נהר תשעת הדרקונים וממלכת קמר
14-15
12
BKCS |
וייטנאם וקמבודיה
 • מלונות מובחרים מלונות מובחרים
 • חצי פנסיון + 2 א. נוספות חצי פנסיון + 2 א. נוספות

וייטנאם וקמבודיה

מסורות עתיקות לצד תרבות מודרנית, פרי השפעה של מאות שנות קולוניזציה צרפתית, אמונות ודתות לצד קדמה וחילוניות (הידעתם: וייאטנם היא אחת המדינות החילוניות בעולם? מעל ל-80% מהאוכלוסיה הצהירו כי אין להם אמונה דתית), טבע פראי לצד ערים שוקקות ומזג אוויר קיצוני של חום טרופי לעומת קור מקפיא ומושלג.
הטיולים המאורגנים שלנו לוייאטנם מתאימים למשפחות או לקבוצות והם כוללים ביקור בשורה של אתרים, אשר הופכים את הטיול לוייאטנם למסע בלתי נשכח הצולל אל עומקי העושר התרבותי והנופי במזרח אסיה.

הו צ'י מין (סייגון), קו צ'י, הדלתא של המקונג, מייתו, קאן תו, קאי ראנג, צ'או דוק, פנום פן, סיאם ריפ, מקדשי אנגקור, נין בין, האלונג ביי (מפרץ האלונג), האנוי

לכתבה מרתקת על וייאטנם לחצו כאן

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

במיוחד בשבילך

 • איור של כוס קוקטיל

  חצי פנסיון

  +2 ארוחות נוספות

 • אייקון של מזוודה

  דמי סבלות

  מזוודה אחת לאדם

 • אייקון מאויר של מלון

  בתי מלון

  אכסון בבתי מלון דרגה ראשונה

 • אייקון מאויר של לוח שנה

  מפגש קבוצה

  בזום לפני הנסיעה

 • אייקון של ג'יפ

  תחבורה

  אוטובוס תיירים ממוזג

מסלול הטיול

 • 1

  תל אביב – הו צ'י מין

  ניפגש בנתב"ג ונמריא בטיסה דרך איסטנבול להו צ'י מין סיטי (סייגון). .

 • 2

  תל אביב – הו צ'י מין

  עם הנחיתה לקראת הערב, ארוחת ערב במסעדה מקומית והעברה למלון.

 • 3

  הו צ'י מין סיטי (סייגון)

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בהו צ'י מין סיטי, לשעבר סייגון היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם. סייגון הייתה בירת דרום וייטנאם עד תום מלחמת וייטנאם והפיכת האנוי לבירת המדינה המאוחדת, אז גם שונה שם העיר כהוקרה להו צ'י מין – מייסד ומנהיג צפון וייטנאם.

  הו צ'י מין היא המרכז הכלכלי של וייטנאם. מדובר בעיר תוססת, תיירותית ומלאת התרחשויות ביום ובלילה. התנועה ברחובות סואנת בשל ריבוי הרכבים, האופנועים ורוכבי האופניים.

  העיר שוכנת באזור הדלתא של נהר המקונג, ולה היסטוריה פוליטית ותרבותית מרתקת בת מאות שנים. תחילה חיו באזור בני החמר, עד שהמקום נכבש על-ידי העם הוייטנאמי במאה ה-17. הצרפתים כבשו את העיר במאה ה-19. בעקבות תוצאות מלחמת הודו-סין הראשונה הוחלט במסגרת ועידת ז'נבה על חלוקתה של וייטנאם לשניים: צפון וייטנאם תהפוך למדינה קומוניסטית והדרום יישאר מדינה קפיטליסטית. מספר שנים לאחר מכן פרצה מלחמת וייטנאם שהייתה למעשה מלחמת כוחות בין המעצמות. נבקר במוזיאון המלחמה ונלמד את סיפור מלחמת וייטנאם. נמשיך לביקור בארמון האיחוד ששימש כארמון הנשיא, נראה את כנסיית נוטרדאם המפורסמת, ובניין הדואר הישן הבנוי כתחנת רכבת אירופאית מתחילת המאה – מפניני הארכיטקטורה הקולוניאלית שהותיר השלטון הצרפתי בעיר. נבקר גם ברובע הסיני ובשוק המקומי הגדול. ארוחת ערב במסעדה מקומית. חזרה למלון.

   

 • 4

  מחילות קו צ'י, הו צ'י מין סיטי (סייגון)

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור מרתק בקו-צ'י, אתר מחילות הוייטקונג – אותם לוחמי גרילה שנלחמו נגד האמריקאים במטרה לשחרר את דרום וייטנאם ולאחד אותה עם הצפון בשלטון קומוניסטי. המחילות השתרעו על שטח של למעלה מ-200 קמ"ר והיו למעשה עיר תת-קרקעית ענקית ונסתרת שכללה בתי חולים, בתי חרושת לנשק וכל הדרוש להישרדות במלחמה. במקום שהו אלפי לוחמים שלעיתים לא ראו אור יום משך חודשים ארוכים. במקום תינתן אפשרות להיכנס למחילות ולהתרשם באופן אישי. חזרה להו צ'י מין להשלמת הסיור בעיר.

  בערב – נצא לשייט מהנה בשילוב מופע פולקלור מקומי וארוחת ערב.

 • 5

  הדלתא של המקונג, מייתו, קאן תו

  ניסע לאזור החקלאי הפורה של דלתת המקונג, המהווה את אסם האורז של וייטנאם. דלתת "תשעת הדרקונים" – על שם תשע השלוחות המתפצלות בשפך נהר מקונג אל הים הסיני, היא הרחבה והמרשימה בעולם. דלתת הנהר הענקית הוכרזה כאוצר ביולוגי ושמורת טבע . האזור ידוע בנופיו המיוחדים, בכפרי איכרים ודייגים ציוריים הפזורים לאורכו, כפרים צפים על גבי הנהר, שווקים ססגוניים צפים אף הם. התחבורה כאן היא בסירות בתעלות השונות.

  נצא בשייט לאורך היובלים הצרים והיפהפיים של נהר המקונג. נגיע למפעל ביתי לייצור סוכריות מקוקוס ונלמד על תהליך הייצור, נבקר בחוות גידול דבורים ונאכל ארוחת צהריים. נסייר בין הכפרים המקומיים ונסיים באירוח בחווה מקומית – נאכל את פירותיהם הטריים ונשתה תה מחלת דבש מתוקה.

  בנוסף לדתות הסיניות המקובלות גם בוייטנאם, כאן נמצאת דת וייטנאמית ייחודית בשם "קאו דאי". נבקר בכנסייה של דת זו ונלמד אודות השילוב של בודהיזם, הינדואיזם, קונפוציוניזם ונצרות. נמשיך אל המלון בקאן תו. ארוחת ערב במסעדה מקומית.

   

 • 6

  הדלתא של המקונג, השוק הצף של קאי ראנג, הר סאם, צ'או דוק

  יום חוויתי נוסף בדלתת המקונג המיוחדת ושונה כל כך מהמוכר לנו. נצא בשייט אל השוק הצף של קאי ראנג, מקום מפגשם של מספר יובלים היוצרים את הדלתא (מותנה במפלס גובה המים). תוך כדי השייט בסירה נצפה במסחר בפירות, ירקות ושאר תוצרת מקומית המתבצע בין הסירות המקומיות השונות. נמשיך לצ'או דוק, עיירה קטנה עם אווירה אותנטית על גבול וייטנאם-קמבודיה, במפגש נהרות מקונג ובאסאק. בעיירה וסביבה חיות בהרמוניה קבוצות אתניות בודהיסטיות לצד מוסלמיות. נעלה על הר סאם שנראה כבליטה מוזרה בלב שדות האורז המישוריים וממנו נשקף נוף יפה וניתן לראות גם את הצד הקמבודי מעבר לגבול. נבקר במקדש ליידי סו. כמו כן, נערוך שייט לכפר צ'אם ונבקר בכפר דייגים מקומי. לקראת ערב נגיע למלון בצ'או דוק, ארוחת ערב.

   

 • 7

  צ'או דוק - פנום פן (חציית הגבול לקמבודיה)

  בשעות הבוקר נשוט בסירה מהירה מצ'או דוק לפנום פן, בירת קמבודיה. פנום פן של היום משופעת בסגנונות בניה מגוונים מתקופות שונות: מבנים בסגנון קמרי מסורתי, בניינים מתקופת החסות והשלטון הקולוניאלי הצרפתי, מבנים מודרניים ורבי קומות. כ-90% מתושבי קמבודיה משתייכים לקבוצה האתנית- הקמר, ורובם ככולם הם בודהיסטים מאסכולת טהרוואדה. קמבודיה היא מונרכיה חוקתית. עם הגעתנו לעיר נצא לסיור במתחם המפואר של הארמון המלכותי (במידה ופתוח), שנבנה בסגנון קמרי (חמרי) במאה ה-19, הכולל את ארמון המלך והמבנים הסובבים, ואת פגודת הכסף. ארוחת ערב במסעדה מקומית. העברה למלון.

 • 8

  פנום פן, סיאם ריאפ

  קמר (חמר) רוז' הוא כינוי לתנועה הקומוניסטית ששלטה בקמבודיה בין 1975 ל-1979 לאחר שעלתה לשלטון במהפכה צבאית. משטרו של פול פוט, ראש התנועה, אחראי לביצועו של רצח העם בקמבודיה. נכנס לביקור בטול סלנג- מוזיאון רצח העם. המוזיאון פותח חלון לתקופה אפלה ומטרידה. נעזוב את פנום פן וניסע בין נופיה הכפריים של קמבודיה לעבר סיאם ריפ, עיר מודרנית השוכנת בסמוך לאנגקור, קומפלקס מקדשים יפהפה ובירת ממלכת קמר הקדומה. הגעה למלון, ארוחת ערב.

 • 9

  סיאם ריאפ - מקדשי אנגקור

  אנגקור- עיר המקדשים האבודה של קמבודיה, שכולה אתר מורשת עולמי של אונסק"ו. למעלה מאלף מקדשים של התרבות הקמרית נחבאים ביער. ביקור באנגקור הוא מסע אחורה בזמן, באווירה מיוחדת וקסם היסטורי בנוף פראי. דרך השער הדרומי נכנס לביקור במקדש באיון, שעל מגדליו הרבים מתנשאים כ-200 פרצופים מחייכים. נבקר בטרסת הפילים ונראה את טרסת המלך המצורע, בקומפלקס המלכותי. בטא-פרום, מנזר בודהיסטי במקור שנשאר במצבו המקורי ללא שימור וסביבו ג'ונגל ועצים שצמחו מבין הריסותיו. נמשיך אל המקדשים באנטאי קדיי ופרה קאן, כמו גם במקדשי רולוס, הידועים בתבליטים היפים המגולפים בו.

  בערב – נצא לארוחת ערב בופה עם מופע פולקלור מקומי.

   

 • 10

  אנגקור וואט, סיאם ריפ - האנוי

  הבוקר נצא לביקור במפורסם במקדשים, אנגקור ואט – מקדש ענק המהווה את מוקד המשיכה העיקרי של קמבודיה. אנגקור ואט נבנה במאה ה-12 והוא הגדול והשמור ביותר באנגקור והיחיד שנשאר כמרכז דתי. המקדש מייצג את שיאה של התרבות והארכיטקטורה הקמרית. רישום המקדש מיוצג במרכז הדגל הקמבודי. ארוחת צהריים מאוחרת ולאחריה ניסע לנמל התעופה ונצא בטיסת ערב להאנוי, בירת וייטנאם. עם הנחיתה, העברה למלון.

 • 11

  נין בין, האלונג ביי (מפרץ האלונג)

  וייטנאם עשירה בתצורות נוף רבות. ניסע דרומה מהאנוי אל המרחב הכפרי של אזור נין בין.

  נצא לשייט בשמורת הטבע, מתחם התיירות האקולוגית של טראנג אן. זהו נוף של נהר קסום עם הרי אבן גיר מכוסי צמחיה העולים מהשדות. אזור שדות אורז בעבר וכיום מוצף במים ובו מקננים עופות שונים בצמחייה מגוונת בין גיאיות ומערות. נמשיך להאלונג ביי. יופיו המיוחד של המפרץ העניק לו תארים רבים: אתר מורשת עולמית, אתר נוף לאומי ואחד משבעת פלאי עולם הטבע. ארוחת ערב במסעדה מקומית. העברה למלון.

   

 • 12

  האלונג ביי, האנוי

  עם בוקר נצא לשייט במפרץ הקסום, המכיל כ-3000 איים ייחודיים הנראים כעמודים המזדקרים מן המים שצבעם ירוק-טורקיז. פירוש השם האלונג הוא "המקום בו הדרקון שקע". המסורת מספרת שכאשר פלשה סין לווייטנאם, שלחו האלים דרקונים להגן עליהם. הדרקונים ירקו מפיהם אבני ירקן שהפכו לחומת איים שהסינים לא הצליחו לעבור. אז החליטו הדרקונים להמשיך לחיות במקום בשלווה ושקעו בים. במהלך השייט נחלוף על פני איים אקזוטיים, נבקר במערת נטיפים המוארת בשלל אורות צבעוניים, ונאכל ארוחת צהריים על סיפון האונייה. בסיום השיט נבקר במפעל המשלב חווה לגידול פנינים מלאכותיות. נחזור בנסיעה להאנוי.
  בערב – נחזה במופע "בובות המים" המפורסם.
  ארוחת ערב במסעדה מקומית ולאחריה העברה למלון.

   

 • 13

  האנוי

  נצא לסיור בהאנוי השוכנת לאורך גדת הנהר האדום. זוהי הבירה ומקום מושב משרדי הממשלה. בעיר צפונית זו ניכרת הקרבה לתרבות הסינית אך משולבים בה בתי קפה קטנים בסגנון צרפתי, בהשפעת הקולוניאליזם הצרפתי שהסתיים באמצע המאה ה-20 והיה שנוא על הווייטנאמיים. נבקר בביתו של הו-צ'י-מין – מייסד ומנהיג צפון וייטנאם ובמאוזוליאום לזכרו (במידה ופתוח). נראה את בית הכלא הידוע לשמצה "הילטון האנוי", ששימש את צפון וייטנאם לכליאתם ועינויים של שבויי המלחמה האמריקאים. האנוי הינה כרך גדול אך מאופיינת גם ברוגע בזכות האגמים הפסטורליים הפזורים בה. נגיע לאגם הואן קיאם ונסייר במקדש נגוק סון שבמרכזו. נמשיך לסיור ריקשות מהנה לביקור ברובע העתיק, המכיל סמטאות ציוריות.
  ארוחת ערב ולאחריה

  נצא לסיור באחד משווקי הלילה.

 • 14

  האנוי – תל אביב

  ארוחת בוקר ויציאה ליום סיור נוסף בהאנוי. נתחיל בפגודת העמוד האחד ומקדש הספרות הקונפוציאני– האוניברסיטה הראשונה במזרח אסיה ויש הסבורים שבעולם כולו, נבקר באתרים נוספים ונשלים את מה שלא הספקנו מהיום הקודם. בשעות הערב, העברה לשדה התעופה של האנוי וטיסה דרך איסטנבול חזרה לתל אביב. נחיתה בשעות הבוקר של יום 15

* אשרות כניסה לוייטנאם וקמבודיה:
אשרת כניסה רב פעמית לוייטנאם – כ-50$ ישולמו ישירות במעבר הגבול

אשרת כניסה לקמבודיה – כ-40$ ישולמו ישירות במעבר הגבול
לצורך ביצוע הויזות יש להצטייד ב-4 תמונות פספורט, 2 לכל מדינה.

* מסלול עדכני יתקבל בעת הרישום ו/או לפני יציאת הטיול.

* מסלולים לטיולים השונים מהמתכונת הנוכחית יימסרו למעוניינים.

* הטיול יתקיים בהתאם להנחיות רשויות הבריאות בישראל ובמדינת היעד.

* באחריות הנוסע לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות, בריאות ומטען הכוללת כיסוי במקרה של  ביטול או קורונה.

* ייתכנו שינויים בסדר הימים, הביקורים והלינות.

* בתקופת תערוכות, ירידים, אירועים מיוחדים וכנסים בערים השונות, תיתכן לינה מחוץ לעיר  ו/או בעיר סמוכה, תוך שמירה על ביצוע מלא של תכנית הטיול הכלולה במחיר.

* בהתאם ללוח זמני הטיסות, ימי ושעות הפתיחה והסגירה של האתרים במהלך המסלול, ייתכנו  שינויים (גם לאחר יציאת הקבוצה מהארץ) בסדר הביקורים וייתכנו גם ויתורים על חלק  מאתרי הביקורים, כל זאת תוך מתן ביקורים חלופיים.

* במקרים בהם זמן ההמתנה בין הטיסות הבינלאומיות יהיה ארוך מ-8 שעות, יוצע בתשלום נוסף   (במחיר עלות) סיור בעיר/לינה במלון.

* מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי המפורסמים באתר הבית של רימון.

* הנוסעים יוזמנו למפגש היכרות/בזום עם מלווה הקבוצה כשבוע לפני יציאת הטיול. הודעה על המיקום והמועד המדויק תועבר במועד מאוחר יותר.

* חיסונים: למידע כללי ובאחריות הנוסע לבדוק ולעיין באתר משרד הבריאות –    www.health.gov.il. כמו כן, ניתן לפנות ללשכת הבריאות המחוזית.

*  ביטוח נסיעות: אנו חוזרים וממליצים!!

  עקב סכומם הגבוה של דמי הביטול, מומלץ להצטייד בפוליסת ביטוח

  (כבר בעת ההרשמה לטיול) הכוללת ביטוח נגד ביטול.

הערות ומידע כללי

מידע כללי

טיסות בחברת טורקיש איירליינס וטיסת פנים בהתאם למסלול הטיול

בתי מלון – אכסון בבתי מלון דרגה ראשונה

כלכלה – חצי פנסיון + 2 ארוחות נוספות (סה"כ 14 ארוחות עיקריות)

מדריך ישראלי מצוות המדריכים הבכיר והמנוסה של רימון

מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש

טיפים לנותני השירותים השונים

דמי סבלות בבתי המלון (מזוודה אחת לנוסע)

תחבורה – אוטובוס תיירים נוח וממוזג

מפגש קבוצה בזום לפני הנסיעה

מה עושה את ההבדל

הו צ'י מין סיטי – מוזיאון המלחמה, ארמון האיחוד, הרובע הסיני, השוק המקומי, שייט לילי כולל מופע פולקלור מקומי

קו צ'י רשת מחילות הוייטקונג

הדלתא של המקונג – שייט תעלות בסירות משוטים, מפעל לייצור סוכריות

קוקוס, השוק הצף, ביקור בכנסייה של דת הקאו דאי, שייט בשוק הצף של קאי ראנג

צ'או דוק – מקדש ליידי סו, הר סאם, שייט לביקור בכפר צ'אם, כפר דייגים מקומי

פנום פן – הארמון המלכותי, פגודת הכסף, מוזיאון טול סלנג

סיאם ריפ מקדש באיון, טרסת הפילים, טרסת המלך המצורע

קומפלקס מקדשי אנגקור, מופע פולקלור מקומי הכולל ארוחת ערב

נין בין – שייט בשמורת הטבע המרהיבה

האלונג ביי שייט במפרץ, ביקור במערת נטיפים, חווה לגידול פנינים

האנוי מופע בובות המים המסורתי, סיור ריקשות

ביתו של הו-צ'י-מין, מקדש הספרות הקונפוציאני, אגם הואן קיאם, מקדש נגוק סון

רשימת בתי מלון

strong>בתי המלון* הבאים או דומים להם יעמדו לרשות המטיילים

עיר בית המלון
הו צ'י מין PARAGON HOTEL (4*)
https://paragon-saigon-hotel-ho-chi-minh-city.at-hotels.com/en/
קאן תו

TTC HOTEL (4*)
https://cantho.ttchotels.com/vi

צ'או דוק VICTORIA HOTEL (4*)
https://www.victoriahotels.asia/en/hotels-resorts/chaudoc.html
פנום פן

LCS HOTEL & APARTMENT (4*)
https://lcshotel.com

סיאם ריפ TARA ANGKOR HOTEL (4*)
https://taraangkorhotel.com/
האנוי LA CASA HANOI HOTEL (4*)
http://lacasahotel.com.vn/
האלונג PARADISE SUITE (4*)
https://paradisevietnam.com/

*רשימה זו אינה מהווה התחייבות למלון מסוים.

 *רשימת בתי מלון מעודכנת תימסר לנוסעים לפני היציאה לטיול.

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון:

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם