אטרקציות בקוסקו – פרו

קוסקו היא מקום שלא ניתן להשוות אותו לאף מקום אחר בעולם!

היא נבנתה בצורה של יגואר ושימשה בעבר כעיר הבירה של אימפריית האינקה ששלטה על מחציתה של דרום אמריקה.

ב 1933 "העיר העתיקה של האינקה" הוכרזה כ"בירה הארכיאולוגית של אמריקה" ומ 1983 היא הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.

בקוסקו מתגוררים כיום יותר מ 430 אלף אנשים. העיר ממוקמת ממש במרכזו של "העמק הקדוש" בפרו ויש סביבה אטרקציות תיירותיות רבות. לכן, קוסקו משמשת כבסיס ממנו יוצאים לסיור בעתיקות הסובבות אותה כמו מאצ'ו פיצ'ו והעמק הקדוש של בני האינקה. היא נמצאת בדרום מזרח פרו בגובה 3,400 מטר ומהווה יעד תיירותי חשוב ופופולארי מאד בו  מבקרים יותר מ 2 מיליון מבקרים בשנה.

1. טיול יום למאצ'ו פיצ'ו:
אתר התיירות הפופולארי ביותר בפרו הוא המאצ'ו פיצ'ו – אתר הארכיאולוגיה המפורסם ביותר בעולם. מאצ'ו פיצ'ו ממוקם בגובה 2100 מ' מעל פני הים בהרי האנדים. למרות שרב הנסתר על הגלוי בו והכל עוטה בהילת מיסתורין ולא בעובדות, קיימת האמונה שהמאצ'ו פיצ'ו נבנה בסביבות המאה ה 15 כמצודה צבאית שלאחר מכן שימשה כאחוזה לאצולת האינקה.
מאצ'ו פיצ'ו הוא אחד האתרים היפים והמרשימים בעולם. "העיר האבודה של האינקה" מוקפת בטרסות חקלאיות ובמעיינות טבעיים. למרות שהיתה מוכרת לבני המקום והסביבה, לא היתה מוכרת  לעולם לפני שהתגלתה מחדש בשנת 1911.

2. כיכר ארמס:
כיכר ארמס מהווה, כמו בערים רבות אחרות, את ליבה של העיר קוסקו. היא ממוקמת במרכז ההיסטורי של העיר והיא מקום שממנה כדאי להתחיל את הסיור בעיר עצמה. במרכז הכיכר מתנוסס פסלו של טופק אמרו. בכיכר בעיקר חנויות לתיירים.

3. קתדרלת סנטו דומינגו:
קתדרלת סנטו דומינגו פונה אל כיכר ארמס. זוהי ה – קתדרלה שיש לבקר בה בעת ביקור בעיר והיתה הקתדרלה הראשונה בקוסקו. בנייתה החלה ב 1560 והיא בנויה מסלעי גרניט אדומים מרשימים מאד. גם פנים הקתדרלה מרהיב ויש בו דוגמאות רבות לעבודת זהב קולוניאלית.

4. מנזר סנטו דומינגו ומקדש קווירקנצ'ה:
אחד משיאי הביקור בקוסקו יהיה הביקור במקדש ובמנזר החשוב והמפורסם באזור. מנזר סנטו דומינגו היה בעבר המקדש החשוב ביותר באימפריית האינקה: בית השמש. כל הקירות היו מצופים בעבר בזהב טהור ובכל מקום היו פסלים מזהב. למרות שהכנסייה שנוספה היא כמובן תוספת מאוחרת יותר, המקום לא ממש השתנה מאז והמקום מדהים .

5. קוסקו
למרות שהספרדים ניסו בכל כוחם למחוק את תרבות האינקה, או לפחות לטשטש אותה ולמחוק כל סממן ויזואלי, עדיין יש בקוסקו שפע של תרבות זו. מעל העיר שוכן המבצר הצבאי של כוחות האינקה: סאסייהומן. היו מוכנים להליכה מאתגרת בגובה. ניתן גם לקחת אוטובוס או מונית למרות שההליכה היא מדהימה ומלווה בנוף עוצר נשימה של כל העיר. בעבר היתה המצודה אחד הארמונות המפוארים אולם כיום אין לכך כמעט זכר והמקום לא מרשים כל כך. אחת לשנה מצתקיים במקום פסטיבל השמש. אלפי מקומיים ותיירים מגיעים יחדיו לראות את הפסטיבל העתיק מצאת החמה ועד השקיעה. פסטיבל אינטי ראיימי נמשך 9 ימים בתקופת החורף. ניתן לראות תחפושות יפות וצבעוניות, מוסיקה אותנטית ועוד.

6. כריסטו בלאנקו:
בסמוך למצודה תמצאו פסל ענק של ישו שקרוי כריסטו בלאנקו. גובה הפסל 8 מ'ולא ניתן לפספס אותו. הנוף הנשקף ממקום הפסל מדהים ולכן ראוי לבקר בו.

7. רובע סאן בלאס:
בדרך למצודה בקרו ברובע סאן בלאס. זהו רובע של אמנים ויוצרים, חנויות אמנות ומזכרות וכדאי לקנות כאן מזכרת מטיולכם, גם אם אינכם חובבי שופינג. הרחובות ברובע תלולים במיוחד.
בעודכם ברובע סאן בלאס בקרו גם בכנסייה אינגליזיה דה סאן בלאס. הכנסייה נראית פשוטה יחסית מבחוץ אולם  בפנים היא מרהיבה. קיימות אגדות רבות סביב הכנסייה הזו.

8. השוק של קוסקו:
השוק של קוסקו  נפרס על שטח נרחב ביותר ואנשים מכל האזור מגיעים אליו על מנת למכור את סחורותיהם. שמו של השוק הוא סאן פדרו והוא אחד המקומות היפים והמעניינים ביותר לביקור בקוסקו. ניתן למצוא הכל בשוק, מיני מאכלים, פירות, מיצים, דוכני אוכל מסוגים שונים.
יש בשוק סימטאות רבות של דוכנים והביקור במקום יכול לקחת כמה שעות טובות.

9. טיפון:
קוסקו ממוקמת בליבו של העמק הקדוש של האינקה ובכל מקום שתפנו יהיה מה לראות, גם מחוץ לעיר. במרחק של מספר ק"מ מהעיר תמצאו את טיפון. קשה מאד לתאר את טיפון. זהו גן מים ויהווה את אחד השיאים בביקורכם באזור.

10. ברכות אידוי מלח:
אטרקציה מרכזית נוספת באזור קוסקו הן ברכות אידוי המלח המפורסמות. לא תצטערו על הביקור במקום. זהו מחזה מרהיב הנחבא בעמק ובו נפרסות ברכות רבות המשמשות לאידוי מלח על גבי טרסות.
לסיכום, בהגיעכם לקוסקו תזכו לבקר במגוון מקומות מסקרנים ומעניינים בתוך העיר ובסביבותיה ולכן – ביקור בקוסקו מומלץ ביותר וחושף אתכם לתרבויות עתיקות אשר נעלמו מהעולם.

התקשרו עכשיו
[phone-number]

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם