מרוקו ארץ הקסבות והסהרה
9
8
XMA |
טיול איכותי בשילוב גיאוגרפי, נופי טבע וכפרים ברבריים ציוריים
 • טיסות ישירות טיסות ישירות
 • מלונות מובחרים מלונות מובחרים
 • חצי פנסיון חצי פנסיון
 • ארוחות כשרות ארוחות כשרות

טיול למרוקו לשומרי מסורת

ארץ הקסבות לשומרי מסורת

במסלול הכולל ערי המלוכה הקסבות, הסהרה המומחים בטיולים למרוקו!!

טיול איכותי בתוכנית מלאה מעניינת ובעלת תכנים ללא ימים חופשיים. הסיורים כוללים אזורי נופים מדהימים בהרי האטלס, ברכסים ירוקים ובכפרים ברבריים ציוריים. סיור בעיר העתיקה של פס,
הנחשבת לעיר העתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם, זהו סיור קסום של תקופת ימי הביניים בסמטאותיה המפותלות במבוכים הצרים, בשווקים צבעוניים, בעבודת הבורסקאים ובעלי מלאכה המשמרים את אומנותם המסורתית: נפחים, רקעי נחושת. סיור בעיר האדומה מראקש בשוק הססגוני בו שילוב של צבעים ריחות וטעמים עשירים המפעילים את כל החושים.  סיורים בקניוני התודרה ובעמק הדאדס, ועוד'.

ערי המלוכה הקסבות והסהרה, קזבלנקה, רבט, מקנס, פס,  איפראן, ארפוד, הסהרה ודיונות מרזוגה,  עמק התודרה דרך "אלף והדאדאס, הקסבות",  ווארזאזאת, איית בן חידו, מעבר טיזין טישקה, מרקש, עמק האוריקה

 

 

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  שני תל אביב - קזבלנקה - פס

  נמריא מנתב"ג בטיסה ישירה לקזבלנקה  ולאחר נחיתה וקבלת אישורי כניסה ניסע היישר לעיר הקיסרית מקנס מהמאה ה-17 ומכונה "ירושלים של מרוקו"נבקר בתלמוד תורה (במידה והמבנה פתוח) נפקוד את ציון קברו של המלאך רפאל ברדוגו ובסיום נחלוף על השער המלכותי המפורסם באב אלמנסור.נמשיך לעיר הבירה הדתית פס. הגעה למלון התארגנות ויציאה. למסעדת הרמב"ם בקהילה היהודית . (לינה בפס)
  הדלקת נר שני של חנוכה

 • 2

  יום . שלישי פס

  היום יוקדש לפס, הנחשבת לעתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם. הסיור בעיר העתיקה הוא סיור קסום של תקופת ימי הביניים בסמטאותיה המפותלות, בשווקים הצבעוניים, המסגדים, הארמונות והמדרסות העתיקות המשתלבים בשווקים התוססים. נבקר באתר הייחודי בו קבורה האישה הקדושה לאלה סוליקה ונשמע את הסיפור על הדמות, שהפכה לאות ומופת לקהילת יהדות מרוקו. נבקר גם בציון של רבי יהודה איבן עטר זצ"ל. נסייר במלאח היהודי (הרובע העתיק) וברחוב בו התגוררו מגורשי ספרד. נמשיך לרחבת ארמון המלוכה ולמדינה (העיר העתיקה), המייצגת את העיר הערבית האופיינית של ימי הביניים.נצפה בעבודת הבורסקאים ובשאר בעלי המלאכה המשמרים את אומנותם המסורתית –  נפחים, רקעי נחושת ועוד.
  נשוב למלון להתארגנות ויציאה לארוחת
  רב בבית הקהילה היהודית רמ"בם, ובסיום יציאה למופע אוריינטלי בסגנון "חפלה" כולל משקה ראשון.
  (לינה בפס)   הדלקת נר שלישי של חנוכה

   

 • 3

  יום רביעי איפראן - מידלט - אראשדייה - ארפוד

  הבוקר נעזוב את העיר פס  וניסע לעיירה איפראן עיירת קיט וסקי בלב הרי האטלס התיכון, המכונה "שוייץ של מרוקו". נסייר רגלית בעיירה המקסימה שוויצרית במקום נמצא ארמון קיט של המלך הבנוי בצורת טירה סקוטית מדהימה. שם קיבל המלך חסן השני את שמעון פרס ז"ל בביקורו ההיסטורי בשנת 1986. נסייר רגלית בעיירה המקסימה שועי עולם בנו בה את משכנם. העיירה משמשת כבסיס יציאה לאתר הסקי המפורסם מישלפין  סמוך ליער הארז. סיור קצר בעיירה ומשם נחצה את הרכסים היפים של האטלס התיכון. נחצה את העיירות מידלת וריש נמשיך דרך הנהר הגדול זיז, שמימיו משקים את עמק תאפילאלת לאורך 100 ק"מ ומצידיו נשקפות קסבות בצורות שונות הבנויות מלבני חימר. נחצה את האגם "חסן אדח'יל" שנבנה על ידי הצרפתים בשנת 1964 על מנת לנקז את מי נהר הזיז בדרך נראה נאות מדבר שבהם אלפי דקלים. לקראת אחה"צ  המאוחרות נגיע לעיירה ארפוד ( מוצאה של שושלת אבוחצירא )  נבקר בקברו של רבי שמואל אבוחצירה.
  ניסע למלון התארגנות וארוחת ערב במלון על בסיס דגים.
  (לינה בארפוד)   הדלקת נר רביעי של חנוכה

 • 4

  יום חמישי  ארפוד - עמק הטודרה - וארזאזאת

  השכם בבוקר ניסע רכובים לחולות מרזוגה, בשיפולי הסהרה כדי לצפות בזריחה היפה ובהיכרות עם עולם השבטים הברברים המקומיים החובשים את מטפחות הכחולות ה"טוראג".בסיום החוויה נשוב למלון להתארגנות. תפילה וארוחת הבוקר, ומיד נעזוב את המלון ונעשה את הדרך רצופת בארות השרשרת עד הגיעונו לעמק הטודרה. ניכנס לבקר באחד מפלאי העולם, צוק שנבקע לשניים ועמודיו מתנשאים לגובה רב ובתחתיתו זורם הנהר שמימיו משקים את השדות והחקלאות המקומית. הליכה רגלית קצרה  בתוך הבקע ולאחר התפעלות מהנוף נעשה הפסקת צהרים. בסיום ניסע לעמק הדאדס ונחלוף על פני עיר הורדים קלעה אלמגונה, שתוביל אותנו לעיר הסרטים וארזאזאת העיר שנותנת השראה לבמאים ושחקני. בסביבת העיר הוסרטו וצולמו מספר סרטים מפורסמים וביניהם "גלדיאטור" "עשרת הדיברות" הגעה למלון התארגנות וארוחת ערב במלון על בסיס דגים.
  (לינה בוארזאזאת)   הדלקת נר חמישי של חנוכה

 • 5

  יום שישי -  וארזאזאת - דרך הרי האטלס - מרקש

  העיר וארזאזאת שוכנת  בשיפולי האטלס הגבוה ובעלת נוף מדברי המשרה רוגע ונותן השראה לבמאים ולשחקנים לצילום סרטים.  העיר מלאה באולפני צילום סרטים ובעצם משמשת כהוליווד המרוקני. נצא מהעיר וניסע לבקר באחת הקסבות היפות איית בן הדו שהוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו ובסיום ניסע דרך מעבר טיזין טיצ'קה בדרך מרהיבה הנחשבת לאחת הדרכים היפות במרוקו ונעצור לתצפיות עד שנרד למישור החאווז שנושק לנהר הטנסיף ומשם ישר למרקש למלון לאחר התארגנות וקבלת שבת.
  ארוחות קייטרינג מבית הקהילה היהודית במלון.
  תפילות תתקיימנה בבית הכנסת בית באל בעיר החדשה "גליז"  סמוך למלון
  (לינה במרקש)    הדלקת נר שישי של חנוכה ונרות שבת במלון

 • 6

  יום שבת - מרקש

  לאחר תפילה וסעודת שבת המבושלת ע"י הקהילה היהודית במקום. נצא לסיור רגלי עם מלווה הקבוצה בשדרה המרשימה. נשוב לסעודה שלישית ובצאת השבת לאחר ערבית והבדלה, נצא לסיור בכיכר המפורסמת
  ג'אמע אל פנא  כיכר הלהטוטנים. מספרי הסיפורים ומאלפי הנחשים. נתרשם מהמקום הססגוני בלילה יינתן זמן לשוטטות בין הדוכנים היפים ובסיום נשוב למלון (לינה במרקש)     הדלקת נר שביעי של חנוכה ונרות שבת במלון

   

 • 7

  יום ראשון - מרקש - עמק האוריקה - מרקש

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע  לעמק האוריקה, השוכן למרגלות האטלס הגבוה ומקבל את מימיו מהפשרת השלגים. בדרך נצפה בכפרים ברבריים ציוריים הבנויים מלבני חימר ונעצור לתצפיות על כפרים השוכנים על מדרונות ההר. נמשיך לאורך העמק השופע בבוסתנים, טרסות ועצי פרי נשירים. נבקר בבית ברברי טיפוסי הבנוי בלבני חימר ונראה את אורח חיי הברברים. כמו כן נפקוד את מתחם רבי שלמה בלחנס עדות לקהילה יהודית שהייתה במקום. נשוב למרקש נסייר בשוק הססגוני המרשים ונבקר ברחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12, אחד מסמליה של העיר. נבקר בביתצהכנסת שהקימו מגורשי ספרד "אלעזמה" ובמלאח היהודי המפורסם. נבקר בבית מרקחת ברברי מסורתי לצמחי מרפא ונקבל הסבר על כל סוגי הצמחים והתבלינים. נסייר בעיר החדשה גיליס ובסיום נגיע למלון להתארגנות. ארוחת ערב כשרה קייטרינג מטעם הקהילה היהודית. נצא לבילוי בערב פנטזייה הכולל מופע אקרובטי של סוסים וקבלת פנים ססגונית של להקות רקדנים צבעוניות האירוח כולל משקה ראשון. בסיום נשוב למלון.
  הדלקת נר שמיני של חנוכה ונרות שבת במלון     (לינה במרקש)

   

   

 • 8

  יום שני  -  מרקש - קזבלנקה

  הבוקר נשלים את סיורינו במרקש וניסע בדרך האוטוסטרדה לעיר הבירה הכלכלית

  של מרוקו קזבלנקה נצא לסיור בעיר  נתרשם מהאדריכלות מתקופת השלטון הצרפתי. נראה את השדרות הרחבות והמבנים המרשימים בסגנון ארט-דקו מורשת הפרוטקטורט הצרפתי, נבקר בבית הכנסת הגדול, נסייר בכיכר מוחמד החמישי, המרכז האדמיניסטרטיבי של קזבלנקה, נמשיך לאורך החוף והטיילת המרשימה ובין השכונות העשירות עין דיאב וברובע היוקרתי אנפה, אשר נבנה מחדש במאה ה-18, תוך שימור הארכיטקטורה המקורית. בתום הסיור נגיע למלון. לאחר התארגנות בחדרים נצא לארוחת ערב במסעדה מרוקאית כשרה (לינה בקזבלנקה)

 • 9

  יום שלישי - קזבלנקה - רבט - תל אביב

  הבוקר אנו נתעורר ליום נפלא שיסכם את הטיול, ניסע לעיר הבירה רבט ונערוך  סיור עומק בעיר, נבקר בקסבת האודייה שהגנה על העיר והריבאט. ומשם נפקוד את חצר ארמון המלך (במידה ויתאפשר) כמו כן נבחר בחצר המוזוליאום ע"ש מוחמד החמישי ושני בניו ובסיום נחזור לקזבלנקה להתארגנות וארוחה לפני הטיסה ומשם היישר לשדה התעופה בקזבלנקה לטיסת חזרה הביתה תם ונשלם לו הטיול.

   

עפ"י הנחיית ממשלת מרוקו : החל מתאריך 10.07.22 יונפקו ויזות אלקטרוניות למרוקו: 

מסמכים נדרשים להנפקת הויזה: 

 1. סריקה צבעונית של דרכון (בתוקף חצי שנה מיום היציאה לטיול ) סריקת הדרכון באיכות טובה
 1. בדף נפרד לא יחד עם הדרכון  – סריקה של תמונת פספורט עדכנית  (תמונה רגילה של פספורט באיכות טובה) .
 1. כל נוסע שולח בנפרד את המסמכים הדרושים.

הערות:

 1. אין להוציא דרכון חדש לאחר הנפקת הויזה. חברת רימון טיולים לא תהיה אחראית לבעיות העלולות להיווצר בשל כך.

הערות ומידע כללי

המחיר אינו כולל

ביטוח  אישי רפואי ומטען.
בדיקות קורונה בארץ ובמרוקו.
טיפ למדריך הישראלי ( נהוג לתת 5$  ליום לאדם )
לא כולל ויזה למרוקו.

 

 

 

 

מידע כללי

מחיר הטיול כולל:
 • טיסות ישירות מתל אביב לקזבלנקה..
 •  בתי מלון –  אכסון בתי מלון דרגה ראשונה.
 •  כלכלה  חצי פנסיון כדלהלן:
ארוחות בוקר   – 9 ארוחות הכוללות מצרכים מותרים ומוגשות בכלים חד פעמיים.
ארוחות עיקריות – 7 ארוחות במסעדות כשרות ועוד 2 ארוחות מבושלות  במלון ( על בסיס דגים ), הכוללות מצרכים מותרים ומוגשות בכלים חד פעמיים .
 • כניסות לאתרים בהתאם למסלול הטיול.
 • מלווה קבוצה שומר מצוות ומנוסה בהדרכת טיולים בארצות היעד.
 • פולקלור בפס כולל משקה ראשון.
 • מופע פנטזיה במרקש כולל משקה ראשון.
 • סיור ג’יפים בדיונות מרזוגה לצפייה בזריחה או בשקיעה 
 •  אוטובוס תיירים ממוזג במרוקו.
 • טיפים לנותני השירותים : סבלים (מזוודה אחת לאדם) וחדרי אוכל.
 • מפגש קבוצה לפני הנסיעה.

הערות:

כפוף לתנאים והרשמה של חברת רימון טיולים.
ייתכנו שינויים במחירי הטיסות כתוצאה מעליה במחירי הדלק.
יתכנו שינויים בסדר המסלול אך לא בתוכנו.

נוהל הוצאת ויזה למרוקו:

 1. הויזה מתבצעת באחריות הקונסוליה המרוקנית בישראל.
 2. הוצאת הויזה למרוקו בטיפול "רימון טיולים" בכפוף לתנאים המפורטים מטה.
 3. חובה למסור את כל המסמכים הדרושים למשרדי חברת "רימון טיולים" לא יאוחר מ – 21  ימים לפני מועד הטיול.

המסמכים הדרושים להנפקת ויזה:

 1. דרכון בתוקף לפחות 6 חודשים מלאים לפני יציאת הטיול.
  חובה שיהיו בדרכון לפחות 2 עמודים ריקים להחתמת אשרת כניסה ויציאה.
 2. 2 תמונות פספורט עדכניות וזהות זו לזו.
 3. צילום צבעוני של עמוד הפרטים האישיים בדרכון – העמוד של התמונה.
 4. צילום תעודת זהות כולל ספח מלא.
 5. צילום תעודת מתחסן בתוקף.

הערות:

 1. אין להוציא דרכון חדש לאחר הנפקת הויזה. חברת רימון טיולים לא תהיה אחראית לבעיות העלולות להיווצר בשל כך.
 2. אין חברת רימון טיולים אחראית לסירוב קבלת הויזה על ידי שלטונות מרוקו.
 3. בעקבות נגיף הקורונה יתכנו שינויים במסלול הטיול לרבות כניסות לאתרים לפי מדיניות משרד הבריאות המקומי של המדינה. אנו נעשה כל מאמץ לקיים את מסלול הטיול כפי שהוא ואם יהיה צורך בשינוי אנו נמלא את החסר.

 

מה עושה את ההבדל

מראקש – סיור לילי בכיכר ג'מאע אל פנה.  גני מנרה,  רחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12,  השוק הססגוני והעיר החדשה.   מופע ברברי "פנטזיה של עלי".

וארזאזאת  – סיור בקסבת איית בן חידו המרהיבה והמרשימה ביותר במרוקו.

קניון הטודרה – סיור בקניון המדהים ביופיו ובתופעות הגיאולוגיות.

מדבר הסהרה – סיור ג'יפים בחולות מרזוגה  לצפייה בזריחה או שקיעה

איפראן –  סיור בעיירת הקייט  איפראן.

פאס –  קברה של  לאלה  סוליקה,  המלאח היהודי,  העיר העתיקה. ערב פולקלור, כולל  טקס  חינה  מסורתי.

מקנס – השער המלכותי המפורסם באב אלמנסור.

רבאט  – רחבת ארמון המלוכה, המאוזוליאום ושרידי המסגד הענק טור חסן, העיר החדשה, סיור בקסבת אודייה בסגנון אנדלוסי

קזבלנקה –  בית הכנסת הגדול, כיכר מוחמד החמישי, הטיילת הרובע היוקרתי אנפה. מוזיאון יהודי

עמק האוריקה – ביקור בציון רבי שלמה  בלחנס. ביקור בבית ברברי אותנטי

.

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון:

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם