מרוקו הקסומה
12
11
MO |
ערי המלוכה הקסבות, הסהרה, אגדיר ומרקש
 • טיסות ישירות טיסות ישירות
 • ללא סיורי בחירה ללא סיורי בחירה
 • מלונות מובחרים מלונות מובחרים
 • חצי פנסיון חצי פנסיון

טיול מאורגן למרוקו הקסומה

טיול מלא וממצה - ללא ימים חופשיים

* שימו לב – המסלול המופיע כאן הוא כללי. לכל תאריך יציאה בטיול זה יש מסלול ייחודי.

לצפיה במסלול הטיול הספציפי לתאריך היציאה –

לחצו על הסימון בשורת תאריך היציאה הרצוי לכם.

המומחים בטיולים למרוקו!!

12 ימים במסלול הכולל:  קזבלנקה, רבט, מקנס, פס, איפראן, ארפוד, הסהרה ודיונות מרזוגה, קניון התודרה, דרך "אלף הקסבות", ווארזאזאת, מרקש, עמק האוריקה, אגדיר ואיסווירה. במסלול הכולל ערי המלוכה, הקסבות והסהרה.

טיסות ישירות למרוקו בחברת אל-על!!

טיול איכותי בתוכנית מלאה מעניינת ובעלת תכנים ללא ימים חופשיים. הסיורים כוללים אזורי נופים מדהימים בהרי האטלס, ברכסים ירוקים ובכפרים ברבריים ציוריים. סיור בעיר העתיקה של פס, הנחשבת לעיר העתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם, זהו סיור קסום של תקופת ימי הביניים בסמטאותיה המפותלות במבוכים הצרים, בשווקים צבעוניים, בעבודת הבורסקאים ובעלי מלאכה המשמרים את אומנותם המסורתית: נפחים, רקעי נחושת. סיור בעיר האדומה מרקש בשוק הססגוני בו שילוב של צבעים ריחות וטעמים עשירים המפעילים את כל החושים, סיור בקניון התודרה ועוד.

טיול מלא וגדוש בסיורים וביקורים

בתי המלון 4 ו-5 כוכבים…

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל אביב – קזבלנקה

  נמריא מנתב"ג בטיסה ישירה לקזבלנקה. לאחר קבלת אישורי כניסה בנמל התעופה, העברה למלון התארגנות וארוחת ערב.

  (לינה בקזבלנקה)

 • 2

  קזבלנקה - רבט - מקנס - פס

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע צפונה לרבט, בירת הממלכה. נסייר ברחבת ארמון המלוכה, במאוזוליאום בו טמונים המלכים מוחמד החמישי ובנו המלך חסן השני, ובשרידי המסגד הענק טור חסן. נסייר בקסבת אודייה הציורית מהמאה ה-12, הבנויה על צוק ממנה תצפית על העיר סאלה ונהר הבורגרג. נמשיך לעיר הקיסרית מקנס מהמאה ה-17, המכונה "ירושלים של מרוקו". ניכנס דרך באב (שער) "אלחמיס" שנבנה במאה ה-17 דרכו נכנסים לרובע היהודי. נמשיך לבריכת "אגדל" ששימשה כמאגר מים ובריכת תענוגות. נראה את השער המלכותי המפורסם באב אלמנסור, השער מעוטר באריחי קרמיקה מיוחדים ובחלקו העליון כתובת המתארת את ניצחונותיו של השליט מולאי איסמעיל. נשוטט בכיכר "אלהדים"  רחבה סואנת וססגונית הנמצאת מול באב אלמנסור.  ונסיים את היום בפס, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו.

  חזרה למלון וארוחת ערב. (לינה בפס)

   

 • 3

  פס

  היום יוקדש לפס, הנחשבת לעתיקה בערים הקיסריות שנשתמרו בעולם. הסיור בעיר העתיקה הוא סיור קסום של תקופת ימי הביניים ובסמטאותיה המפותלות. נבקר באתר הייחודי בו קבורה האישה הקדושה לאלה סוליקה ונשמע את הסיפור על הדמות, שהפכה לאות ומופת לקהילת יהדות מרוקו. נסייר במלאח היהודי ( הרובע העתיק ) וברחוב בו התגוררו מגורשי ספרד. נמשיך לרחבת ארמון המלוכה ולמדינה (העיר העתיקה), המייצגת את העיר הערבית האופיינית של ימי הביניים. ניכנס דרך שער "בו ג'לוד" שער ארכיטקטוני מרשים הבנוי בסגנון מסורתי. נסייר בסמטאות הצרות ונצפה על הבית בו התגורר הרמב"ם. נראה ונקבל הסבר על שעון המים העתיק.

  נבקר ברובע הקדרים. האומנים של פס ידועים כמומחים בעבודות הקרמיקה.

  נצפה בעבודת הבורסקאים ובשאר בעלי המלאכה המשמרים את אומנותם המסורתית –  נפחים, רקעי נחושת ועוד.  (לינה בפס)

  לאחר ארוחת הערב נצא לבילוי בערב פולקלור, הכולל טקס חינה מסורתי.

 • 4

  פס – איפראן - ארפוד

  יום נופים מגוונים לפנינו. נחצה את האטלס התיכון ובהמשך נגיע לפתח הסהרה. נבקר בעיירה איפראן – עיירת קיט וסקי בלב הרי האטלס התיכון, המכונה "שוייץ של מרוקו". במקום נמצא ארמון קיט של המלך הבנוי בצורת טירה סקוטית מדהימה. שם קיבל המלך חסן השני את שמעון פרס ז"ל בביקורו ההיסטורי בשנת 1986. נסייר רגלית בעיירה המקסימה ונמשיך דרומה דרך יערות ארזים, זו השמורה הגדולה ביותר במרוקו. נחצה את העיירות מידלת וריש השוכנות בפתחו של הנהר הגדול זיז, שמימיו משקים את עמק תאפילאלת לאורך 100 ק"מ ומצידיו נשקפות קסבות בצורות שונות הבנויות מלבני בוץ. בדרך נראה נאות מדבר שבהן אלפי דקלים. נחצה את האגם "חסן אדח'יל" שנבנה על ידי הצרפתים בשנת 1964 על מנת לנקז את מי נהר הזיז. לעת ערב נגיע לעיירה ארפוד, הנמצאת בחבל תפילאלאת ומשמשת בסיס יציאה לטיולי ג'יפים בדיונות הסהרה. ארוחת ערב.  (לינה בארפוד)

 • 5

  ארפוד - דיונות מרזוגה- קניון הטודרה - ווארזאזאת

  בשעות הבוקר המוקדמות ניסע בג'יפים אל דיונות הזהב של מרזוגה. נפגוש את  אנשי הגלימות הכחולות "הטוארגים" נעלה לדיונה ממנה נראה את הזריחה. נחזור למלון לארוחת בוקר. נמשיך דרך מתחם המאובנים ונקבל סקירה על היווצרותם. נבקר בבארות השרשרת (פוגארות) ונשמע הסברים על תהליך הובלת המים התת קרקעי, שסיפק מים לתושבי הסהרה. הלאה לקניון הטודרה, השוכן בפתחו של עמק פורה בו אלפי דקלים וכפרים הבנויים בלבני בוץ. נסייר רגלית בקניון, שקירותיו הזקופים אדמדמים ונמשיך בדרך "אלף הקסבות", על שום היותה רצופה כפרי קסבות, שרובן נהרסו במלחמות שבטיות. הלאה דרך העיירה קלעה אלמגונה, המשמשת מרכז פסטיבל הוורדים נגיע לווארזאזאת, השוכנת בשיפולי הרי האטלס הגבוה, בה קסבות מרשימות ונופים מדבריים מרהיבים. ווארזאזאת נחשבת להוליווד של מרוקו בעקבות התפתחות תעשיית הסרטים בה.ובניית מספר אולפנים מפוארים. התפאורה הטבעית עוצרת הנשימה והקסבות המרהיבות מוסיפות נופך אקזוטי לסרטים רבים.  ארוחת ערב. (לינה בווארזאזאת)

 • 6

  ווארזאזאת - איית בן חידו - טיזין טיצ'קה - מרקש

  נבקר בקסבת איית בן חידו, הנחשבת לקסבה המרהיבה והמרשימה במרוקו והוכרה על ידי אונסק"ו כאתר שמור. בקסבה זו צולמו סרטים רבים – עשרת הדיברות, גלדיאטור, לורנס איש ערב ועוד. נמשיך למרקש דרך מעבר טיזין טיצ'קה הדרך מטפסת לגבהים מעל 2500מ' ובהמשך הדרך מפותלת ויורדת למרקש משופעת בנופים מרהיבים. נעצור לתצפיות על מספר כפרים הבנויים למרגלות ההר. לאחר ארוחת הערב נצא לג'מאע אל פנה – הכיכר המפורסמת, הססגונית והתוססת ביותר במרוקו בה להטוטנים, מרקידי נחשים, קוסמים, מספרי סיפורים, מגידי עתידות ועוד.  (לינה במרקש)

 • 7

  מרקש

  נקדיש את היום למרקש, פנינת הדרום הססגונית והתוססת ביותר במרוקו. נבקר בגני המנרה – ששימשו כמאגרי מים של העיר, נסייר במלאח היהודי – בו גרו אלפי יהודים במשך מאות שנים, ובבית הכנסת העתיק "אלעזאמה" שנבנה בשנת 1492 על ידי יהודים ממגורשי ספרד. נסייר בשוק הססגוני המרשים ונבקר ברחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12, אחד מסמליה של העיר. נמשיך למדינה דרך שער "באב אגנאו" מהמאה ה-12 דרכו נכנסו בעבר לקסבה. נבקר בבית מרקחת ברברי מסורתי לצמחי מרפא ונקבל הסבר על כל סוגי הצמחים והתבלינים. נסייר בעיר החדשה גיליס שנבנתה ע"י הצרפתים

  נבקר בגן הבוטני מג'וראל בתום הסיור נחזור למלון לארוחת ערב ולאחריה נצא למופע ברברי מרשים, "פנטזיה של עלי" – מופע פולקלור ברברי טיפוסי בשילוב ריקודים, שירה, אקרובטיקה בדהירה על סוסים ויריות באוויר (משקה ראשון כלול).

  (לינה במרקש)

 • 8

  מרקש - עמק האוריקה - מרקש

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעמק האוריקה, השוכן למרגלות האטלס ומקבל את מימיו מהפשרת השלגים. בדרך נצפה בעשרות כפרים ברבריים ציוריים הבנויים מלבני בוץ ונעצור לתצפיות על כפרים השוכנים על מדרונות ההר. נמשיך לאורך העמק השופע בבוסתנים, טרסות ועצי פרי נשירים. נבקר

  בבית ברברי טיפוסי הבנוי בלבני בוץ ונראה את אורח חיי הברברים בתום הסיור ניסע למלון. לאחר ארוחת הערב, נצא בכרכרות רתומות בסוסים

  לאורך השדרה של מוחמד השישי לבנין הרכבת החדש.

  (לינה במרקש)

 • 9

  מרקש - איסווירה - אגדיר

  לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר "איסווירה" (מוגדור) הושכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי. בדרך נעצור לביקור במתחם לייצור שמן ארגאן, בו נראה את תהליך ההפקה. נמשיך לאסאווירה הנראית כגלויה מצוירת.

  נסייר בסמטאות העיר העתיקה, נבקר באתר היהודי העתיק של רבי חיים פינטו ונבקר בסקאלה ("מצודה") – שנבנתה על ידי הפורטוגלים.

  נסייר בשווקים הססגוניים ובנמל הדייג, ובמקום דוכני דגים המעניקים  אווירה של רוגע. יינתן זמן חופשי לקניות בכיכר המרכזית. ולשוטטות בין הדוכנים. בתום הביקור ניסע לאגדיר עיר קיט ונופש השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. למלון התארגנות וארוחת ערב.    (לינה באגדיר)

 • 10

  אגדיר

  אגדיר היא אחת מערי הקיט היפות ביותר במרוקו ואקלימה נוח במשך כל ימות השנה. נבקר בקסבה – השריד האחרון מהעיר העתיקה, אשר נחרבה ברעידת האדמה שהתרחשה ב-29/02/1960 . לאחר רעידת האדמה המלך מוחמד החמישי נתן הוראה לשקמה מחדש ואכן טובי האדריכלים ממרוקו ומחוצה לה נרתמו והוקמו:  נמל תעופה מודרני, נמל דייג הנחשב לנמל הראשון בייצוא הדייג, מרכזי קניות, טיילת מקסימה ועשרות בתי מלון.

  מהקסבה נצפה על העיר החדשה והנמל. נסייר בטיילת, בעיר המודרנית, בשדרות המפוארות ובמרכזי הקניות כמו גם בשוק הברברי המרשים בתום הסיור ניסע למלון ארוחת ערב ולאחריה נצא לסיור רגלי לאורך הטיילת.

   (לינה באגדיר)

 • 11

  אגדיר – קזבלנקה

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע באוטוסטרדה לקזבלנקה המטרופולין המודרני והכלכלי של מרוקו. נסייר בכיכר מוחמד החמישי, המרכז האדמיניסטרטיבי של קזבלנקה, נמשיך לאורך החוף והטיילת המרשימה ובין השכונות העשירות עין דיאב וברובע היוקרתי אנפה,

  אשר נבנה מחדש במאה ה-18, תוך שימור הארכיטקטורה המקורית למלון וארוחת ערב.

  (לינה בקזבלנקה)

 • 12

  קזבלנקה – תל - אביב

  תם ונשלם הטיול, בהתאם ללוח הטיסות, ננצל את הזמן הנותר עד לטיסה. נבקר במסגד ע"ש חסן השני, השלישי בגודלו בעולם המוסלמי, שנבנה בפאר רב. המסגד תוכנן על ידי ארכיטקט צרפתי בו שילוב של טכנולוגיות מתקדמות ועיטורים אסלאמיים מסורתיים. נבקר בשוק הססגוני "חובוס" ובטיילת המרשימה. בתום הסיור ניסע לנמל התעופה של קזבלנקה ונטוס בטיסה ישירה חזרה ארצה.

מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי

הערה – לא יתקיימו ביקורים בבתי עלמין ואתרים בשבתות ובימי חג יהודיים.

הערות ומידע כללי

מידע כללי

המחיר כולל

מה עושה את ההבדל

קזבלנקה  –

כיכר מוחמד החמישי, הטיילת והרובע היוקרתי אנפה.

ביקור במסגד חסן השני – דמי כניסה כלול במחיר הטיול

רבאט –

רחבת ארמון המלוכה, המאוזוליאום ושרידי המסגד הענק טור חסן,

קסבת אודייה בסגנון אנדלוסי.

מקנס –

באב (שער)  אלחמיס, השער המלכותי המפורסם באב אלמנסור. כיכר אלהדים.

פאס

רחבת ארמון המלך, תצפית מהמצודה לעבר העיר העתיקה והחדשה.

קברה של לאלה סוליקה, המלאח היהודי, העיר העתיקה.

שער בו ג'לוד, נצפה על בית הרמב"ם,

שעון המים, רובע הקדרים.

ערב חפלה, כולל טקס חינה מסורתי ומשקה ראשון.

 

איפראן –

סיור רגלי בעיירה.

סיור ג'יפים בסהרה

בחולות מרזוגה לצפייה בזריחה.

ביקור במתחם מאובנים ובארות השרשרת.

 

קניוני התודרה סיור בקניון המדהים ביופיו ומפורסם בתופעות הגיאולוגיות.

ווארזאזאת – קסבת איית בן חידו המרהיבה והמרשימה ביותר במרוקו.

 

מרקש

סיור לילי בכיכר ג'מאע אל פנה.

גני מנרה, רחבת מסגד כותובייה מהמאה ה-12.

השוק הססגוני והעיר החדשה.

סיור בכרכרות רתומות בסוסים במרקש

מופע ברברי "פנטזיה של עלי" כולל משקה ראשון.

עמק האוריקה

ביקור בבית ברברי אותנטי.

אגדיר  

הקסבה, הטיילת והשוק הברברי. 

איסווירה

הסמטאות המרשימות, המצודה ונמל הדייג.

האתר היהודי העתיק של רבי חיים פינטו.

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון:

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם