ארץ הפלאות בדרך המשי
10
9
UZB |
אוזבקיסטן

טיול מאורגן לאוזבקיסטן

ארץ הפלאות בדרך המשי

הסודות של דרך המשי: במשך מאות שנים שימשה דרך המשי נתיב הסחר המרכזי למזרח הרחוק. מי שרוצה היום להבין את החשיבות של הדרך המיתולוגית הזו ואת האופן בו היא שירטטה את המרחב מומלץ שיבקר באוזבקיסטן. במשך 9 ימי הטיול נצעד (ונטוס וניסע) בעקבות 'רוחות הרפאים' של דרך המשי; נחווה את הפולקלור והאגדות שנקשרו בשמה בימים בהן החאנים המונגוליים שלטו בה ביד רמה. המסע ייקח אותנו דרך אגמים ומדבריות בנתיבים בהם פסע מרקו פולו. בין היתר, נבקר בעיר התוססת טשקנט, נעבור דרך חבל בוכרה ונתעכב בבירתו האגדתית סמרקנד שחלקים ממנה נראים גם היום כמו נלקחו מ'סיפורי אלף לילה ולילה'.

טיול מלא וגדוש בטיולים, סיורים וביקורים
חצי פנסיון + ארוחת צהריים אחת נוספת (סה"כ 10 ארוחות עיקריות)
מדריך מקומי צמוד לקבוצה
מדריך ישראלי מצוות המדריכים הבכיר והמנוסה של מדריכי רימון

טשקנט, סמרקנד, שחריזאבז, בוכרה, גיזדובאן, חיווה, רכס צ'ימגאן

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל אביב - טשקנט

  ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונמריא בטיסת בוקר לטשקנט, בירת אוזבקיסטן. טשקנט, עיר האבן שנהרסה ברובה ברעידת אדמה ב-1966, שוקמה מחדש ע"י ברית המועצות דאז ונבנתה כעיר רוסית בעלת ניחוח אסלאמי. עם הנחיתה בשעות צהריים נצא לסיור בחלקה העתיק של העיר. נבקר במתחם הדתי חסתי אימאם, במתחם הקבר של קפל שאשי, במדרסה של ברק חאן ומסגד מו-מובארק. נכנס לביקור במוזיאון לאמנות שימושית בו מוצגים רבים המלמדים על התרבות והאמנות המקומית ונסיים בבזאר צ'ורסו הססגוני. לאחר ארוחת ערב במסעדה מקומית, העברה למלון.
 • 2

  סמרקנד

  לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל סמרקנד, לה תפקיד מרכזי על דרך המשי בין סין לבין המערב. הן המדע והן האמנות המזרחית הקדומה התרכזו בעיר מאז ימי קדם. הרב לאומיות והסובלנות העדתית אפיינו את העיר תמיד. "יש הרבה מדרגות המובילות השמימה, ללא קשר לשפת תפילתך" – אמרה שמאפיינת היטב את העיר. במאה ה-14 הפך השליט טימור את העיר לבירת האימפריה. נצא לסיור בעיר הציורית, בה כיפות ומינרטים יפהפיים מצופים קרמיקה בגווני טורקיז. נבקר בכיכר רג'יסטאן סביבה מדרסות אולוג בג, שיר דור וטיליה קורי. בבזאר האוריינטלי,במאוזוליאום המפואר של האמיר טימור "גורי אמיר" ובמסגד
  ביבי-חאנום. משם לנקרופוליס "שאח-אי-זינדה"- מכלול מאוזוליאומים בהם קברים המעוטרים בסגנונות ייחודיים. נמשיך לביקור בבית כנסת פעיל ונסיים בבית "קלנטרוב"- בית של יהודי בוכרי שנבנה בתחילת המאה ה-20 והפך למוזיאון. ארוחת ערב במסעדה מקומית.
 • 3

  סמרקנד

  נמשיך בסיורנו בעיר. נבקר בשוק סיאב – חוויה אותנטית של אווירה, צבעים, ריחות וצעקות הסוחרים המנסים למכור את מרכולתם. נמשיך לביקור במפעל לשטיחי משי – יותר מ-400 נשים עובדות בעבודת יד, במצפה הכוכבים שבנה המלך האסטרונום אולוג בג. במוזיאון העיר העתיקה אפרוסיאב ובאתר החפירות, במאוזולאום של הנביא דניאל הקדוש ובסדנה לייצור נייר משי בעבודת יד. ארוחת ערב במסעדה מקומית.
 • 4

  סמרקנד, שחריזאבז, בוכרה

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה ברכבים פרטיים דרך מעבר ההרים טאחתה-קראצ'ה לעבר שחריזאבז – עיר הולדתו של האמיר טימור לנג, מייסד האימפריה והגיבור הלאומי. נראה את שרידי ארמון אק-סאראי של טימור, המעוטר בפסיפסים מרהיבים בצבעי טורקיז, לבן וזהב. נבקר במתחם דור אוט המלכותי, במסגד קוק גומבוז עצום הממדים ובמאוזוליאום של ג'אנגיר וגומבזי סיידון. נסיים את היום בבוכרה, עיר נווה מדבר מתקופת ימי הביניים שנשתמרה כמעט בשלמותה למעלה מ-2000 שנה. העיר שהייתה לאחת הערים החשובות, נחשבת גם לאחת היפות ביותר בדרך המשי. ארוחת ערב במסעדה מקומית, העברה למלון.

 • 5

  בוכרה

  נקדיש את היום לביקורים בשרידיה המרשימים של העיר העתיקה וסביבה. נבקר בארמון הקיץ של האמיר האחרון של בוכרה הנמצא בפרברי העיר, מבנה יפהפה סביבו גנים ובריכות. נמשיך לביקורים במאוזוליאום של איסמעיל סמאני – יצירת מופת מהמאה התשיעית, בצ'שמה איוב, במסגד בולו-האוז, במצודת ה"ארק" – ששימשה ארמון החורף של האמיר ובמתחם פוי קלואן עם מינרט קאלון, בעברו המבנה הגבוה ביותר בעולם. נסייר ברובע היהודי, בבית הכנסת ובבית הספר היהודי (במידה ופתוח), בסמטאות ושווקי העיר. נראה את מכלול לאבי חאוז- מתחם ובו מדרסות, בריכת מים וגנים העוטפים אותו ואת צ'ור מינור (ארבעת המינרטים). נשוטט ברחובותיה היהודיים של העיר העתיקה ונבקר בבית כנסת. ארוחת ערב בגסט האוס השייך למשפחה יהודית.
 • 6

  בוכרה, גיזדובאן

  נאכל ארוחת בוקר ולאחריה נצא את העיר בדרכנו לגיזדובאן, מרכז אמנויות בעל שם עולמי. נבקר בסדנאות קרמיקה ונאכל ארוחת צהריים בבית משפחה מקומית. בדרך חזרה לבוכרה נכנס למקום עליה לרגל חשוב בקרב האסלאם – מתחם הזיכרון לנקשבנדי, המורה הרוחני של האמיר טימור ומייסד מסדר "נקשביה"- אחד מארבעת הזרמים הסופיים העיקריים של האסלאם. כמו כן, נהנה זמן חופשי בשוק השטיחים ובשוק הצורפים.
  בערב – נצפה במופע פולקלור מקומי ולאחריו נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית.
 • 7

  בוכרה, חיווה

  נצא ברכבת מהירה דרך המדבר האדום והמסתורי קיזיל קום, שטח ממלכת חוורזאם בעבר אל חיווה. בימי קדם המסלול מבוכרה לחיווה ערך יותר מחודש ימים. כיום, הנסיעה ברכבת המהירה אורכת כ-5.5 שעות בלבד. במהלך הנסיעה נהנה מנופיו האקזוטיים של המדבר, גמלים נודדים, מינרטים של נוודי המדבר ומנהר האמודריה, אחד הנהרות הגדולים ביותר במדינה. עם ההגעה, ארוחת ערב במסעדה מקומית והעברה למלון.
 • 8

  חיווה

  חיווה הינה עיר-מוזיאון קסומה מוקפת חומה. העיר שהשתמרה על חומותיה, סמטאותיה, המסגדים והארמונות נוצרה עפ"י האגדה כאשר שם, בנו של נוח, גילה בשטחה באר מים חיים. נצא לסיור בסמטאות העיר העתיקה ובין חומותיה. נראה את המתחם האדריכלי איצ'אן-קאלה, את ביתו של החאן האחרון של חיווה, את המאוזוליאום של איסמאעיל ח'ודה. נבקר במדרסת מוחמד אמין חאן ובמבצר "קוניה ארק". נראה את קאלטה מינור (המינרט הבלתי גמור) ונמשיך לביקור בארמון "טאש-חובלי", במאוזוליאום של מושל העיר והמשורר מחמוד פחלואן ובמסגד ג'ומעה (יום שישי) העתיק בעל עמודי העץ המרהיבים. כמו כן, נבקר בבתי המלאכה ובסדנאות לעבודות יד – גילוף בעץ, ריקוע בנחושת, אריגת שטיחים ובסדנה לייצור בובות תיאטרון העשויות עיסת נייר.
  בערב – נהנה מארוחת ערב המשלבת מופע פולקלור.
 • 9

  חיווה - טשקנט, רכס צ'ימגאן, אגם צ'רוואק

  בשעת בוקר מוקדמת ניסע לנמל התעופה של חיווה ונטוס ולטשקנט. עם הנחיתה נצא ליום טיול בטבע הפראי של הר הצ'ימגאן בגובה 1,650 מ'. לאורך הדרך משובצים כפרים, אגמים ונהרות, יערות ופסגות הרים מושלגות. המקום משמש אתר סקי במהלך החורף ובקיץ כנקודת יציאה לטיולים רגליים. נעפיל ברכבל כסאות לתצפית מרהיבה על עמק בלדרסיי ורכסי הטיאן שאן. נמשיך לביקור באגם צ'רוואק, אגם מלאכותי ואתר נופש הטובל בנוף קסום. חזרה לטשקנט. ארוחת ערב במסעדה מקומית, העברה למלון.
 • 10

  טשקנט - תל אביב

  לאחר ארוחת הבוקר, נבקר באנדרטה לזכר החורבן שבעקבות רעידת האדמה, נראה את תיאטרון הבלט הלאומי ואת בית הפרלמנט ונסיים בביקור בשוק מקומי. לקראת צהריים ניסע לנמל התעופה ונטוס חזרה ארצה.

 •  UZB 1005- 11 יום/10 לילות. טיול במתכונת הפוכה, כולל יום ולילה נוספים.
 • מסלול עדכני יתקבל בעת הרישום.
 • ייתכנו שינויים בסדר הביקורים והלינות.
 • מסלול עדכני יתקבל בעת הרישום.
 • בתקופת תערוכות, כנסים, ירידים, פסטיבלים וחגים מקומיים תיתכן לינה מחוץ לעיר ו/או בעיר סמוכה ואף יתכנו שינויים במסלול בהתאם.
 • בהתאם ללוח זמני הטיסות, ימי ושעות הפתיחה והסגירה של האתרים במהלך המסלול, ייתכנו שינויים (גם לאחר יציאת הקבוצה מהארץ) בסדר הביקורים וייתכנו גם ויתורים על חלק מאתרי הביקורים, כל זאת תוך מתן ביקורים חלופיים.
 • מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי

הערות ומידע כללי

מידע כללי

טיסות ת"א-טשקנט-ת"א.
טיסת פנים אורגנץ'-טשקנט.
רכבת מהירה בוכרה – חיווה.
רכבים פרטיים בין סמרקנד לשחריזאבז.
בתי מלון – אכסון בבתי מלון דרגה ראשונה או דרגת תיירות טובה ולעתים במלונות  פשוטים/גסט האוס.
כלכלה – חצי פנסיון + ארוחת צהריים אחת נוספת (סה"כ 10 ארוחות עיקריות).
טיפים לנותני השירותים השונים.
דמי סבלות בבתי המלון (מזוודה אחת לאדם).
אוטובוס תיירים נוח וממוזג אוויר.
בקבוק מים מינרליים לנוסע בכל אחד מימי הטיול
מפגש קבוצה לפני הנסיעה.

מה עושה את ההבדל

טשקנט – סיור עיר מקיף, כולל מוזיאון האומנויות

סמרקנד – בית קלנטרוב (ביקור בבית יהודי שהפך למוזיאון)

שחריזאבז – שרידי ארמון אק-סאראי, מסגד קוק גומבוז

בוכרה – סיור עיר מקיף

בוכרה – מופע פולקלור מקומי, ארוחת ערב בבית משפחה יהודית

בוכרה-חיווה – נסיעה ברכבת מהירה

גיזדובאן – ביקור בסדנאות קרמיקה ורקמה, ארוחת צהריים בבית משפחה מקומית

חיווה – סיור עיר מקיף

חיווה – ארוחת ערב המשלבת מופע פולקלור מקומי

רכס צ'ימגאן – יום טיול בהרי הטיאן שן, אגם צ'ארווק, כולל עלייה ברכבל כסאות

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון:

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם