ליבה של דרך המשי
7
6
XUZ |
אוזבקיסטאן

טיול מאורגן לאוזבקיסטן לשומרי מסורת

ליבה של דרך המשי

סמרקנד, שחריסאבס, בוכרה, טשקנט

מומלץ לבדוק ולהשוות מול המתחרים!!!

 ללא ימים או חצאי ימים חופשיים…ללא סיורי בחירה…

כל האטרקציות והפארקים כבר כלולים במחיר…

טשקנט מוזיאון האומנות…

טיסות סדירות לטשקנט + טיסה פנים 1

שף ומשגיח צמוד לקבוצה לאורך ימי הטיול

 מופע מוזיקלי  במוזיאון קלנטרוב

ביקור מוזיאון אפרוסיאב להיסטוריה

תצוגת אופנה בערב בבוכרה

בהדרכת טובי מדריכי מסורת לאוזבקיסטאן

10 תשלומים שקליים ללא ריבית וללא הצמדה…

 

 

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל-אביב-טשקנט, סמרקנד

  ניפגש בשדה התעופה ונטוס לטשקנט בירת אוזבקיסטאן, המדינה הנמצאת בליבה של אסיה, מוקפת מדבריות והרים. עם ההגעה נצא לתחנת הרכבת של טשקנט, ונעלה על הרכבת המהירה שתביא אותנו לסמרקנד, ליום סיורים מלא בעיר הציורית, עיר של כיפות ומינרטים מצופים קרמיקה בגווני טורקיז. במהלך סיורנו נבקר ב'גור-י אמיר' המוזוליאום, שבו קבורים טימור לנג וממשיכיו מהמאה ה 15. נכיר מקרוב את כיכר הרגיסטאן – מדרסת אולוג בק, את מדרסה שיר-דור מדרסה טיליה- קורי מדרסת האריות ומדרסת הזהב. נבקר בנקרופוליס "שאה-יזינדה" השחה החי – שהקרמיקה שלו מעוררת עניין בעולם כולו. נטייל בשוק הידוע של העיר הוא שוק איכרים צבעוני סואן מלא בסחורות ובו נציגות כמעט לכל קבוצה אתנית אשר קיימת באזור. הסיור בשוק מספק הצצה מרתקת לחיי היומיום של תושבי סמרקנד. נראה את מדרסת שיר-דור מדרסה טיליה-קורי ומסגד ביבי חאנום. העברה למלון וארוחת ערב.

 • 2

  סמרקנד

  לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את סיורנו בעיר היפה סמרקנד נתחיל את היום בביקור במצפה הכוכבים, שבנה המלך האסטרונום אולוג-בק, נבקר במוזיאון אפרוסיאב שם נראה תמשיח קיר עתיק יומין ובו ציור של שיירה על דרך המשי. נבקר במפעל השטיחים הודג'ום-שטיחי משי בעבודת יד. משם נמשיך לביקור בקבר דניאל על גדות נהר הסיאב, בדרך חזרה נבקר בבית הקברות היהודי, נבקר בסדנת ייצור של נייר משי בעבודת יד. משם נמשיך לביקור בבית הכנסת העתיק בסיום הסיור נחזור למלון ארוחת ערב.

  בערב-מופע מוזיקלי במוזיאון קלנטרוב .

   

 • 3

  סמרקנד, שחריזאבס, בוכרה

  נצא בשעת בוקר מוקדמת ברכבי סדאן לעבר שחריזאבס, עיירת הולדתו של טימורלאן, מייסד האימפריה, שבעברה האפילה ככל הנראה על פארה של סמרקנד. נעבור במעבר הרים בין כפרים שבתיהם עשויים מקש ובוץ נגיע לביקור בשרידי הארמון אק-סאראי של טימורלאן המתנוסס לגובה 40 מטר ומכוסה בפסיפסים מרהיבים. נמשיך למסגד קוק-גומבאז הענק, למאוזוליאום של ג'נהגיר.  ולקומפלקס גומבזי-סיידון וכן לקברו המיועד של טימורלאן. לאחר ביקור בשחאריזאבס נעצור לארוחת צהריים קלה ונמשיך בנסיעה לאחת הערים המעניינות ביותר בעולם-בוכרה. נגיע  למלונינו בבוכרה בזמן. להכנות לקראת שבת  תפילה בבית הכנסת של קהילה היהודית בבוכרה, וארוחת ערב שבת.

   

  .

 • 4

  בוכרה

  לאחר התפילה וסעודת שבת. נצא לסיור בעיר בלווי המדריך המקומי. נראה את המאוזילאום של אסמעאיל סאמאני מהמאה התשיעית שהוא אחד המבנים המוסלמיים העתיקים בעולם מבנה ייחודי של עבודת תחרה מלבני טרה-קוטה ושכנותיה. נראה את הלאבי אאוז-מאגר – ברכת מים גדולה המהווה את מרכז העיר העתיקה. הבריכה הייתה חלק ממערכת ענפה של תעלות ובריכות בהן רושתה בוכרה, מערכת אשר, שימשה את התושבים לשתייה ולהשקיה. הבריכה מוקפת חורשת עצים עתיקים, שסביבו יישובים ה"חברה" ואת המינרט, שממנו הושלכו יהודים, שסירבו להתאסלם. מנוחת שבת, מנחה, סעודה שלישית. בצאת השבת ערבית והבדלה.

  בערב – נצא לתצוגת אופנה ב Nodir Divan Begi Medresse.

   

 • 5

  בוכרה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור במאוזוליאום של בחודין ומאוזוליאום צ'ור בקר, נבקר בארמון הקיץ סיטוראי מוקי-הוסא. בתום הסיור נחזור לעיר המיוחדת כל כך לביקור במדרסת צ'ור מינור ובה ארבעת הצריחים המיוחדים. נבקר  במרכזים לאמנויות מרשימות על בדי משי (אוזבקיסטאן הינה יצואנית המשי הגדולה בעולם) נבקר במספר מדרסות ככל, שיותיר הזמן האתרים של בוכרה מציירים 1,000 שנים של היסטוריה עשירה, שמורה אדריכלית הכוללת 140 מבנים מוגנים. נראה את פסלו של נאסר-א-דין, מדרסת נודיר דיואן בגהי, נבקר בקומפלקס פולי קלון ובשוק העתיק. נבקר ברובע היהודי בבית הכנסת, בבית הספר ונשמע על חיי הקהילה, נעלה אל המבצר הנשקף אל העיר. בסיום נחזור למלון

  בערב: נצא לחוויה מיוחדת הכוללת ארוחת ערב בסגנון ברביקיו אוזבקי.

   

 • 6

  בוכרה, טשקנט

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה של בוכרה ונטוס לטשקנט. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בעיר הירוקה עם מיליוני העצים. מאז אמצע המאה ה-19 העיר נושאת אופי רוסי ורבים מתושביה דוברים רוסית. נראה את האנדרטה לרעידת האדמה, כיכר אבי האומה האמיר תימור. כיכר העצמאות, בניין הפרלמנט ונבקר במוזיאון לאמנות שנפתח ב-1937 ומשמש להצגת חפצי נוי ועיצוב של תחילת המאה. הבניין עצמו בנוי בסגנון אוזבקי מסורתי מעניין, ולביקור במוזיאון הקוראן שבו מוצג הקוראן העתיק ביותר שדפיו עשויים מעור של צבי. בתום הסיור העברה למלון בטשקנט התארגנות וארוחת ערב.

 • 7

  טשקנט-תל-אביב

  הבוקר נבקר בבזאר Chorsu וניסע ברכבת התחתית של טשקנט, שהיא מן היפות בעולם. נאפשר זמן חופשי לקניות. לאחר ארוחת צהרים נצא לשדה התעופה לטיסת חזרה לתל – אביב

   

לתשומת לב:
– מסלול עדכני יתקבל בעת הרישום
– באחריות הנוסע לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות, בריאות ומטען הכוללת כיסוי במקרה של ביטול או קורונה.
– בתקופת תערוכות, ירידים, אירועים מיוחדים וכנסים בערים השונות, תיתכן לינה מחוץ לעיר  ו/או בעיר סמוכה, תוך שמירה על ביצוע מלא של תכנית הטיול הכלולה במחיר.
– בהתאם ללוח זמני הטיסות, ימי ושעות הפתיחה והסגירה של האתרים במהלך המסלול, ייתכנו  שינויים (גם לאחר יציאת הקבוצה מהארץ) בסדר הביקורים.
– מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי המפורסמים באתר

הערות ומידע כללי

מידע כללי

טיסות ישירות וסדירות ת"א טשקנט ת"א + טיסת פנים 1

בתי מלון – אכסון בבתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה.

כלכלה – חצי פנסיון + ארוחת צהרים קלה

שף ומשגיח צמודים לקבוצה לאורך כל ימי הטיול

טיפים לנותני השירותים השונים (למעט סבלות)

תחבורה -אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

מדריך מקומי לאורך כל ימי הטיול

מלווה קבוצה מצוות רימון מסורת

מפגש קבוצה לפני הנסיעה

 

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי/מטען.

הוצאות אישיות שונות.

תשר למדריך הישראלי.

מה עושה את ההבדל

3 יציאות בערבים

נסיעה ברכבת המהירה מטשקנט לסמרקנד

סמרקנד- המוזוליאום, קבר השליט, מצפה הכוכבים.

סמרקנד- מופע מוזיקלי  במוזיאון קלנטרוב

סמרקנד- ביקור מוזיאון אפרוסיאב להיסטוריה

ביקור במפעל לשטיחי משי

סמקרנד -בית הכנסת העתיק ובית הקברות

הארמון אק-סאראי של טימורלאן

ביקור בשחאריזאבס

בוכרה – הרובע היהודי

שבת בקהילה היהודית בבוכרה

סיור מודרך ברחובות בוכרה עם המדריך המקומי

בוכרה- ארוחת ערב בסגנון ברביקיו אוזבקי

טשקנט -ביקור במוזיאון הקוראן

טשקנט- מוזיאון האומנות.

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם