סירטאקי ובוזוקי
8
7
XGRC |
יוון הקלאסית

טיול מאורגן ליוון לשומרי מסורת

אראחובה, דלפי, טריקאלה, קלאמבקה, מטאורה, וריה, ורגינה, סלוניקי, וולוס, מקריניצה, פורטריה, תעלת קורינתוס, נפפליון, אתונה

רימון אופקים מסורת טיולי איכות מציעה את הטיול המקיף ליוון הקלאסית,

כולל מקדוניה וסלוניקי…

טיסות אל-על ישירות

כל הטיולים, הסיורים והביקורים כלולים במחיר…

אין הוצאות נוספות לסיורים וביקורים שאינם כלולים במחיר (למעט בערבים הפנויים)…

אוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון ליום האחרון בטיול…

בילוי ערב בטברנה יוונית

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל אביב – אתונה, אראחובה, דלפי

  מנמל התעופה ע"ש בן גוריון נטוס לאתונה. עם הנחיתה בשעות הבוקר ניסע לאראחובה, כפר קסום השוכן על מצוק ומשקיף אל נוף הרים, עמקים ומטעי זית. מכאן הדרך קצרה לדלפי, מרכזה הדתי והרוחני של יוון העתיקה ומקום מושבו של האוראקל (חוזה העתידות), השוכנת למרגלות הר הפארנסוס הצופה על מפרץ קורינתוס. נערוך סיור מודרך במוזיאון המרשים ולאחריו נבקר באתר הארכיאולוגי– האגורה (שוק), אזור המקדשים כולל מקדש אפולו – בו שכנה הנביאה חוזת העתידות, התיאטרון והאצטדיון. לינה באזור וארוחת ערב .

 • 2

  טריקאלה, קלאמבקה, מטאורה ,ורג'ינה, וריה, סלוניקי

  בבוקר נחצה את רכס הרי הפארנסוס בדרכנו צפונה לטריקאלה, עיר יפה בה עובר הנחל לית'אוס. נטייל באזור הנהר ובמדרחוב המקסים, המלא בחנויות ובבתי קפה תוססים. מכאן ניסע דרך מישורי תסאליה אל קלאמבקה. עם ההגעה נתרשם מנופי מטאורה, מהיפים והמדהימים באירופה. שם בראשי צוקים עצומים שנוצרו בתהליכי בלייה נבנו מנזרים הנראים כתלויים באוויר. נסייר בין המנזרים ששמשו מקום מפלט לנזירים ונבקר באחד המנזרים. נצא לטיול במחוז מקדוניה. לעיירה ורג'ינה, בה נבקר בקברים המלכותיים של מלכי מקדוניה הקדומים, כולל קבר אביו של אלכסנדר הגדול. ונמשיך הלאה לוריה, עיירה מקדונית שבה נשתמר סגנון הבניה העות'מני, נסייר ברובע העתיק הכולל בית כנסת ובתום הסיור נמשיך לעיר סלוניקי. וארוחת ערב.

 • 3

  סלוניקי

  לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בסיורנו, ונתוודע להיסטוריה המפוארת של העיר ולאתריה. נבקר בבית הכנסת של סלוניקי ובמוזיאון היהודי, המתאר את תולדות הקהילה המפוארת של העיר מאז הקמתה ועד ימינו. נבקר גם בכיכר אריסטוטלוס, אשר בקרבתה הטיילת הרחבה ואזור הטברנות, נראה את המגדל הלבן – סמלה של העיר ואת פסלו של אלכסנדר מוקדון. נבקר בעיר העתיקה מימי העות'מנים ונערוך תצפית על העיר, נראה את בית הולדתו של כמאל אתאטורק, מייסד הרפובליקה התורכית, את קשת גלריוס והרוטונדה. נבקר גם באתרים הקשורים להיסטוריה היהודית – האנדרטה לנספים בשואה בכיכר החירות בסיום הסיור ניסע למלון להתארגנות לשבת תפילה וסעודת שבת.

 • 4

  סלוניקי

  לאחר תפילה וסעודת שבת נצא לסיור רגלי בלווי מלווה הקבוצה באזור המלון

  בערב – אפשרות ליהנות בטברנה מקומית ולחוות את ההווי והאווירה המקומיים.

 • 5

  חצי האי פיליון

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרומה לחצי האי פיליון, הנמצא בין מפרץ פאגאסטיקוס והים האגאי, הנחשב לאחד היפים ביוון ומשלב הרים גבוהים הנושקים לים, יערות צפופים, כפרים ציוריים, שפע מעיינות וחופי ים מקסימים. בחצי האי ישנם 24 כפרים ציוריים, המתאפיינים בסגנון בניה מסורתי ייחודי. נבקר בוולוס, השוכנת במבואות חצי האי – עיר צעירה ותוססת ונטייל לאורך הטיילת הנחמדה. נבקר גם בשני הכפרים היפים ביותר – מקריניצה ופורטריה. נראה את הכיכר המרכזית (פאלאטיה) עם עץ הדולב, בתי אבן ציורים, דוכנים לממכר תוצרת האזור ובהם עשבי תיבול ומרפא וריבות וכן נצפה על הנוף המרהיב הנשקף לכל עבר. לינה באזור וארוחת ערב.

 • 6

  מעבר תרמופיליי, אתונה

  לאחר ארוחת הבוקר פנינו מועדות דרומה. נבקר במעבר תרמופיליי ונראה את האנדרטה לזכרו של ליאונידס מלך ספרטה, שהנהיג 300 מחייליו כנגד הצבא הפרסי שפלש ליוון בעת העתיקה.

  נמשיך לאתונה ועם ההגעה נערוך סיור מודרך באקרופוליס – "העיר העליונה". על גבעת האקרופוליס נמצאים שרידי שלושה מקדשים, שני תיאטראות ומוזיאון והחשוב מכולם הוא הפרתנון, המוקדש לאלה אתנה, שעל שמה קרויה גם העיר. האקרופוליס הוא אחד מסמליה המוכרים ביותר של יוון העתיקה ששרד עד ימינו והפך לסמלה של יוון המודרנית. נמשיך בסיור ונראה את בניין הפרלמנט ואת אנדרטת החייל האלמוני שבכיכר סינטגמה (החוקה), את אצטדיון השיש בו התקיימו המשחקים האולימפים המודרניים הראשונים, את הגנים הלאומיים, מקדש זאוס, שער אדריאנוס ואת רחוב האוניברסיטה על שלל מבניו הקלאסיים – בנין האקדמיה, בנין האוניברסיטה ובנין הספרייה הלאומית. לינה באתונה ארוחת ערב.

  בערב – מצפה לנו חוויה יוונית עת נצא לטברנה יוונית אופיינית, בליווי להקה שתנגן, תשיר ותנעים לנו ערב עם מיטב המוסיקה היוונית הנפלאה ותשלים לנו בילוי ערב מהנה.

 • 7

  תעלת קורינתוס, נפפליון, אתונה

  ניסע לחצי האי פלופונסוס, איזור הררי רווי אתרים היסטוריים ונופים מרשימים. נעצור לתצפית על תעלת קורינתוס, התעלה החפורה השנייה באורכה בעולם אחרי תעלת פנמה, המחברת את המפרץ הסרוני עם מפרץ קורינתוס. נמשיך בדרך של נופים לנפפליון, אחת הערים היפות ביוון השוכנת במפרץ ארגוליס, שהייתה עיר הבירה הראשונה של יוון החדשה. נטייל ונסייר בין הסמטאות הציוריות, בכיכר הראשית ומהטיילת נצפה על אי ה"תליין" שבמפרץ.

  אחה"צ – נחזור לאתונה ומעט זמן חופשי באזור הפלאקה. ארוחת ערב ולינה באתונה

 • 8

  כף סוניון, אתונה – תל אביב

  יום מלא לפנינו היום באתונה והסביבה. במהלך הבוקר נטייל בפלאקה, בין בתי הקפה ובין החנויות השונות נמשיך בסיור ונראה את בניין הפרלמנט ואת אנדרטת החייל האלמוני שבכיכר סינטגמה (החוקה), את אצטדיון השיש בו התקיימו המשחקים האולימפיים המודרניים הראשונים, את הגנים הלאומיים, מקדש זאוס, שער אדריאנוס ואת רחוב האוניברסיטה על שלל מבניו הקלאסיים – בנין האקדמיה, בנין האוניברסיטה ובנין הספרייה הלאומית. בהמשך ניסע לכף סוניון, השוכנת בקצה חצי האי החודר לים ונצפה במראות הנוף המרשימים. לפני טיסתנו חזרה ארצה נהנה מארוחת ערב אופיינית ועשירה במיוחד, ולאחריה ניסע לנמל התעופה ונטוס חזרה ארצה.

 • מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי
 • ייתכנו מקרים בהם האכסון יהיה מחוץ לערים הראשיות, עקב תערוכות, ירידים וכנסים.
 • יתכנו שיוניים בסדר הביקורים, לינות, תאריכי היציאה ובתכני הטיול בטיולים.

הערות ומידע כללי

המחיר כולל

סיורים מודרכים

בדלפי, סלוניקי ,ואתונה.

ביקורים ואירועים מיוחדים

דלפי – המוזיאון והאתר הארכיאולוגי.

מטאורה – ביקור באחד המנזרים ה"תלויים".

סלוניקי – המוזיאון היהודי.

וריה – העיירה המקדונית בסגנון עות'מני.

פיליון – מקריניצה ופורטריה.

תרמופיליי – האנדרטה לזכרו של מלך ספרטה.

אתונה – האקרופוליס.

אתונה – בילוי ערב בטברנה יוונית.

תעלת קורינתוס.

נפפליון – העיר העתיקה.

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי/מטען.

הוצאות אישיות שונות.

תשר למדריך הישראלי

מידע כללי

טיסות אל- על ישירות ת"א-אתונה-ת"א.

בתי מלון – אכסון בתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.

כלכלה – חצי פנסיון ארוחות הבוקר מוגשות בכלים חד פעמי על בסיס פת נוכרי וחלב מקומי.

טיפים לנותני השירותים השונים.

תחבורה –אוטובוס תיירים נוח וממוזג .

מלווה קבוצה שומר מצוות ומנוסה בהדרכת טיולים בארצות היעד.

מפגש קבוצה לפני הנסיעה.

מה עושה את ההבדל

דלפי – המוזיאון והאתר הארכיאולוגי.

מטאורה – ביקור באחד המנזרים ה"תלויים".

סלוניקי – המוזיאון היהודי.

אתונה – האקרופוליס.

אתונה – בילוי ערב בטברנה יוונית.

נפפליון – העיר העתיקה.

כף סוניון – תצפית נוף מרשימה על המפרץ הסרוני.

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם