אתרים ומקומות קסומים במרוקו

מרוקו היא מדינה שיש בה כל כך הרבה מקומות קסומים בהם ניתן לבקר וליהנות ולמעשה, וכל אחד יכול למצוא בה עניין: זוגות בטיול רומנטי, משפחות בטיול שורשים, חובבי טבע ונופים מרהיבים, חובבי קיט וחופים חמימים. זהו יעד מוצלח ורב גוני במיוחד ועם אתרים מדהימים ביופיים וזה למעשה מה שהופך אותו לאטרקטיבי כל כך.

 

 

טיול מאורגן למרוקו מציע ביקור בערים ססגוניות המשלבות בצורה יפה כל כך מזרח ומערב, יציאה לטיולי טבע בעמקים והרים שלג וחופי ים וזה פשוט מושלם. בטיול מאורגן למרוקו תוכלו להגיע ליעדים מדהימים אלו וליהנות מבילוי מושלם.

 

במרוקו, כל עיר שונה מהאחרת ויש לה את הייחוד שלה. בכל אחת מהן יש שילוב של ארכיטקטורה עתיקה וקולוניאלית. 

 

מחוץ לערים הגדולות יש מרחבים עצומים הנושקים להרי האטלס ולמדבר הסהרה, והיא משובצת בעיירות ובכפרים קטנים, בנווה מדבר ובנוף קסום. 

 

זוהי מדינה הררית ובה שורות של רכסי הרים כמו רכס א – ריף בצפונה של המדינה והרי האטלס במרכזה – המפרידים בין מרוקו המערבית למזרחית. בין ההרים מצויים המישורים והרמות הסלעיות כמו מישור נהר סֶבו הנשפך לאוקיינוס האטלנטי, מישור הנהר מולויָה נמצא בצפון-מזרח המדינה הנשפך לים התיכון. רמות סלעיות תופסות כמחצית משטח המדינה וגובהן מגיע עד אלף מטר מעל פני הים.

 

יש מקומות במרוקו שפשוט אסור לותר עליהם במהלך ביקורכם:

קזבלנקה

קזבלנקה נוסדה בתחילת המאה ה- 20.  קזבלנקה משמשת כבירתה הכלכלית של מרוקו. זוהי עיר תעשייתית גדולה ובה נמל גדול –  אחד הגדולים בכל אפריקה. בשל היותה עיר בעלת אוריינטציה תעשייתית וכלכלית, שונה קזבלנקה מערי מרוקו האחרות. אולם, גם בקזבלנקה ניתן למצוא דוגמאות רבות לארכיטקטורה המרוקאית הייחודית כמו למשל – במסגד חסן השני – אחד המוסדות הדתיים הבודדים במרוקו שניתן לבקר בו גם אם אינכם מוסלמים. בנוסף לכך זוהי עיר תוססת עם חיי לילה מגוונים ומכיון שהעיר מצויה על חוף הים התיכון, יש בה גם חופי ים בהם ניתן לבלות ולנוח…

מקנס

העיר מקנס היא עיר גדולה והיא גם אחת מארבע הערים הקיסריות במרוקו. מקנס היא בירתו של מחוז תפיללת. היא נוסדה במאה ה- 10 על ידי שבט ברברי בשם מקנסה שפירושו – לוחם, וכיום גרים בה ובסביבתה קרוב למיליון תושבים. במקנס יש מדינה ועיר קיסרית עתיקה וכן בניינים מפוארים ומלכותיים. העיר הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשנת 1996. מקנס מהווה מרכז סחר באזור כולו לגידולים חקלאיים ועבודות נוספות של חקלאים וסוחרים המגיעים לעיר לסחור במרכולתם.

פס

פס היא עיר גדולה ביותר והשנייה בגודלה במרוקו וגם היא אחת מארבע הערים המלכותיות.  היא מצויה במרכזה של המדינה, מה שמעניק לה יכולת לשלוט בעמדות כוח ובצירי תנועה חשובים. לאורך השנים נחשבת פס למרכז דתי ומרכז לימודי במרוקו כולה. מרבית המקומות הראויים לביקור בפס נמצאים בעיר הישנה בה יש קאסבה, אשר ניתן לשוטט ברגל בה ואין כניסה למכוניות. כמובן שיש בפס מבנים עם האדריכלות המרוקאית המפורסמת וניתן לראותה בעיקר במוסדות הדת השונים ובמבצר בורג' נורד שנמצא מצפון לעיר הישנה. פס הישנה נוסדה במאה השמינית על ידי אידריס השני, פס החדשה או המודרנית, נוסדה במאה ה- 14 ואילו העיר החדשה נבנתה על ידי הצרפתים בתחילת המאה ה- 20. בפס תוכלו לספוג את אווירת המקום גם בבתי הקפה היחודיים הפזורים בה ובעיקר בעיר הישנה.

ארפוד

ארפוד היא עיר חדשה יחסית, שהוקמה על ידי הצרפתים בתחילת המאה ה 20. העיר מתוכננת מאד. מרבית בתיה אדמדמים והיא משתלבת יפה עם הנוף בסביבתה עקב מיקומה בפתחו של מדבר סהרה. מרבית המבקרים בארפוד נמצאים בה בשל היותה בסיס ליציאה לטיולים במדבר סהרה (טיולי גמלים, טיולי ג'יפים ועוד) ולכן יש בה בתי מלון ושירותי תיירות אחרים. בשל הצבעים היפים של העיר שקיעותיה וזריחותיה נודעו למרחוק והפכו אותה למקום בו מצלמים סרטים רבים.  בעבר היתה בארפוד קהילה יהודית אולם כיום לא מתגוררים בה יהודים.

דיונות מרזוגה

דיונות מרגוזה במדבר הסהרה ידועות בעולם כולו וסופרו סביבן אגדות רבות. לתיירים רבים הביקור בדיונות מממש את חלומם להגיע ליעד מדברי. הפופולאריות של הדיונות פגמה קצת בנוף המדברי על ידי סלילת כבישי גישה החוצים את המדבר ואת הרי האטלס. ניתן לטייל בדיונות על גבי גמלים ולחזות בזריחות מדהימות.

קניון הטודרה

במורדותיו של הרי האטלס ולא רחוק מהעיירה טינריר נמצא קניון הטודרה. הקניון הוא אחד ממראות הטבע היפים ביותר בכל מרוקו ונמצא ממש בפתחו של נאות מדבר גדול הנוצר על ידי מי נהר הטודרה. בעבר היה הקניון מכוסה בקרחונים, מה שגרם לעיצובם המצוקי של קירות הקניון. חובבי אתגר מגיעים לקניון לטיפוס על מצוקיו.

מעבר טיזין טיצ'קה

מעבר טיזין טיצ'קה הוא מעבר הרים גבוה בהרי האטלס. במעבר נמצא בגובה רב והדרך מפותלת מאד  ולאורך הדרך מצויים כפרים רבים וקסבות. האזור רווי במים ובמעיינות ורוב תושבי המקום מתפרנסים מגידולים חקלאיים. מרבית תושבי המקום הם צאצאים לשבטי הברברים והכפרים שלהם יפים וציוריים עד מאד.

מרקש

מרקש היפה והצבעונית נבנתה במאה ה- 11 והיא קרויה היום "הלב הפועם של מרוקו". העיר מלאה בשווקים צבעוניים ותוססים והמקום הבולט ביותר לצבעוניות זו נמצא בכיכר ג'מע אל פנא – כיכר שבעבר שימשה למשפטי ראווה והיום מתרכזים בה אלפי רוכלים, סוחרים, להטוטנים, מרפאים ועוד ועוד והופכים את הכיכר למקום בו ניתן להסתובב שעות ולהיחשף לתרבות הייחודית. בשוק מוכרים גם אוכל רב וזהו בהחלט המקום לספוג את אווירת העיר – רק הישמרו מכייסים.

גם במרקש יש מספר מבנים בעלי ארכיטקטורה ייחודית כמו מסגד אל כותוביה מהמאה ה- 12 או ארמון באהייה הבנוי בסגנון אנדלוסי.

עמק האוריקה

העמק לאורכו של נהר האוריקה קרוי על שמו של הנהר ומנקז אליו את מי השלגים מהרי האטלס הסובבים את העמק. התושבים הברברים בעמק מתפרנסים מחקלאות (פירות וירקות) ובתיהם צפופים ובנויים מטין. עמק האוריקה מרשים במיוחד והנוף בו קסום. שפע הגידולים החקלאיים מעטר את העמק ויש בו מקומות לינה ומסעדות רבות, שווקים ודוכני מזכרות.

מפלי אוזוד

מפלי אוזוד נמצאים צפונית למרקש והם המפלים הגבוהים והיפים ביותר במרוקו. בחלקם הגבוה של המפלים מצויים עצי זית רבים הקרויים בברברית "אוזוד" ומכאן שמם של המפלים. סביב למפלים יש בוסתנים וגנים ואפילו טחנות מים שעדיין פועלות. ניתן לעלות למפלים במדרגות או הליכה בין הבוסתנים בשביל מיוחד. ממליצים לבקר במפלים אחר הצהריים בשל הקשת הנוצרת במפלים וזווית השמש. ניתן אף לסעוד את הלב באחת המסעדות במקום.

 

 

 

 

למסלולי טיול מאורגן למרוקו לחץ כאן

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם