים רומנטיים מין התקופה הצרפתית. כבעבר הרחוק גם היום, האנוי היא המרכז הפוליטי של וייטנאם. העיר משובצת גנים ומקדשים עתיקים, אגמים, שכונות של בעלי מלאכות, שווקי עתיקות, שדרות מטופחות, קריית ממשלה, מוזיאונים, בתי קפה ומסעדות מסורתיות ומודרניות. את סיורינו ביום המחרת נתחיל באתרי העיר , האנוי – שמשמעות שמה "העיר שבעיקול הנהר", היא בירתה של וייטנאם מאז שנת 1010. מאז עברה העיר תהפוכות רבות אחת המשמעותיות שבהן היא החיים תחת השלטון הצרפתי, שאת חותמו רואים עדיין באזורים שונים בעיר.   לאחר הנחיתה, בדיקת דרכונים ואשרות כניסה, העברה לבית המלון קבלת חדרים ללינה. ארוחת ערב בחב"ד  לינה בהאנוי.

   

 • 2

   תל-אביב, בנגקוק , האנוי

 • 3

  האנוי

  בבוקר נערוך את סיורינו באתרי העיר היא בירתה של וייטנאם מאז שנת 1010, מאז עברה העיר תהפוכות רבות , , שאת חותמם רואים עדיין באזורים שונים בעיר. נראה את המאוזוליאום של הו-צ'י-מין – מייסד ומנהיג צפון וייטנאם וגם נערוך ביקור בביתו. נראה גם את בית הכלא המפורסם של הטייסים האמריקאיים השבויים, הידוע בכינויו "הילטון האנוי". נמשיך לפגודת העמוד האחד ומקדש הספרות  הקונפוציאני שנבנה ב 1070 .ניסע בסייקלו כלי התחבורה העממי ונסיר בחוצות האנוי, נבקר במקדש נגוק סון ונחזה במופע בובות המים. בתום יום מלא וגדוש ,נחזור לבית המלון . ארוחת ערב בבית חב"ד.

 • 4

  האנוי, האלונג-ביי

  ארוחת בוקר מוקדמת ,נסיעה לכיוון מפרץ האלונג שפירוש שמו הוא "המקום שבו ירד הדרקון אל הים" מקום שהוכרז על ידי אונסקו כמורשת עולם. האזור התפרסם בזכות אלפי איים קטנים המתנשאים מתוך הים שצבעם ירוק טורקיז היוצרים מראה מרהיב, נבקר במפל הכסף נערוך שייט בינות לאיים ונחזה מקרוב בפלא טבע זה, ארוחת צהרים בשייט (דגים.) בדרך נעצור במנערות טיאן צ'אנג .בתום הביקור, נחזור להאנוי. העברה למלון. ארוחת ערב בבית חב"ד.

 • 5

  האנוי - סאפה

  יצאה בנסיעה באוטובוס צפונה בכביש המהיר החדש  אל האזור הכפרי, בו חיים שבטי המיעוטים. בדרכנו נחלוף על פני שדות האורז אותם מעבדים האיכרים המקומיים ונצפה בכפרים קטנים נבקר בכפר קאט קאט עד הגיענו לסאפה העיירה ההררית השוכנת בקרבת הגבול עם סין. העברה למלון ארוחת ערב .

   

   

 • 6

  סאפה

  הבוקר נצא לאחד מימי הטיול המיוחדים אל כפריה של סאפא.. נתחיל בתצפית עוצרת נשימה על הנוף הנפרש תחתינו ונתחיל לרדת ולגלות את הכפרים, נמשיך ונבקר בעמק מונג הואה  בכפר המקומי TA VAN   נלמד על אורח חייהם של הכפריים על תלבושותיהם וההבדל בין השבטים השונים, נפגש מפגש בלתי אמצעי עם המקומיים והילדים הקטנים שבכפר בתום הביקור , נמשיך אל עמק  מפל הכסף ,ונסיים בכנסיית סאפא שנבנתה בתחילת המאה ה20 חזרה למלון.
  הכנות לשבת תפילה וסעודת שבת במלון

 • 7

  שבת סאפה

  לאחר התפילה וארוחת הצהריים נצא לסיור רגלי באזור המלון, תפילת ערבית והבדלה

 • 8

  סאפה ,שוק באק ,אה האנוי

  את שעות הבוקר נקדיש לביקור ובלוי בשוק יום א' המפורסם של באק הא – השוק הגדול והציורי ביותר באזור. בשוק זה מתרכזים בני השבטים השונים למכירת מזון, בעלי חיים וכן לקשור קשרים חברתיים ותרבותיים עם השבטים האחרים, כל זאת בלבוש המסורתי והאופייני לכל שבט. בהמשך, נבקר בכפר  באן פו המקסים ביופיו , כפר של שבט המונג  במידת האפשר נבקר בבית מקומי. נבקר בהא מונג  בבית המלך מבנה מתחילת המאה העשרים. נסיעה להאנוי  . לינה בהאנוי, ארוחת ערב מבושלת במלון.

 • 9

  האנוי, טיסה לדאנג , הוי האן

  לאחר ארוחת בוקר העברה לשדה התעופה וטיסה לדאננג  עם הנחיתה העברה לעיר הנמל הויי האן. נטייל רגלית בסמטאות הצרות בנות מאות שנים ובנינים שניבנו בהשפעת הסגנונות היפניים הצרפתים והאירופיים. מבנה מיוחדים והשוק המקומי. העברה למלון בהוי אן ארוחת ערב .

 • 10

  הוי האן שעור בבשול

  היום נצא לטיול מדרך בחוצות הוי האן  נתחיל בשוק  סיור המאפשר מגע ישיר עם הסוחרים נקבל טיפים  למשא ומתן עם הסוחרים המקומיים. נלמד להכיר מצרכים שישמשו אותנו לאחר מכן בקורס הבישול שנעשה.  נערון סיור פנורמי  בשייט לאורכו של נהר הבון ונכיר את אזור הפרברים. נראה מזכרת שנעשו בעבודת יד מחומרי גלם מקומיים .בכיתת לימוד, נלמד מפיו של שף להכין ארוחה ויטנאמית טיפוסית  חזרה למלון.אחר הצהריים נמשיך כאן נבקר במוזיאון הצ'אם המוקדש לתרבות העתיקה של ממלכת צ'אמפה שהושפעה מתרבויות הודיות. ממלכת צ'אמפה שלטה באזור וייטנאם המרכזית והדרומית עד שנכחדה כליל. מעט דרומה מהעיר נראה את חמש גבעות השיש. בווייטנאמית הן נקראות "הרי חמשת היסודות" : מתכת, מים, עץ, אש ואדמה. בכל הגבעות יש מערות טבעיות רבות ומספר רב של מקדשים. האזור ידוע בעבודות הפיסול בשיש הנעשות בו.
  חזרה למלון. ארוחת ערב.

 • 11

  גבעות בא נא, גשר הזהב , הוצי מין סיטי (סייגון)

  עם בוקר נצא לגבעות בא נא  נעלה ברכבל לתצפית מרהיבה על הנוף .נבקר בפארק השעשועים

  בגנים הניפלאים בסגנון צרפתי  , נראה את פגודת  בלאי. נהלך לגשר הזהב המצוי בגבהים.

  נרד ברכבל העברה לשדה התעופה וטיסה להו צ'י מין סיטי, שעד 1975 שימשה כבירת דרום וייטנאם. הו צ'י מין סיטי, לשעבר סייגון היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם. סייגון הייתה בירת דרום וייטנאם עד תום מלחמת וייטנאם והפיכת האנוי לבירת המדינה המאוחדת, אז גם שונה שם העיר כהוקרה להו צ'י מין – מייסד ומנהיג צפון וייטנאם.

  הו צ'י מין היא המרכז הכלכלי של וייטנאם ויש לה מעמד של עיר עולם. העיר תוססת, תיירותית ומלאת התרחשויות ביום ובלילה. התנועה ברחובות סואנת בשל ריבוי הרכבים, האופנועים (אותם למדנו להכיר ככלי תחבורה פופולרי בוייטנאם כבר בערים הקודמות שביקרנו) ורוכבי האופניים. העיר שוכנת בדרום וייטנאם באזור הדלתא של נהר המקונג, ולה היסטוריה פוליטית ותרבותית מרתקת בת מאות שנים. תחילה חיו באזור בני החמר, עד שהמקום נכבש על-ידי העם הוייטנאמי במאה ה-17. הצרפתים כבשו את העיר במאה ה-.19. בעקבות תוצאות מלחמת הודו-סין הראשונה הוחלט במסגרת ועידת ז'נבה על חלוקתה של וייטנאם לשניים : צפון וייטנאם תהפוך למדינה קומוניסטית והדרום יישאר מדינה קפיטליסטית. מספר שנים לאחר מכן פרצה מלחמת וייטנאם שהייתה למעשה מלחמת כוחות בין המעצמות. העברה למלון  ארוחות ערב .לאחר ארוחת ערב נצא לסיור ערב להכרת העיר.

   

 • 12

  הטאי ניו מחילות קוצ'י

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לאזור טאי נין תחילה נבקר במקדש צאי דאי ,נמשיך אל  לביקור מרתק  בקו-צ'י, אתר מחילות הוייטקונג – אותם לוחמי גרילה נגד האמריקאים במטרה לשחרר את דרום וייטנאם ולאחד אותה עם הצפון בשלטון קומוניסטי. המחילות השתרעו על שטח של למעלה מ-200 קמ"ר והיו למעשה עיר תת-קרקעית ענקית ונסתרת שכללה בתי חולים, בתי חרושת לנשק וכל הדרוש להישרדות במלחמה. במקום שהו אלפי לוחמים שלעיתים לא ראו אור יום משך חודשים ארוכים. במקום תינתן אפשרות להיכנס למחילות ולהתרשם באופן אישי. חזרה לסייגון. ארוחות ערב.

 • 13

  הדלתא של המקונג

  ניסע לאזור החקלאי הפורה של דלתת המקונג, שמהווה את אסם האורז של וייטנאם. דלתת "תשעת הדרקונים" – על שם תשע השלוחות המתפצלות בשפך נהר מקונג אל הים הסיני, היא הרחבה והמרשימה בעולם. דלתת הנהר הענקית הוכרזה כאוצר ביולוגי ושמורת טבע . האזור ידוע בנופיו המיוחדים, בכפרי איכרים ודייגים ציוריים הפזורים לאורכו, כפרים צפים על גבי הנהר, שווקים ססגוניים צפים אף הם. התחבורה כאן היא בסירות בתעלות השונות.

  נצא בשייט לאורך היובלים הצרים והיפהפיים של נהר המקונג. נגיע למפעל ביתי לייצור סוכריות מקוקוס ונלמד על תהליך הייצור, נבקר בחוות גידול דבורים ונאכל ארוחת צהריים. נסייר בין הכפרים המקומיים ונסיים באירוח בחווה מקומית – נאכל את פירותיהם הטריים ונשתה תה מחלת דבש מתוקה.נחזור לסייגון בזמן להכנות לשבת תפילה וסעודת שבת.

   

 • 14

  שבת הו צי מין סיטי

  לאחר התפילה וארוחת הצהריים נצא לסיור רגלי באזור המלון, תפילת ערבית והבדלה.

 • 15

  הו צי מין סיטוי סיאם ריפ

  הבוקר נבקר במוזיאון המלחמה ונלמד את סיפור מלחמת וייטנאם. נמשיך לביקור בארמון האיחוד ששימש כארמון הנשיא, נראה את כנסיית נוטרדאם המפורסמת, ובניין הדואר הישן הבנוי כתחנת רכבת אירופאית מתחילת המאה – מפניני הארכיטקטורה הקולוניאלית שהותיר השלטון הצרפתי בעיר. נבקר במנומט שנבנה לזכרו של הו צין מין. העברה לשדה התעופה וטיסה לסיאם ריפ. ארוחת ערב.

 • 16

  סיאם ריפ ,אנגקור

  נתחיל את ביקורנו ב"שער הדרומי" של אנגקור טום, טרסת המלך המצורע, טרסת הפילים, מקדשי באיון. נבקר בגולת הכותרת אשר רבים מכנים אותה כ"אחד משבעת פלאי תבל" – אנגקור וואט. זהו אתר מדהים בעוצמתו ובגודלו אשר משקף את כוחה העצום של ממלכת קמבודיה בעבר. מכאן יצאו צבאות אדירים למסעות כיבוש ואליה חזרו כמנצחים. ביקורנו יובילנו בנתיבים מרתקים ונחווה חוויה חזקה ומיוחדת, מקדשים ש"נעלמו" בג'ונגל בפלא ארכיאולוגי זה עד השקיעה והעברה למלון ארוחת ערב

 • 17

  סיאם-ריפ, אגם טון לסאפ בנגקוק

  לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל בביקורנו בשייט באגם הטון לסאפ , אגם שנוצר מזרימה ההפוכה של נהר המקונג לכן צבעו חום. במקום חיים על גבי קלונסאות ובתים צפים ילידי המקום .מיקום הבתים משתנה לפי הגאות והשפל בנהר המקונג.ו השלמת הסיורים בסיאם ריפ   ניסע לשדה התעופה לטיסה  לבנגקוק. ומשם לטיסת המשך לארץ

   

 • 18

  בנגקוק תל אביב

  טיסה משדה התעופה בבנגקוק לתל – אביב. נחיתה בארץ בשעות הבוקר.

  תם טיולנו המהנה המיוחד בדרום מזרח אסיה בוויטנאם קמבודיה ובנגקוק.

   

מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי

הערות ומידע כללי

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות של אל-על וטיסות פנים מקומיות.
בתי מלון: 4 כוכבים.

סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול.
כלכלה: ארוחת בוקר לכל אורך הטיול וכולל ארוחות צהריים\ערב כמפורט במסלול.
אוטובוס תיירים: ממוזג  לקבוצה לביצוע תכנית הטיול והעברות.
מלווה ישראלי: בכיר ומקצועי שומר מסורת מצוות רימון טיולים
מפגש קבוצה: לפני היציאה.

מס יציאה מקמבודיה כלול במחיר
ויזה לויטנאם

ויזה לקמבודיה

תשר לנותני השירותים בחו"ל

מסי נמל, דמי רישום (כמפורט בפרק "תנאים כלליים"),

תשר לנותני השירותים בחו"ל.

 

המחיר אינו כולל

ביטוח נוסעים, תוספות דלק ומיסיי נמל לאחר התאריך הנקוב.

טיפ למדריך הישראלי.

כל מה שלא כלול בסעיף כלול.

אשרות כניסה

דרושות אשרות כניסה לויטנאם וקמבודיה. ( כלול במחיר)

נדרשות 4 תמונות פספורט לנוסע  עבור האשרות- נא להביא לטיול, יידרשו בכניסה לויטנאם וקמבודיה

מידע כללי

טיסות בחברת אל על וטיסות פנים בהתאם למסלול הטיול

בתי מלון – אכסון בבתי מלון דרגה ראשונה

כלכלה – חצי פנסיון 15,ארוחות ערב כשרות ,רובן בחב"ד + 1 ארוחה נוספות (סה"כ 16 ארוחות עיקריות)

מדריך ישראלי מצוות המדריכים הבכיר והמנוסה מצוות המדריכים של רימון מסורת

מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש

טיפים לנותני השירותים השונים

דמי סבלות בבתי המלון (מזוודה אחת לנוסע)

תחבורה – אוטובוס תיירים נוח וממוזג

מפגש קבוצה/בזום לפני הנסיעה

סיור אינו כולל

ארוחות, סיורים, ביקורים ודמי כניסה שאינם מפורטים בתכנית הטיול.

עדכוני דלק ומיסי נמל – כל תוספת עתידית של מיסי נמל, בטחון ו/או דלק תחול על הלקוח.

ההצעה מבוססת על מחירי טיסות פנימיות כפי שנמסרו בתאריך1.8.22.

מסמכים – הוצאת דרכון ו/או הנפקת דרכון חדש (על הדרכון להיות עם תוקף של חצי שנה לפחות מיום היציאה). טיסות שלא עם הקבוצה.

 

דרושות אשרות כניסה לוייטנאם וקמבודיה

האשרות לא כלולות  במחיר:  25 $ אשרה לוייטנאם

                                           35 $ לקמבודיה

מה עושה את ההבדל

וייטנאם 

האלונג ביי – שייט במפרץ, ביקור במערת נטיפים, חווה לגידול פנינים

האנוי – מופע בובות המים המסורתי, סיור ריקשות

ביתו של הו-צ'י-מין, מקדש הספרות הקונפוציאני, אגם הואן קיאם, מקדש נגוק סון

סאפה – כפרי המיעוטים וטרסות האורז, ביקור בבית מקומי

לאו קאי – שוק סוף השבוע של באק הא

דא נאנג – מוזיאון הצ'אם

הוי אן – ביקור בבית טאן קי עתיק, הגשר היפני, אולם פוק קיאן, בית מלאכה אופייני, השוק המקומי סדנת בישול

 רכבל בבאנה הו צ'י מין סיטי – מוזיאון המלחמה, ארמון האיחוד, הרובע הסיני, השוק המקומי, שייט לילי כולל מופע פולקלור מקומי

 קו צ'י – רשת מחילות הוייטקונג

 הדלתא של המקונג – שייט תעלות בסירות משוטים, מפעל לייצור סוכריות קוקוס, השוק הצף,  שייט בשוק הצף של קאי ראנג

צ'או דוק – מקדש ליידי סו, הר סאם, שייט לביקור בכפר צ'אם, כפר דייגים מקומי

קמבודיה

 סיאם ריפ – מקדש באיון, טרסת הפילים, טרסת המלך המצורע סיור טוק טוק

 קומפלקס מקדשי אנגקור,

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון:

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם