טיול לאיסלנד בחורף

טיול חורף באיסלנד יכול להיות חשוך למדי…. אבל זה חלק מהקסם!

בואו נגלה יחדיו את יופיו של האור הרך בין המפלים הקפואים והמרחבים המושלגים ונצוד את הזוהר הצפוני בלילה.

עונת החורף באיסלנד נמשכת מחודש ספטמבר עד חודש אפריל, למרות שספטמבר אוקטובר נחשבים כסתיו ואילו אפריל ומאי כחודשי האביב. בסתיו ובאביב הדרכים תהיינה פנויות ולא אמור לרדת שלג, למעט בפסגות ההרים. עם זאת יכולה להיות רוח וגם גשמים והטמפרורה נעה בין 2 ל-10 מעלות.

בשיאו של החורף – החודשים נובמבר עד פברואר יש כמובן שלג וקרח ומזג האוויר עלול להיות סוער אבל יהיו גם ימים בהירים בין לבין. בעונה זו תנאי הכבישים לא במיטבם והטמפרטורות נעות בין מינוס 10 ל 5 מעלות.

קיימות פעילויות חורף רבות, מלבד הצפייה בזוהר הצפוני. ניתן לבקר במערות קרח, להגיע ללגונה הכחולה ולסייר  במעגל הזהב או לבקר בחוף הדרומי ובקרחונים.

אחת האטרקציות המרשימות ביותר בטיול לאיסלנד הן מערות הקרח הטבעיות, הנוצרות בכל חורף ומפשירות בכל קיץ. הזמניות הזו גורמת למערות הקרח הללו להיות ייחודיות ביותר. המערות שונות בגודלן ובצורתן. כולן מדהימות ביופין ומשקפות צבעי כחול מדהימים.

מומלץ להקדיש לפחות יומיים לריקייאוויק הבירה ואז לצאת ולצפות במפים הקפואים, בהתפרצויות הוולקנו ובקרחונים המדהימים.

אין כל הבטחה שתצליחו לראות את הזוהר הצפוני אבל, ככל שתשהו יותר זמן במדינה בחודשי החורף כך גובר הסיכוי להצליח ולראותו. כדאי לשהות לפחות שבוע ואז אולי תצליחו לראות את הזוהר הצפוני.

בחורף, יש עוד דברים חוץ משלג וקרח, כמו טבילה במעיינות חמים המענגת במיוחד בחורף. הלגונה הכחולה היא המפורסמת ביותר אבל יש כמובן מעיינות נוספים כמו הלגונה הנסתרת ועוד.

גם בימים השמשיים והבהירים ביותר, עליכם לדאוג להיות לבושים היטב ובביגוד מחמם. אנחנו ממליצים ללבוש מספר שכבות ומעיל חם וטוב. אין לדעת כיצד מזג האויר עומד להשתנות. יש להביא עימכם מגפי הליכה חמים, העוטפים היטב את הקרסול. וכמובן יש לשים על הנעל נעצי ברזל המקלים את ההליכה בשלג. כמובן שכובע חם וכפפות יעשו את העבודה בימים הקרים שנכונו לכם במהלך הטיול. כמובן שבמהלך הטיול וההרפתקאות שחוו כמו רכיב על אופנועי שלג  – תקבלו את הציוד המתאים לצורך הענין. זהו טיול חורף נהדר לאלו המחפשים טיול מלא אקשן ואדרלנין.

למרבה הפלא סקי וסנובורד אינם כה פופולאריים באיסלנד והסיבה היא – אין מספיק שלג (: לפחות באיזור של ריקייאוויק.

התקשרו עכשיו
[phone-number]

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם