בנתיבי הפיורדים דנמרק, נורבגיה, שבדיה
11
XKSF

בנתיבי הפיורדים – לשומרי מסורת

צור איתנו קשר לגבי הטיול

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

מסלול הטיול

 • 1

  תל אביב – קופנהאגן

  ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא דרך ברלין לקופנהאגן, בירת דנמרק. לאחר הנחיתה נצא לסיור במהלכו נראה את ארמון אמלינבורג, מזרקת גפיון, את פסל "בת הים הקטנה" שפוסל ב-1913 על ידי הפסל אריקסן ומתייחס לסיפור האגדה הידוע של הנס כריסטיאן אנדרסן, את הקתדראלה ועוד. נגיע גם לכיכר ישראל, בה נשמע אודות המחתרת הדנית אשר עזרה להציל חלק מיהדות דנמרק ונראה גם את גני טיבולי המפורסמים ובית העירייה. נמשיך ונבקר גם בבית הכנסת (במידה ויהיה פתוח). בסיום ניסע למלון וארוחת ערב.
 • 2

  צפון זילנד, שייט לילי

  היום נצא לסיור לצפון חצי האי זילנד, האי הגדול של דנמרק. ניסע לאורך הריביירה הדנית ונשמע על הסיפור המופלא של הצלת יהודי דנמרק, שמאות דייגים התגייסו למבצע. נבקר בחצר ארמון המלט ובארמון פרדיקסבורג.
  אחה"צ – נפליג בשייט לילי לאוסלו שבנורבגיה.

 • 3

  אוסלו

  עם העגינה בשעות הבוקר, נצא לסיור היכרות עם בירת נורבגיה. נבקר בפרוגנר פארק, בו נראה את גן הפסלים – יצירת חייו של  הפסל הדגול גוסטאב ויגלאנד. נראה את הארמון המלכותי ואת בית העירייה המרשים, בו מתקיים טקס חלוקת פרסי נובל לשלום. נראה גם את מצודת אקרסהוס, ששמרה על העיר מאות שנים ונשקיף על בית האופרה, יצירה ארכיטקטונית מופלאה. כמו כן נבקר במוזיאון האוניות הויקינגיות ובמוזיאון רפסודת קונטיקי. ארוחת ערב והעברה למלון.
 • 4

  אוסלו, ברגן

  ניפרד מאוסלו בדרכנו לביקור במפלי וארינגפוסן. נמשיך בנופים קסומים של הרים, אגמים ומפלים, ניסע לאורכו של הארדנגרפיורד עד הגיענו לברגן, בירת ארץ הפיורדים. ארוחת ערב.
 • 5

  ברגן, האיים באוקיינוס האטלנטי

  בהדרכת מלווה הקבוצה נערוך סיור בוקר, בו נבקר בשוק הדגים הססגוני וברובע ההנסיאטי העתיק. בתום בסיור יוכלו המעוניינים  להעפיל בפוניקולר לפסגת גבעת הפלויאן, לתצפית על העיר הבנויה על שבע הגבעות המקיפות את הפיורד של ברגן. בהמשך נצא לטיול על פני הגשרים שבין האיים המערביים באוקיינוס האטלנטי ונחזור למלון. הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.
 • 6

  ברגן

  לאחר תפילה וסעודת שבת, סיור רגלי עם מלווה הקבוצה.
 • 7

  ארץ הפיורדים, קרחון בריקסדאל

  מברגן ניסע למפלי טווינדה והלאה לביקור מיוחד בסטלהיים, כדי לצפות בנופים מדהימים מגינת מלון סטלהיים. המטיילים מוזמנים לשתייה חמה קפה או תה. זו נקודת תצפית מרהיבה  החולשת על העמק הירוק , המלון במקום שימש את הנאצים במלחמת העולם השנייה למטרות שונות. נמשיך לאחת הנקודות היפות של קרחון היוסטאדל – קרחון בריקסדאל, אליו נעלה רגלית או אולי נעדיף לשכור (בתשלום) טרקטורון ממונע. נסיים יום טיול נפלא זה במלון באזור הפיורדים. בהמשך לינה באזור. ארוחת ערב.
 • 8

  ארץ הפיורדים, שייט בגיירנגרפיורד

  היום נצא לעוד יום טיול מקסים בחבל הפיורדים, במהלכו נערוך שייט מרהיב בפיורד הנחשב ליפה בעולם – הגיירנגרפיורד, פיורד צר ומתפתל ואורכו כ- 15 ק"מ. במהלך השייט נצפה בחוות קטנות ומפלי מים כמו מפל "שבע אחיות", מפל "צוק השטן" ומפל ה"הינומה". בתום השייט העברה ללינה באזור. ארוחת ערב.

 • 9

  דרך הטרולים, לילהאמר

  ניסע ב"דרך הטרולים" – דרך מפותלת בלב ההרים הגבוהים. נגיע לאנדלסנס  שבקצה הרומסדלפיורד.  בנסיעה בנופי ההרים נחלוף על פני דומבס ואוטה. נלמד אודות המחזה המספר על בחור נורבגי בן 20 בשם פר גינט, אשר מתמודד עם אירועים והרפתקאות נועזות. המחזה נכתב במאה ה-19 על ידי הנריק איבסן ונכתבה עבורו יצירה מוזיקלית על ידי אדוארד גריג, שניהם נורבגים. נמשיך ללילהאמר, עיר משחקי אולימפיאדת החורף בעבר. נבקר במקפצת הסקי ונסיים את היום במלון באזור. ארוחת ערב.
 • 10

  שטוקהולם

  ניפרד מנורבגיה, ופנינו לעבר בירת שבדיה שטוקהולם. בנסיעה באזורים של יערות שדות ואגמים, נחצה את הגבול לשבדיה ונעצור לביקור קצר בקרלשטאד. נגיע לפנות ערב לבירה שטוקהולם ולינה באזור. ארוחת ערב .
  בערב – בלוויית מלווה הקבוצה ובתחבורה הציבורית נצא לרובע גמלא סטאן שבעיר העתיקה – האזור התוסס והיפה בעיר.

 • 11

  שטוקהולם – תל-אביב

  נצא לסיור במהלכו נבקר בבית העירייה המפורסם, בו מתקיימים הנשף והארוחה שלאחר הענקת פרסי נובל השונים (למעט פרס נובל לשלום המוענק באוסלו). נראה את הארמון המלכותי ובסמוך לו את הכנסייה הגדולה, בה התקיימו בעבר אירועים חשובים של משפחת המלוכה. כמו כן, נתרשם מהעיר העתיקה והרבעים החדשים של העיר. בהמשך אף נבקר במוזיאון אוניית התותחים "וואסה", שטבעה בהפלגת הבכורה במאה ה-17 ונמשתה מן הים כמעט בשלמותה. נראה את בית הכנסת ומצבה לזכרו של חסיד אומות עולם וולנברג. בשעות הערב המוקדמות, נצא לשדה התעופה לטיסה דרך ברלין ארצה.

מומלץ לעיין בעמודי התנאים והמידע הכללי

מעוניינים לצאת לטיול?

צרו איתנו קשר

כמו כן, אתה מוזמן ליצור קשר עם נציגי השירות
שלנו בטלפון: 03-5260011

הצטרף לטיול

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

צור קשר

מלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם